Druga głowa FTX w więzieniu
Sąd federalny skazał byłego współdyrektora generalnego FTX Digital Markets, Ryana Salame, na 7,5 roku więzienia po tym, jak przyznał się do dwóch zarzutów kryminalnych.
Podczas rozprawy, która odbyła się 28 maja w Sądzie Rejonowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku, sędzia Lewis Kaplan zarządził, że Salame ma odsiedzieć 7,5 roku więzienia za konspirację w celu prowadzenia nielicencjonowanego biznesu przekazów pieniężnych oraz oszustwa finansowe związane z finansowaniem kampanii wyborczych. Były dyrektor FTX przyznał się do zarzutów we wrześniu 2023 r. i oczekiwał na wyrok.
– powiedział prokurator USA, Damian Williams.
Salame zgłosił działalność oszukańczą FTX do Komisji Papierów Wartościowych Bahamów 9 listopada 2022 r. — zaledwie dwa dni przed tym, jak Sam Bankman-Fried zrezygnował z funkcji CEO, a firma ogłosiła upadłość. Bankman-Fried został później wydany Stanom Zjednoczonym przez Bahamy i skazany za siedem zarzutów kryminalnych. W marcu sędzia Kaplan skazał go na 25 lat więzienia.
Prokuratorzy zalecili, aby Salame odsiedział do siedmiu lat więzienia za swoją rolę w niewłaściwym wykorzystaniu funduszy użytkowników FTX oraz oszustwa związane z wkładami na kampanię jego dziewczyny, Michelle Bond, ubiegającej się o mandat w Kongresie. Jego prawnicy argumentowali, że odpowiednia byłaby kara 18 miesięcy więzienia, ponieważ zajmował najniższe stanowisko w hierarchii konspiracji, do których się przyznał, i jest małe prawdopodobieństwo aby dopuścił się podobnych przestępstw.
Były dyrektor FTX był drugą osobą związaną z FTX i Alameda Research, która została skazana po Bankman-Friedzie. Była dyrektor generalna Alameda, Caroline Ellison, były dyrektor ds. inżynierii FTX, Nishad Singh, oraz współzałożyciel FTX, Gary Wang, wszyscy przyznali się do zarzutów i zeznawali na procesie karnym Bankman-Frieda.
Salame był w dużej mierze wolny od czasu przyznania się do winy i zwolnienia za kaucją w wysokości 1 mln dolarów. W ramach umowy z prokuratorami będzie musiał zapłacić około 6 mln dolarów kar rządowi USA oraz 6 mln dolarów wierzycielom FTX oraz oddać dwie nieruchomości i jeden biznes.
Podczas postępowania dotyczącego konfiskaty, prawnicy Salame twierdzili, że po 2022 r. , gdy miał majątek liczony w milionach, pozostanie bez „żadnych pozostałych aktywów”. Dokument sądowy z 27 maja pokazał, że Salame może zachować własność Porsche z 2021 r., ponieważ nie miało ono wystarczającej wartości netto, aby dalej ścigać konfiskatę.
źródło: cointelegraph.com
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.