News

Tether i Tron tworzą jednostkę do walki z przestępczością finansową

Tether, emitent stablecoina USDT, nawiązała współpracę z siecią Tron założoną przez Justina Suna oraz firmą TRM Labs, specjalizującą się w analizie Blockchain, aby utworzyć nową jednostkę do walki z przestępczością finansową.

Nowa jednostka, nazwana T3 Financial Crime Unit (T3 FCU), ma na celu promowanie współpracy między sektorem publicznym i prywatnym w walce z nielegalnymi działaniami związanymi z użytkowaniem USDT na Blockchainie Tron. Firmy ogłosiły to 10 września br.

W ramach współpracy, TRM Labs wniesie swoje doświadczenie w zakresie zwalczania przestępczości finansowej oraz zaawansowane technologie, Tron dostarczy swoją wiedzę techniczną, a Tether będzie wspierać działania poprzez swój zewnętrzny zespół dochodzeniowy.

Jednostka T3 FCU skupi się na identyfikacji transakcji powiązanych z działalnością przestępczą, taką jak terroryzm, unikanie sankcji, kradzieże, hakerstwo, cyberprzestępczość i oszustwa.

W dniu oficjalnego uruchomienia T3 FCU, firmy poinformowały, że już podjęto działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w branży kryptowalut. Jednostka, we współpracy z organami ścigania, zamroziła ponad 12 mln USDT powiązanych z oszustwami, szantażem i innymi nielegalnymi działaniami.

Udział Tron w T3 FCU jest naturalnym krokiem, biorąc pod uwagę jego istotną rolę w emisji stablecoina USDT. Na dzień 10 września br., Tron pozostaje największą siecią dla USDT, z 60,8 mld USDT w obiegu, co stanowi 51% z 118 mld USDT w całkowitej cyrkulacji.

Założyciel Trona, Justin Sun, podkreślił, że współpraca z TRM Labs i Tether pomoże zapewnić, że technologia Blockchain będzie wykorzystywana w sposób, który pozytywnie wpłynie na świat. Przekazał również, że “działalność przestępcza nie jest mile widziana w naszej branży.”

Konkurencyjny stablecoin USDC zaprzestał wsparcia dla sieci Tron w lutym 2024 r., a firma Circle, emitent USDC, argumentowała, że chce zapewnić przejrzystość i bezpieczeństwo swojego stablecoina.

Decyzja ta zapadła po raporcie Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości dla Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku, który wskazywał USDT jako główny środek do prania pieniędzy w tym regionie, szczególnie na Blockchainie Tron.

Tether odpowiedział na ten raport, podkreślając, że agencja nie uwzględniła możliwości śledzenia transakcji USDT i zignorowała dotychczasową współpracę firmy z organami ścigania na całym świecie.

Od lutego br. sieć Tron zwiększyła emisję USDT o co najmniej 10 mld USDT, co stanowi wzrost o ponad 20%. 20 sierpnia br. Tether wyemitował kolejne 1 mld USDT na Blockchainie Tron.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button