#166 Aktualności z dn. 01.01.2017
Z poniedziałkowych wydarzeń: Blokowanie rachunków bankowych w Australii; Binance na prowadzeniu; Wielkiej Brytania planuje wypuścić własną kryptowalutę; Na giełdach korekty.
• Blokowanie rachunków bankowych w Australii:
Na Twitterze pojawiają się doniesienia, że rachunki bankowe w Australii powiązane z kupnem Bitcoina wraz z transakcjami do najpopularniejszych giełd kryptowalut są zamrażane.
Australijskie banki, które zostały oskarżone o zamrożenie kont użytkowników Bitcoina to: National Australia Bank, ANZ, Commonwealth Bank of Australia i Westpac Banking Corporation. Wytłumacznie tego faktu, które znalazło się pod jednym z tweetów zgłaszającym ten problem stanowi, że działalność użytkowników związana z niektórymi stronami internetowymi (BTC Markets, CoinSpot Australia, CoinJar i Coinbase) została potraktowana jako powodująca podejrzaną aktywność na rachunkach bankowych. Raporty nie są jednak rozpowszechnione i nie jest jasne, dlaczego niektórzy użytkownicy stali się ofiarą tego precedensu. Rzecznik Commonwealth Bank of Australia mówi:
Nasi klienci mogą wchodzić w interakcje z tymi walutami, o ile są one zgodne z naszymi warunkami i wszystkimi obowiązkami prawnymi.
• Binance na prowadzeniu:
Giełda kryptowalut Binance awansowała na pierwsze miejsce pod względem obrotu, wyprzedzając konkurentów takich jak Poloniex czy Bitfinex. Jej popularność może być spowodowana brakiem obowiązku weryfikacji, ale poza tym charakteryzuję się ona przyjemnym interfejsem, płynnością działania, niezawodnością i niską prowizją.
Giełda Binance rozpoczęła swoją działalność w połowie 2017 r. w Chinach, wykorzystując w tym celu projekt ICO – chwilę przed zakazaniem handlu kryptowalutami i tego typu projektów przez chińskie władze. Obecnie siedziba giełdy znajduje się w Japonii.
• Wielka Brytania planuje wypuścić własną kryptowalutę:
Bank Centralny Wielkiej Brytanii przygląda się kryptowalutom już od 2015 r. i możliwe, że w przeciągu roku może wydać swoją własną kryptowalutę wzorowaną na Bitcoinie.
Celem Banku Centralnego jest ograniczenie roli banków komercyjnych czyli banków wysokiego ryzyka. Dzięki narodowej kryptowalucie obywatele mogliby być obsługiwani bezpośrednio przez Bank Anglii. Nowa waluta byłaby powiązana z wartością funta, co świadczy o tym, że nie miała by ona zastąpić obecnej waluty narodowej Wielkiej Brytanii.
Bank Anglii już w tamtym roku stworzył prototyp waluty o nazwie RSCoin, która może być używana przez Banki Centralne. Oznacza to, że banki komercyjne mogą czuć się zagrożone.
• Na giełdach korekty:
Przez ostatnie 24 godziny na wielu walutach odnotowujemy większe lub mniejsze korekty. Bitcoin traci dziś 4,8%, Ripple 1,2%, Bitcoin Cash 5,9%, Cardano 3,8%, a Litecoin 2,7%. Z trendu spadkowego największych kryptowalut wyłamuje się Ethereum, które zyskuje dziś 1,2%. Mimo licznych korekt niektóre kryptowaluty kończą ten dzień z dużym sukcesem. Stellar zyskuje dziś aż 30,7%, Ethereum Classic 24,9%, a Stratis 15,1%. Kapitalizacja maleje dziś o 13 mld dolarów i wynosi aktualnie 598,9 mld dolarów.
źródło: gieldykryptowalut.pl, bitcoin.pl, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.
Form1
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.