News

#171 Aktualności z dn. 06.01.2018

Z sobotnich wydarzeń: Gorączka Bitcoina dociera na Alaskę; Lomocoin szykuje wiele wydarzeń; Bank Merrill Lynch zakazuje inwestycji w Bitcoina; SEC ostrzega przed kryptowalutami; Ethereum bije rekord; Na giełdach zielono.

• Gorączka Bitcoina dociera na Alaskę:

Gorączka Bitcoina rozprzestrzenia się na całym świecie w niespotykanym tempie. Uwagę regulatorów zwrócił fakt na lokalizację, która zwykle nie jest uważana za centrum świata technologicznego – Alaskę.

Władze tej zimnej krainy wydały oświadczenie ostrzegające przed zakupem kryptowalut. Opierając się na sentymetach z przeszłości związanych z gorączką złota w tym regionie, regulatorzy martwią się o swoich mieszkańców. Twierdzą, że inwestorzy powinni czytać między wierszami i nie zwracać uwagi tylko na całą otoczkę medialną kryptowalut. Zdaniem władz, początkujący treaderzy wpadają w ferwor związany z szybko rosnącymi cenami aktywów, nie zastanawiając się przy tym nad potencjalnymi oszustwami i gwałtownymi wahaniami cen.

Mimo, że Alaska nie wydaje się typowym miejscem w którym handel Bitoinem by kwitł, to jednak jest inaczej. Jedna z najbardziej znanych firm akceptujących płatności walutami wirtualnymi, oznajmiła w listopadzie, że mieszkańcy stanu Alaska dokonywali płatności kryptowalutami częściej niż obywatele jakiegokolwiek innego stanu USA.

Dyrektor Departamentu Bankowości i Papierów Wartościowych na Alasce, wydał ostrzeżenie skierowane do obywateli stanu. Ma ono związek z pogłoskami na temat brokerów kontaktujących się z mieszkańcami w sprawie ofert ICO.
Zdaniem Departamentu, obywatele Alaski nie zdają sobie sprawy z tego, czym tak naprawdę są kryptowaluty i dlatego postanowili im uświadomić, że nie są to typowe produkty inwestycyjne, jak np. papiery wartościowe.

• Lomocoin szykuje wiele wydarzeń:

Kryptowaluta Lomocoin to waluta, o której prawdopodobnie w najbliższym czasie będzie głośno, z uwagi na bardzo dużą aktywność całego zespołu oraz grup promocyjnych. Dużą popularność zdobywa aplikacja Lomostar, która przypomina PokemonGo, tylko zamiast bajkowych stworków, zbiera się… kryptowaluty! Plany deweloperów są ogromne. Niektóre z nich, mające zrealizować się w przeciągu najbliższych kilku tygodni to m.in:

  • Wejście na koreańską giełdę Upbit, japońską BitFlyer oraz chińską Xstar;
  • Zdobycie ogromnej ilości partnerów na rynku azjatyckim;
  • Wydanie nowego walletu;
  • Nowa strona internetowa i roadmap na 2018 rok;
  • Kampania marketingowa;
  • Kilka airdropów w aplikacji;
  • Wprowadzenie aplikacji w wersji 2.0 do Chin, gdzie na aplikacji 1.0 jest 50.000 aktywnych użytkowników, a 300.000 jest zarejestrowanych;
  • Wprowadzenie ICO na aplikację;
  • Wprowadzenie płatności OTC w aplikacji – będzie można kupić coiny za płatność poprzez Paypal, kartę kredytowę itd..

Jednym z partnerów LomoStar jest MassGrid – bardzo znany w Chinach projekt, który ma za zadanie ograniczyć koszta i zużycie energii przy kopaniu PoW. Niedawno był airdrop na aplikacji LomoStar i użytkownicy mogli zbierać tokeny CFun za darmo.

Ambasadorem LomoStar na Polskę będzie YouTuber – Maciej „Wapniak” Wapiński, który ma ponad 330 tysięcy subskrybentów i ponad 45 mln wyświetleń, natomiast grupa marketingowa BTCPromo zajmie się lokalnym marketingiem. Dodatkowo, z naszych informacji, CEO LomoStar, zna się z CEO Binance i CEO KuCoin. Prawdopodobnie czekają oni na informacje o wypuszczeniu aplikacji 2.0 dla chińskiej społeczności i jest bardzo prawdopodobne, że Lomocoin pojawi się również na tych giełdach. Na obecną chwilę, #LMC można zakupić na giełdzie Bittrex, a jego cena plasuje się w granicach 1950 satoshi.

• Bank Merrill Lynch zakazuje Bitcoina:

Według Wall Street Journal, Bank Merrill Lynch zakazuje swoim klientom inwestycji w Bitcoiny. Decyzja ta jest podobna do tej, którą ostatnio podjął bank JPMorgan – zabronił swoim doradcom finansowy inwestowania w zbliżone do Bitcoina produkty inwestycyjne.

Powodem decyzji Merrill Lynch są obawy dotyczące stabilności inwestycyjnej kryptowalut. Poskutkowało to brakiem dostępu klientów banku do funduszu inwestycyjnego Greyscale Investment Trust, który zajmował się inwestycjami w największą walutę wirtualną świata.

Decyzja Merrill Lynch dotyczy ponad 17 tysięcy klientów i objęła wszystkie prowadzone przez nich rachunki.
Postanowienie banku jeszcze bardziej rozszerzyło politykę zakazującą dostępu do produktów inwestycyjnych, związanych z walutami wirtualnymi. Ostatnio Merrill Lynch ograniczył dostęp do nowo uruchomionych kontraktów futures na Bitcoina.

• SEC ostrzega przed kryptowalutami:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła w czwartek przed ICO oraz kryptowalutami.
Organ regulacyjny uznał je za niebezpieczne oraz charakteryzujące się dużym ryzykiem, które może skutkować utratą środków finansowych. SEC dodał również, że w razie strat, organ nie będzie w stanie pomóc w ich odzyskaniu.

Waluty wirtualne zostały przedstawione jako udające zamienniki tradycyjnych walut, lecz nie mające ku temu wielu podstaw. Według organu kryptowaluty są to bardziej narzędzia inwestycyjne niż skuteczne środki wymiany.

Niedawno w sprawie walut wirtualnych wypowiedziała się również inna agencja rządowa – NASAA. Jakiś czas temu wydała ona raport, w którym przypomina inwestorom, że w przeciwieństwie do kryptowalut, papiery wartościowe podlegają przepisom prawa, których emitenci muszą przestrzegać. W oświadczeniu oferty ICO zostały porównane do piramid finansowych, które nie posiadają zapisów chroniących swoich inwestorów.

• Ethereum bije rekord:

Kilka dni po przebiciu 900 dolarów Ethereum przekroczył historyczną, czterocyfrową wartość.
Po wcześniejszym osiągnięciu kwoty 900 dolarów, Ethereum zanotowało spadek poniżej tej wartości a następnie poszybowało jeszcze mocniej przekraczając cenę 1000 dolarów za jednostkę.

Mimo znaczącego wzrostu, Ethereum wciąż pozostaje trzecią co do wielkości kapitalizacji rynkowej kryptowalutą świata. Ethereum przez dłuższy czas zajmowało drugą pozycję po Bitoinie, lecz ostatnie informacje o rozmowach zarządców Ripple z dużymi instytucjami finansowymi zmieniło tą sytuację.

• Na giełdach zielono:

Ostatnie 24. godziny przyniosły wzrosty głównych kryprowalut. Bitcoin zanotował 3,3% wzrost, Ethereum 5,4%, Bitcoin Cash 8,15%, Dash 3% i Litecoin aż 20%. Przez ostatnią dobę kapitalizacja rynku zwiększyła się o 44 mld dolarów i obecnie wynosi 803,8 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button