News

#212 Aktualności z dn. 16.02.2017

Z piątkowych zdarzeń: Japoński nadzór finansowy prześwietla nielicencjonowane giełdy; Tether tworzy nowe tokeny; Fuzja dwóch grup przemysłu kryptowalutowego Japonii; Bitcoin do wygrania w nowej grze na Steam; Na giełdzie trwa tendencja zwyżkowa.

Japoński nadzór finansowy prześwietla nielicencjonowane giełdy:

Japoński rząd powiedział dziś, że kontrole będą odbywać się na 15 nielicencjonowanych giełdach kryptowalutowych w świetle niedawnego poważnego włamania. Minister usług finansowych, Taro Aso, powiedział podczas briefingu informacyjnego, że kontrole będą miały miejsce u dostawców giełd, którzy złożyli wnioski o licencje, ale nie zostali jeszcze zatwierdzeni. Nastąpiło to po sytuacji, kiedy to giełda Coincheck straciła żetony NEM o wartości 533. mln dolarów podczas poważnego włamania pod koniec stycznia.

Minister wskazał, że inspekcje przeanalizują techniczne procedury bezpieczeństwa giełd i sposób zarządzania funduszami użytkowników. Krajowy organ nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA), uprzednio rozkazał wszystkim licencjonowanym i nielicencjonowanym giełdom w kraju, zgłoszenie swoich protokołów bezpieczeństwa i odporności na włamania, jako odpowiedź na włamanie w Coincheck. FSA po ocenie raportów podjęło decyzję, że kontrole wymagane będą dla operatorów nielicencjonowanych.

Japoński system licencjonowania giełd narodził się po tym, jak kraj zmienił przepisy dotyczące płatności, uznając kryptowaluty za legalną metodę płatności w kwietniu 2017 r. Coincheck nie został zatwierdzony przez FSA, ale zezwolono mu na kontynuowanie działalności w trakcie przeglądu. 29. stycznia urząd nakazał giełdzie, wszczęcie dochodzenia w sprawie słabych punktów bezpieczeństwa, które doprowadziły do włamania, oraz przedstawienie władzom raportu na temat poprawy zarządzania.

W osobnych wiadomościach FSA na początku tego tygodnia ostrzegło przed zagraniczną firmą oferującą usługi kryptowalutowe, która rzekomo oferuje nielicencjonowane instrumenty finansowe. Tym samym, japońskie organy regulacyjne po raz pierwszy wydały ostrzeżenie w związku z firmą oferującą usługi kryptowalutowe, od czasu gdy kraj zalegalizował Bitcoina jako metodę płatności.

Tether tworzy nowe tokeny:

Tether rozpoczął nową rundę tworzenia tokenów, dodając w tym miesiącu do swoich emisji 86 mln opartych o euro – EURT, i 60.1 mln opartych o dolara – USDT. Oba tokeny są wydawane w Ethereum. Stanowią one część nowej współpracy, która wprowadza Tether do Ethereum. Finanse Magnates zacytowało wrześniowe ogłoszenie Ethfinex:

Po powszechnym sukcesie ich usługi opartej na Bitcoinie – USDTether, wydanej przez Omni Layer Protocol, Tether współpracuje teraz z Ethfinex nad opracowaniem pierwszego opartego na Ethereum Tether, zgodnego ze standardem ERC20. (…) Tether ERC20 pozwala na wymianę tokenizowanego dolara w sieci Ethereum, umożliwiając współdziałanie z protokołami opartymi na Ethereum i DApps, jednocześnie pozwalając użytkownikom na dokonywanie transakcji walutami fiat w całej sieci Ethereum.

– czytamy w komunikacie.

Wpłaty i wypłaty tokenów rozpoczęły się 22. stycznia, jednak niewiele więcej szczegółów pojawiło się na temat teraźniejszej lub przyszłej skali emisji. Tether i Bitfinex poruszyły rynkami, kiedy kilka tygodni temu, wiadomość o istniejącym wezwaniu sądowym wysłanym do obu firm w grudniu, pojawiła się ponownie w mediach głównego nurtu.

• Fuzja dwóch grup przemysłu kryptowalutowego Japonii:

Dwie grupy przemysłu kryptowalutowego Japonii chcą się połączyć tworząc prawnie usankcjonowane ciało samoregulujące. Japan Blockchain Association (JBA) i Japan Cryptocurrency Business Association (JCBA) powinny stać się pojedynczym podmiotem od 1 kwietnia, jak sugerują media. Działanie to wynika z żądań ze strony regulatorów, którzy chcą aby tylko jeden organ podejmował decyzje prawne. Wszystko to jest częścią wymogów, które weszły w życie rok wcześniej, w kwietniu 2017 r., kiedy Japonia wprowadziła licencje giełd kryptowalutowych.

Komentując wydarzenia, dyrektor wykonawczy JBA, Yuzo Kano, podkreślił, że chociaż pomiędzy obydwoma grupami w tej sprawie nastąpił postęp, fuzja nie została jeszcze sfinalizowana, w przeciwieństwie do raportów w Nikkei i gdzie indziej.

Stowarzyszenie konsultuje się w zakresie integracji z JCBA w celu ochrony klientów i rozwoju przemysłu. Prawdą jest również, że w procesie jest postęp, ale nie stało się to jeszcze faktem.

– napisał w piątek na Twitterze.

W oświadczeniu prasowym JBA powtórzono również, że nie nie ma jeszcze terminu przeprowadzenia fuzji. Formalizacja branży stanowi kolejny krok w kierunku umożliwienia kryptowalutom samoregulacji w Japonii, które decydując o własnych parametrach stają się ulubionym obszarem gospodarki. Po utworzeniu, organ parasolowy będzie mógł tworzyć zasady i przepisy dla swoich członków, w tym wszelkie kary za łamanie nowo zatwierdzonych przepisów.

Bitcoin do wygrania w nowej grze na Steam:

Nowa gra oferująca 1 Bitcoin – o wartości 10.124 tys dolarów w czasie publikacji – dla pierwszego gracza, który rozwiąże zawarte w niej 24 zagadki, będzie miała premierę 20. lutego. Krążą plotki o powiązaniu deweloperów z narzędziem do odzyskiwania portfela Bitcoina – btcrecover. Montecrypto: Bitcoin Enigma będzie zawierać świat nawigowany przez graczy z pierwszej osoby, w którym znajdą 24 zagadki, których rozwiązanie pozwoli najszybszemu z nich na uzyskanie najwyższej nagrody. Gra, którą będzie można nabyć za 1.99 dolara, zakończy się kiedy pierwszy gracz rozwiąże wszystkie łamigłówki.

Nie jesteśmy tutaj, aby reklamować Bitcoina. Wydaje nam się, że fajnie jest mieć Bitcoina jako nagrodę w naszej grze.

– piszą developerzy.

Ciekawy dodatek ma postać bezpośredniego linku do repozytorium Github, deweloperzy podają, że „może się przydać”. Twórcy przyjmują inny punkt widzenia na krypto-gry w porównaniu z trwającymi projektami, które niedawno trafiły na pierwsze strony gazet. Zespół Montecrypto oświadczył, że chce pozostać anonimowy dopóki zwycięzca nie zdobędzie nagrody.

• Na giełdzie nieduży wzrost:

W porównaniu z ostatnimi dniami topowe kryptowaluty przez ostatnią dobę doświadczyły stagnacji, mimo tego w znacznej większości utrzymały się w strefie wzrostów. Bitcoin odnotował wzrost o 2,2%, Ethereum o 0,1%, Litecoin o 5,4%. Na tle wyróżnia się Bitcoin Cash, ze wzrostem o 10,3%. Nieznaczny spadek spotkał Ripple, EOS i Stellar, o 0,8% dla dwóch pierwszych, i o 0,2% dla Stellar. Kapitalizacja rynku wzrosła o 5 mld dolarów i obecnie wynosi 482 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button