News

#250 Newsy z dnia 26.03.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Białoruś wprowadziła standardy rozliczania kryptowalut; Chiński rząd uruchamia platformę Blockchainową; Znany ekspert i inwestor widzi świetlany rok 2018 dla Bitcoina; Artysta wystawia obrazy z zaszyfrowanymi portfelami; Giełdy szybko wróciły do korekty.

 • Białoruś wprowadziła standardy rozliczania kryptowalut:

Białoruś oficjalnie wprowadziła standardy rachunkowości kryptowalutowej, zgodnie z dokumentem z 6. marca Ministerstwa Finansów, poinformowała wczoraj lokalna agencja informacyjna Jourtify.

Dokument określa informacje potrzebne na temat tokenów do celów rachunkowych, a także sposób kategoryzowania tokenów odbieranych przez organizacje (z wyłączeniem Narodowego Banku, Banku Rozwoju, niefinansowych instytucji bankowych i różnych instytucji bankowych) w zależności od ich dalszego wykorzystania.

W grudniu zeszłego roku prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podpisał projekt ustawy o „gospodarce cyfrowej”, który wspiera rozwój Blockchain i kryptowalut. Ustawa ma na celu usprawnienie i w dużej mierze usunięcie biurokracji, która mogłaby zapobiec innowacjom Blockchain, oraz ustalenie standardów rachunkowości kryptowalutowej zgodne z ich jaśniejszymi instrukcjami księgowymi dla użytkowników kryptowalut.

Tokeny lub „znaki cyfrowe”, o których mowa w dokumencie, zakupione w celu „realizacji praw certyfikowanych tokenem”, zostaną sklasyfikowane w kategoriach kredytowych jako „rozliczenia z różnymi wierzycielami i dłużnikami” oraz „Pozostałe wydatki i przychody”. Tokeny, które mają zostać ponownie sprzedane, muszą zostać sklasyfikowane w sekcji debetowej jako”Towary”, a sekcje „Rozliczenia z kontrahentami i dostawcami” i „Obowiązujące wydatki i dochody” oraz te uzyskane w wyniku wydobycia kryptograficznego podlegają debetowi jako „Gotowe produkty”. Aktualizacja istniejących standardów rachunkowości dodaje, że należy uwzględnić treść i rodzaj tokenów, a także ich wartość początkową na początku roku i koniec okresu sprawozdawczego.
W listopadzie zeszłego roku Łukaszenko nawiązał również współpracę z białoruskim High-Tech Park (HTP), który stworzy strefę ekonomiczną wzorowaną na Dolinie Krzemowej, umożliwiając rozwój nowych technologii, w tym kryptowalut i Wstępnych Ofert Monet (ICO).

Chiński rząd uruchamia platformę Blockchainową:

Chiński rządowy organ badawczy wprowadził platformę typu Blockchain-as-a-Service (BaaS) do śledzenia tożsamości i łańcucha dostaw. System nazywany Open Block Registry Open Platform (BROP), opracowany przez China Banknote Blockchain Technology Research Institute, został oficjalnie uruchomiony na szczycie technologii finansowych w Hangzhou, podaje Securities Times.

Podczas gdy chińscy internetowi giganci, Tencent, Baidu i JD.com, uruchomili już własne platformy BaaS, projekt wyróżnia się oficjalnymi powiązaniami. Na swojej stronie internetowej instytut badawczy informuje, że działa jako w pełni państwowa spółka zależna China Banknote Printing and Mining Corporation, pod nadzorem Chińskiego Banku Ludowego (PBoC), centralnego organu bankowego w tym kraju.

Zasadniczo nowa platforma BaaS ma służyć dwóm głównym celom: przechowywaniu danych statycznych i rejestrowaniu zmian w tych danych. Zgodnie z białą księgą projektu możliwe scenariusze zastosowania obejmują dzielenie się informacjami użytkowników przez agencje rządowe za pośrednictwem Blockchaina w celu usprawnienia procedur związanych z uwierzytelnianiem przy usługach publicznych. Inne możliwe przypadki użycia mogą obejmować przechowywanie zweryfikowanych informacji w celu zapobiegania oszustwom w łańcuchu dostaw żywności i dziedzinie medycyny sądowej.

Nowa platforma pojawia się w skutek nacisku chińskiego rządu na szybszy rozwój technologiczny w kraju, aby utrzymać globalną konkurencyjność, oraz w wyniku pochwał technologii Blockchain przez doradców politycznych podczas największej rocznej imprezy politycznej w kraju na początku marca. W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych ogłosiło, że opracowało standardy dla technologii rejestrów rozproszonych i inteligentnych kontraktów.

Znany ekspert i inwestor widzi świetlany rok 2018 dla Bitcoina:

Założyciel i przewodniczący fundacji LDJ, a także kryptowalutowy ekspert, David Drake, powiedział że Bitcoin będzie wart 30.000 dolarów na koniec tego roku. Po mroźnej zimie na rynku kryptowalut, notowany inwestor mówi, że 2018 rok ukształtuje się jako rafinacja dla branży.

W rozmowie z Bloombergiem, David Drake z firmy LDJ Capital, wyraził swoją pozytywną opinię na temat kierunku, w jakim zmierza Bitcoin. Zauważa, że ​​kryptowaluta jest teraz bardzo pożądana w Azji, a także w Stanach Zjednoczonych, które, jak twierdzi, są obecnie największym rynkiem. Drake jest bardzo optymistyczny, przewidując poważny wzrost cen Bitcoina na świecie. Wynika to z analizy związanej z ruchami ze strony organów regulacyjnych, a także z coraz większego zaangażowania Wall Street.

Podczas gdy Drake wierzy w świetlaną przyszłość Bitcoina, wydaje się, że ma inne podejście do tego, w porównaniu z CEO Twittera, Jackiem Dorsey’em, który powiedział, że Bitcoin stanie się jedyną „wspólną walutą” internetu. Zamiast tego, Drake nalega, aby setki różnych kryptowalut pozostały obecne na rynku.

Bitcoinowy inwestor jest mocno przekonany, że istnieją wysoce innowacyjne projekty oferujące świetne rozwiązania, które mogą wstrząsnąć rankingami kryptowalut. Zauważa, że ​​kilka projektów wartych uwagi, jak np. Ethereum, ale utrzymuje, że to Bitcoin pozostanie na szczycie. Według Drake’a, największa kryptowaluta koncentruje się na ochronie kapitału.

Nawet po niedawnych posunięciach Google’a i Facebooka, aby zakazać bezpośredniej reklamy projektów ICO, Drake pozostaje całkowicie optymistyczny. Mówi, że robią to, co trzeba, ponieważ on sam kładzie nacisk na projekty z prawdziwymi rozwiązaniami. Jego zdanie jest podobne odnośnie SEC, który ogranicza działalność ICO – uważa, że będą wspierane tylko projekty o rzeczywistej wartości, dobrych rozwiązaniach możliwych oraz produktach o aktualnym zastosowaniu.

Artysta wystawia obrazy z zaszyfrowanymi portfelami

Nowa seria obrazów Andy’ego Baucha „New Money” łączy sztukę i krypto poprzez ukrycie abstrakcyjnych kodów w jego grafikach Lego. Obrazy przedstawiają prywatne klucze do portfeli zawierających nawet 9.000 dolarów w kryptowalutach. Zakup danego dzieła nie oznacza, że stajesz się właścicielem prywatnego klucza, ponieważ każdy kto rozszyfruje kod będzie mógł wziąć pieniądze dla siebie. Bauch jednak powiedział, że nabywcy każdego obrazu da wskazówkę.

Wystawa, która miała miejsce w Castelli Art Space w Los Angeles w dniach 23-25 marca zawierała również transmisję na żywo zmian wartości tokenów w każdym kluczu prywatnym. Zawartość każdego portfela pozostaje na razie bez zmian, co oznacza, że nikt nie złamał żadnego z kodów, albo po prostu nie przeniósł jeszcze pieniędzy. Obrazy można nabyć w cenach od 1.500 dolarów do 4.800 dolarów, przy czym cena nie odzwierciedla wartości tokenów w danym portfelu.

Dla tego konkretnego projektu artystycznego, Bauch w 2016 r. zaczął kupować różne kryptowaluty, w tym Bitcoina i Litecoina. Następnie użył ich prywatnych kluczy do wygenerowania abstrakcyjnego wzoru za pomocą algorytmu, który pozwalał na własne zmiany estetyczne tak długo, jak nie miały wpływu na ważność tajnego kodu. Artysta twierdzi, że poprzez swoje prace stara się wypełnić lukę, która często istnieje między nową technologią a ludzkością.

Blockchain, technologia kryptowalut, może pomóc artystom w uzyskaniu prawa własności do swoich projektów – mówi Daniel Zhai, dyrektor generalny platformy INK. Zhai opowiadał w grudniu zeszłego roku o możliwościach swojej platformy opartej na technologii Blockchain, która może pomóc artystom w tokenizacji ich projektów, a także zaoferować przestrzeń dla crowdfundingu w walutach cyfrowych.

• Giełdy szybko wróciły do korekty:

Długo nie nacieszyliśmy się wzrostami na giełdach. Ostatnia doba namalowała nam czerwone świeczki, a Bitcoin zmierza w kierunku  dolarów. Na razie znajduje się ponad linią 8000, co oznacza spadek o 5,3%. Większość walut zaliczyła jeszcze większe spadki. Z tych większych – Ethereum o 7,1%, Ripple o 6,1%, a Bitcoin Cash o 6,6%. Kapitalizacja całego rynku zmalała o  21 mld dolarów i wynosi aktualnie 308 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button