News

#292 Newsy z dnia 07.05.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Wciąż niejasne zasady dla operatorów giełdowych w Europie; Korea Południowa widzi pozytywne aspekty dla kryptowalut w kraju; Azerbejdżan reguluje opodatkowanie kryptowalut; Bill Gates krytycznie o Bitcoinie; Tydzień rozpoczęty spadkami.

• Wciąż niejasne zasady dla operatorów giełdowych w Europie: 

Europejska giełda kryptowalut odnawia wezwanie do odpowiednich regulacji, ponieważ międzynarodowy krajobraz prawny wciąż się zmienia, informuje Bloomberg.

W rozmowie z Bloomberg, brytyjską platformą transakcyjną eToro i austriacką giełdą Bitpanda wyrażono obawy odnośnie jasności przepisów dla tych platform (AML / KYC).

Chcielibyśmy mieć odpowiednie przepisy, abyśmy wiedzieli, na czym stoimy.

– powiedział Eric Demuth, dyrektor generalny firmy Bitpanda.

W 2018 r. pomimo szybkich ruchów mających na celu ugruntowanie wymagań dotyczących wymiany kryptograficznej, na przykład w Korei Południowej, inne rządy nadal zmagają się z tym zjawiskiem. W ubiegłym miesiącu Bank Centralny Indii oświadczył, że instytucje powinny całkowicie przestać obsługiwać firmy kryptograficzne do lipca tego roku. Unijne organy regulacyjne, w tym Europejski Bank Centralny, wsparły międzynarodowe wysiłki zmierzające do ujednolicenia przepisów, podczas gdy niektóre źródła odwrotnie stwierdziły, że branża jest zbyt mała, aby uzasadnić pilne działania.

W lutym przewodniczący Rady Nadzorczej EBC, Daniele Nouy, ​​powiedział prasie głównego nurtu, że regulacja kryptograficzna nie jest zbyt wysoko na liście zadań do wykonania. Jednak w przypadku przedsiębiorstw nagłe ruchy mogą wywołać znaczące reperkusje.

Korzyści płynące z regulacji są oczywiste. Odpowiednie ramy posłużyłyby zarówno do ochrony konsumentów, jak i do zapewnienia długotrwałości i legalności samego przemysłu

– dodał Iqbal Gandham, dyrektor zarządzający eToro.

• Korea Południowa widzi pozytywne aspekty dla kryptowalut w kraju:

Nowo mianowany gubernator Koreańskiej Agencji Kontroli Finansowej (FSS) powiedział wczoraj na konferencji prasowej, że widzi pozytywne aspekty kryptowalut. Powiedział także, że FSS będzie pracować nad kwestiami krypto-regulacyjnymi we współpracy z innymi regulatorami.

Yoon Suk-heun, który oficjalnie rozpocznie pracę 8. maja, twierdzi, że lepsza regulacja kryptograficzna wytworzy rodzaj bezpiecznego systemu finansowego, dzięki któremu produkty związane z kryptografią będą bardziej dostępne.

Po tym, jak Korea Południowa zakazała handlu na krajowych giełdach kryptograficznych, zaczęły krążyć pogłoski, że całkowity zakaz krypto w tym kraju jest nieuchronny. Na konferencji Yoon nie odpowiedział dokładnie na pytanie, w jaki sposób FSS poradzi sobie z krajowymi giełdami kryptowalut, zamiast tego powiedział, że ​​”istnieje wiele problemów, które należy rozwiązać i zweryfikować. Możemy to wszystko zrobić, ale stopniowo.”

Rzeczniczka południowokoreańskiej giełdy kryptowalut UpBit powiedziała dla The Korean Times, że nie sprzeciwiają się regulacjom, kontynuując:

Nie można całkowicie zabić rynku, po prostu narzucając przepisy. To, o czym powinien pomyśleć nowy szef FSS, to, w jaki sposób regulatorzy powinni zapewnić środki zaradcze, aby usprawnić handel kryptograficzny i technologię blockchain.

Jednym z pierwszych, bardziej przyjaznych ruchów ku sferze kryptograficznej w Korei Południowej, jest taki, że grupa ustawodawców z Korei Południowej wprowadziła ustawę o legalności krajowych wstępnych ofertach monetarnych (ICO), które będą ściśle nadzorowane przez Ministerstwo Nauki i ICT oraz Komisję Usług Finansowych (FSC), którą kieruje FSS.

• Azerbejdżan reguluje opodatkowanie kryptowalut: 

Przychody z transakcji kryptowalutnych będą podlegać opodatkowaniu w Azerbejdżanie, donosi lokalny punkt informacyjny Trend. Nijat Imanov z Ministerstwa Podatkowego kraju przedstawił nowe zasady podczas drugiego Forum Finansów i Inwestycji (FIF 2018) w Baku.

Podczas Forum Imanov stwierdził:

Jest to sformalizowane jako podatek od zysków dla osób prawnych i podatek dochodowy dla osób fizycznych. Jeśli ktoś kupił kryptowalutę, a następnie sprzedał ją po podwyższeniu ceny, kwota ta jest rejestrowana jako dochód i dlatego powinna być przyciągnięta do opodatkowania.

Trend informuje, że rynek kryptowalut Azerbejdżanu zanotował znaczny wzrost w okresie od maja do grudnia 2017 r., a handel kryptowalutami stał się coraz bardziej popularnym źródłem dochodu. Transakcje handlowe, jak również wydobywcze, są uznawane za operacje podlegające opodatkowaniu w większości krajów. Na przykład Francja ostatnio wprowadziła przepisy odnośnie handlu przy użyciu kryptografii – z wyłączeniem handlu wydobywczego (na poziomie przemysłowym) – które zgodnie z przepisami dotyczącymi zysków kapitałowych, opodatkowane są na poziomie 19-procent stawką ryczałtową. Z kolei amerykański organ podatkowy IRS – który traktuje kryptowaluty jako własność, a zakup, sprzedaż, handel i wydobywanie krypto jako definiuje również jako zdarzenia podlegające opodatkowaniu – ostatnio wymagał od dużej amerykańskiej giełdy kryptowalutowej (Coinbase) danych swoich klientów, ponieważ obawia się, że wielu handlowców nie składa zeznań podatkowych w swoich rozliczeniach.

• Bill Gates krytycznie o Bitcoinie:

Założyciel Microsoftu, Bill Gates, opublikował krytyczne komentarze na temat Bitcoina, mówiąc CNBC, że była to inwestycja „bardziej głupia” i „skróciłby ją, gdyby mógł.”

W komentarzach w segmencie Squawk Box, Gates, który w lutym twierdził, że kryptowaluty spowodowały śmierć w dość bezpośredni sposób, nie pomijał jednak faktu zaangażowania się w nie samemu.

Jako klasa aktywów – nie produkujesz niczego – więc nie powinieneś oczekiwać, że się podniosą.

Moment ostrzeżenia Gatesa jest ciekawy. W zeszłym tygodniu pojawił się gigant inwestycyjny Goldman Sachs, który potwierdził, że nie tylko przyłączą się do areny kryptowalut, ale także zaoferuje klientom bardziej bezpośrednią ekspozycję na Bitcoina.

Uważam, że Bitcoin i ICO są całkowicie szalonymi, spekulatywnymi rzeczami.

– dodał Gates.

Ostatnie komentarze Gatesa przypominają te wykonane w sobotę przez Warrena Buffetta i Charliego Mungera z Berkshire Hathaway, przy czym ten ostatni posunął się tak daleko, aby porównać inwestycje w Bitcoina z „handlowaniem łajnem”.

• Tydzień rozpoczęty spadkami:

Dzisiaj cena Bitcoina zanotowała spadek po ostatnich wzrostach i próbie przebicia 10.000 dolarów w weekend. W tej chwili cena waha się w okolicach 9.300 dolarów. Kapitalizacja całego rynku również spadła i wynosi 435 mld dolarów.

Dosyć znaczny spadek ceny zanotował również Ethereum – na poziomie 6,7%, Bitcoin Cash – 5,5% oraz Litecoin – 4%. Niewielkim wzrostem, który wyróżnia się na czerwonym tle jest EOS, którego cena wzrosła o 2% i wynosi 18 dolarów – co stanowi 3-krotny wzrost względem wyceny sprzed miesiąca.

Ogólnie rzecz biorąc, rynki wydają się płochliwe, pomimo ostatnich wiadomości o Goldman Sachs, który planuje otworzyć kryptograficzny handel oraz wiadomości, że południowo-koreański rynek ICO może wkrótce zostać ponownie otwarty. Analityk Pro-Bitcoinowy z Wall Street ostrzegł pod koniec zeszłego tygodnia, że ​​oznaki szerszego przyjmowania kryptowalut są obecnie słabe, wskazując na wskaźniki interesu publicznego, w tym mniej wyszukiwań Bitcoina w Google i niski wzrost kapitalizacji rynku.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button