News

#304 Newsy z dnia 19.05.2018

Z sobotnich wydarzeń: Ethereum ma być jak Apple; KryptoJam SA i giełda BitBay podpisały umowę; Giełdy w Indiach nieposłuszne nakazom; Niewielkie odbicia na giełdach.

• Ethereum ma być jak Apple:

Na konferencji technologicznej WeAreDevelopers w Wiedniu, Steve Woźniak, projektant i konstruktor komputerów Apple, porównał platformę Ethereum z Apple i powiedział, że może stać się tak samo wpływowy, czytamy w Forbes.

Ethereum mnie interesuje, tak jak wcześniej interesował Bitcoin. W dalszym ciągu posiadam jeden BTC oraz dwa ETH, aby eksperymentować z płaceniem za różne rzeczy.

– powiedział Wozniak, wyraźnie dając do zrozumienia, że mimo iż zna i ceni sobie kryptowaluty od początków ich istnienia, to nie jest inwestorem. Wynalazca entuzjastycznie podchodzi do Ethereum, kilkakrotnie powtarzając, że ma platformę podobną do Apple.

Podczas przemówienia otwierającego konferencję, Wozniak nazwał technologię Blockchain kolejną dużą rewolucją informatyczną. Powiedział, że zarówno Blockchain, jak i kryptowaluty osiągną swój pełny potencjał w ciągu dekady. W październiku zeszłego roku, Wozniak powiedział na konferencji Money 20/20 w Las Vegas, że Bitcoin jest lepszy niż złoto czy dolar amerykański.

Po historii z Apple, Wozniak pozostał częścią świata technologii, tworząc akademię kodowania Woz University, która ma 31 centrów kodowania w USA.

• KryptoJam SA i giełda BitBay podpisały umowę:

Spółka zarządzana przez przedsiębiorcę i popularnego tradera, Rafała Zaorskiego – KryptoJam SA – podpisała umowę z giełdą BitBay. Umowa dotyczy kupna i sprzedaży kryptowalut dla instytucji finansowych, projektach ICO oraz tokenizacji akcji spółek akcyjnych.

Rafał Zaorski wraz ze swoją grupą Trading Jam Session, organizuje spotkania traderów w całego kraju. Jest to znana postać jeszcze z rynku Forex. Kiedy kryptowaluty nabierały popularności, zaczął również z powodzeniem działać w tej dziedzinie, choć nie można też nie zauważyć sceptycyzmu w odnoszeniu do świata krypto.

Wartość umowy oszacowano na 20 mln złotych.

Warto też nadmienić, że umowę sfinalizowano zaraz po ogłoszeniu przeniesieniu się BitBay’a na Maltę, co miało związek z irracjonalnym podejściem KNF do kryptowalut i systemu podatkowego. Ostatecznie, sytuacja ta spowoduje uszczuplenie corocznych wpływów do polskiego państwa, w wysokości ok. 10 mln złotych, przy aktualnych obrotach na giełdzie.

• Giełdy w Indiach nieposłuszne nakazom:

Pomimo zakazu RBI, pojawiają się doniesienia o kolejnych platformach giełdowych kryptowalut w Indiach. Krajowy Bank Centralny wydał w kwietniu dyrektywę, która zabraniała bankom usprawniania transakcji kryptograficznych.

Od lipca banki w Indiach muszą przestrzegać zakazu kryptograficznego RBI. Jednak zaledwie dwa dni po proklamacji, CoinDCX ogłosił rozpoczęcie działalności w kraju. Platforma zapewni nawet usługi śledzenia handlu dla Indian w rupiach. CoinDCX ogłosił uruchomienie za pośrednictwem konta Medium platformy.

Według Quartz India, CoinDCX nie jest jedyną platformą, która uruchamia sklep w tym kraju. Opierając się na Singapurze, Alluma i bazująca na Ahmedabadzie CoinRecoil, wprowadzają na rynek swoje usługi giełdowe krypto w Indiach.

Mówiąc o decyzji, dyrektor generalny Alluma, Akash Aggarwal, oświadczył:

Indie są ważnym rynkiem, ale nie skupimy się tylko na nim. Obserwujemy również Filipiny i będziemy przyglądać się innym rynkom w Azji, które mają korzystne przepisy dotyczące kryptografii.

Konsensusem wśród operatorów giełd kryptograficznych w tym kraju jest to, że jest już za późno, aby zawrócić. Wiele zainwestowało dużo więcej w biznes i wolą go kontynuować niż zaprzestać działalności. Kunal Barchha, dyrektor Kali Digital Eco-System, uważa, że ​​należy się spodziewać obecnej blokady RBI. Kali Digital planuje uruchomienie CoinRecoil, kolejnej giełdy kryptowalut, w kraju.

Ilekroć na rynku pojawia się nowa technologia, staje ona wobec krytyki i podejmowane są kroki w celu powstrzymania jej rozwoju. To samo dzieje się z wirtualnymi walutami. Pomimo wyzwań w Indiach związanych z otoczeniem regulacyjnym, istnieje znaczny potencjał zainteresowania ze względu na dużą liczbę ludzi i ich siłę nabywczą, dlatego uważamy, że jest to dobry rynek.

• Niewielkie odbicia na giełdach:

Weekend dla większości inwestorów, rozpoczął się całkiem przyzwoicie i oglądamy na giełdach sporo zieleni, lecz odbicia po ostatnich korektach są jednak skromne. Niezmiennie Bitcoin wyznacza tutaj kierunek. Jego cena przez ostatnią dobę wzrosła o 2%. Pozostałe czołowe kryptowaluty, jak Ethereum, Ripple czy Bitcoin Cash, odnotowały wzrosty na poziomie, kolejno: 3,3%, 1,6% i 0,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi na dzień dzisiejszy 378 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button