News

#314 Newsy z dnia 29.05.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Możliwe zmiany na lepsze w Korei Południowej; Blockchain w Chinach nie śpi; Australia wylicza korzyści finansowe z wdrożenia technologii Blockchain; W RPA powstanie giełda i fundusz kryptowalutowy; Lekkie odbicie na giełdach.

• Możliwe zmiany na lepsze w Korei Południowej:

Koreański badacz Blockchain, szef Centrum Badawczego Blockchain w Dongguk University, Park Sung-Joon, mocno skrytykował rządowe podejście dot. regulacji technologii na 2018 podczas Seul Financial Forum, jak podają dziś lokalne media.

Zwracając się do Lee Geun-Woo – szefa południowokoreańskiego organu nadzoru, Financial Survey Service (FSS) – Sung-Joon, powiedział, że przyjęcie różnych podejść do kryptowalut i Blockchain, było niedobre i niespójne:

Na cyfrowym rynku handlu, walut wirtualnych i Blockchainu, nie można oddzielić, ponieważ potrzebują siebie nawzajem do funkcjonowania jako środki płatnicze.

Lee Geun-woo odpowiedział:

Sympatyzuję ze słowami Park Sung-Joon i będę przekazywał jego sugestie władzom finansowym.

Wysoki poziom rzecznictwa w Korei Południowej, dla obu aspektów technologii kryptograficznej, oznacza kolejny krok w działaniach przeciwko piramidom opartych na Blockchain, a za wprowadzaniem uczciwych regulacji dla całej branży. W kwietniu, pedagog i mówca, Andreas Antonopoulos, z kolei ostrzegł przed zdecentralizowanymi kryptowalutami, nazywając je „zbyt wolnościową bazą danych”.

W międzyczasie, władze chińskie planują opublikować oceny dla projektów Blockchain, ponieważ zrobiły to już z 26. kryptowalutami na początku tego miesiąca. Jednocześnie, badacze rządowi sugerują, że większość takich projektów jest zasadniczo nieskuteczna, gdyż utrzymują się średnio zaledwie 15 miesięcy.

Przełomowa polityka regulacyjna Korei, która rozpoczęła się na dobre w trzecim kwartale 2017 roku, głównie dotyczyła wymogów podatkowych nałożonych na giełdy kryptowalutowe, a także zakaz anonimowych transakcji handlowych i ICO, które oficjalnie proponują dziś ustawodawcy.

• Blockchain w Chinach nie śpi:

Chen Weixing, założyciel chińskiej firmy Kuaidi Dache, planujące uruchomienie aplikacji opartej na Blockchain, jak informuje China Money Network.

Chen współpracuje ze współzałożycielem firmy Meituan Yang Jun w celu rozpoczęcia projektu. Chen dąży do stworzenia platformy, która będzie oferować usługi stylu życia, takie jak np. Powitanie i dostawy. Podczas China International Big Data Industry Expo 2018 czerwca powiedział:

Zadaję sobie pytanie, jaka jest wartość Blockchain. Moja definicja polega na sprawdzeniu, czy i gdzie ludzie mogą faktycznie z niego korzystać. Za pomocą Blockchain możemy zbudować zestaw systemów ekonomicznych innych niż poprzednie (…) Możemy skierować ruch z Internetu i dodać różne usługi, aby spełnić potrzeby użytkowników.

Ani Chen, ani Jun nie ujawnili szczegółów dotyczących harmonogramu projektu.

Kuaidi, która jest teraz częścią Didi Chuxing, połączyła się z Didi Dache w 2016 roku. Didi Chuxing jest teraz wart 60 mld dolarów. Meituan z kolei, jest lokalną firmą usługową, która połączyła się z witryną przeglądową Dianping w 2016 roku. Firma Meituan Dianping jest teraz warta 30 mld dolarów.

Na początku tego miesiąca, chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych, opublikowało Białą Księgę dotyczącą branży tej technologii, ujawniając, że krajowy przemysł Blockchain rósł wykładniczo w 2017 r., kiedy to uruchomiono 178 nowych startupów Blockchain.

• Australia wylicza korzyści finansowe z wdrożenia technologii Blockchain:

PwC Australia, Port w Brisbane i Australijska Izba Handlowo-Przemysłowa nawiązały współpracę, aby opublikować dokument potwierdzający koncepcję zarządzania łańcuchem dostaw opartą na Blockchain (PoC).

Cyfrowa aplikacja Trade Community System połączy operatorów komercyjnych w łańcuchu dostaw dla transakcji międzynarodowych. Z informacji prasowej wynika, że ​​każdego roku z 5. głównych australijskich portów, przenoszonych jest 9 mln kontenerów, a do roku 2025 liczba ta wzrośnie do 15 mln.

Według Bryana Clarka, dyrektora ds. Handlu i spraw zagranicznych w Australijskiej Izbie, „obecna nieskuteczność australijskich łańcuchów dostaw zwiększyła koszty prowadzenia działalności gospodarczej, powodując nawet 450 dolarów nadmiaru kosztów za kontener”.

W ubiegłym tygodniu urzędnik państwowy poinformował, że premier Australii głosował w tym roku za budżetem 530.000 dolarów, przeznaczonym na badania związane z Blockchain. Jesienią ubiegłego roku IBM podpisał umowę z operatorem portu w Singapurze i regionalną firmą spedycyjną, aby również korzystać z Blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw, a skandynawski startup ogłosił plany stworzenia platformy opartej na Blockchain do rejestracji kontenerów wysyłkowych.

• W RPA powstanie giełda i fundusz kryptowalutowy:

Sygnia Asset Management, wiodąca południowoafrykańska firma inwestycyjna zarządzająca 180. miliardami dolarów, ujawniła, że ​​w tym roku uruchomi giełdę kryptowalut.

CEO Sygnia, Magda Wierzycka, poinformowała, że ​​w trzecim kwartale 2018 r. firma uruchomi swoją giełdę kryptowalut, nazwaną „SygniaCoin”:

Rynek kryptowalut rozwija się w szybkim tempie na arenie międzynarodowej i krajowej, przyciągając zarówno krajowe, jak i międzynarodowe przepływy. Dzięki koncentracji fintechu, Sygnia jest dobrze przygotowana, aby stać się pierwszą dużą instytucją finansową, która obejmie kryptowaluty i zaoferuje inwestorom bezpieczną platformę transakcyjno – wykonawczą wspartą przez międzynarodową infrastrukturę, dobrze zaprojektowaną opiekę i integrację ze standardowymi produktami oszczędnościowymi.

Wierzycka położyła nacisk na bezpieczeństwo i zgodność z regulacjami, które jej zdaniem rozwiną się w kontekście RPA. Południowoafrykański urząd skarbowy (SARS) podkreśla, że handel kryptograficzny podlega opodatkowaniu i że oczekuje dalszych krajowych ram prawnych dotyczących kryptografii.

Tymczasem SygniaCoin będzie opierać swoją politykę na istniejących ramach regulacyjnych obecnie przyjmowanych przez giełdy kryptowalut zarejestrowane w stanie Nowy Jork, a mianowicie rygorystyczne NY BitLicense, które zostało wprowadzone w sierpniu 2015 roku.

Oprócz obrotu, Sygnia stworzy dedykowany fundusz, który zainwestuje w szereg kryptowalut w imieniu swoich klientów detalicznych i instytucjonalnych. Inwestorzy Sygni będą również mogli przechowywać kryptowaluty na swoich kontach Sygnia wraz z innymi aktywami.

W tym tygodniu Bank Centralny RPA (SARB) oświadczył, że kryptowaluty są „cyber-tokenami”, ponieważ „nie spełniają wymagań pieniądza”. Ogłoszenie to miało nastąpić wraz z powołaniem przez SARB grupy roboczej ds. Fintech w tym roku, która będzie poświęcać się rozwiązywaniu problemów prawnych związanych z kryptografią.

• Lekkie odbicie na giełdach:

Dzisiaj obserwujemy lekki wzrost wartości kryptowalut, począwszy od Bitcoina, który względem wczorajszej wyceny wzrósł o 2,7% i kosztuje 7.445 dolarów. Spośród największych projektów pod względem kapitalizacji rynkowej, największy wzrost zanotował Cardano, 10,3%. Dobry wynik ma również IOTA, 7,8% oraz Bitcoin Cash,   5,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi dzisiaj 324,2 mld dolarów, a dominacja Bitcoina stanowi 39,2%.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button