News

#377 Newsy z dnia 31.07.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Nowa zdecentralizowana giełda oparta na Ripple; Bank Rolniczy Chin udzielił pierwszej pożyczki opartej na Blockchain; Australijski rząd przyznał 1,7 mln dolarów na śledzenie pochodzenia dostaw cukru; Brytyjska firma we współpracy z polskim BIK zintegruje dane klientów na Blockchain; Aktualna sytuacja na rynkach.

• Nowa zdecentralizowana giełda oparta na Ripple:

Nowy zdecentralizowany rynek kryptograficzny oparty na technologii Ripple (XRP), rozpoczął rejestrację kont detalicznych i instytucjonalnych.

Nowa platforma z San Francisco opiera się na technologii opracowanej przez AlphaPoint i początkowo będzie oferować 15 par transakcyjnych, a wszystko to w parze do Ripple jako waluty bazowej. Są to między innymi Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), EOS (EOS), IOTA (IOTA) i ZCash (ZEC) między innymi. Kolejne altcoiny mają być wymienione w przyszłość.

DCEX będzie również podobno zawierać wszystkie aktywa zawarte w indeksie Bloomberg Galaxy Crypto (BGCI) – który śledzi 10 najlepszych i „najbardziej płynnych” aktywów kryptograficznych, które przedstawia się jako „instytucjonalny test porównawczy” dla rynku kryptografii – dostępny w jednym miejscu dla inwestorów.

DCEX uważa, że ​​wykorzystanie Ripple jako waluty bazowej pozwoli na „transfery dużych prędkości”, które mogą pomóc inwestorom lepiej wykorzystać „nieefektywność cenową” w arbitrażu pomiędzy parami walut na różnych giełdach.

Firma podobno podejmuje wstępne kroki, aby stać się w pełni zgodnym i regulowanym operatorem w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i innych agencjach regulacyjnych.

Z analiz rynku i sondaży wynika, że zdecentralizowane giełdy (typu DCEX) zyskują dużą popularność w kryptosferze, zarówno z powodów ideologicznych, jak i ze względu na percepcję, że scentralizowane platformy są bardziej narażone na kradzieże.

• Bank Rolniczy Chin udzielił pierwszej pożyczki opartej na Blockchain:

Bank Rolniczy Chin (ABC), czwarty co do wielkości bank na świecie pod względem aktywów, wydał swoją pierwszą pożyczkę na Blockchain, informuje lokalny serwis Financial News, 31. lipca.

Państwowy ABC, który zalicza się do chińskich pożyczkodawców „wielkiej czwórki”, ujawnił, że ​​wydał pożyczkę o wartości około 300.000 dolarów zabezpieczoną działką rolną w prowincji Guizhou. Według Financial News, bank będzie budować bloki z lokalnymi mieszkańcami oraz biurami rolniczymi i hodowlanymi za pośrednictwem systemu Blockchain, dodając, że pożyczka miała na celu wsparcie lokalnego przemysłu herbacianego.

W przyszłości, jak mówi bank, inne rodzaje pożyczek będą również podlegały pod mechanizm Blockchain, zdecentralizowaną technologię księgową, która pozwala ABC zapobiegać udzielaniu pożyczek klientom ubiegających się o kredyty w różnych bankach przy użyciu tego samego gruntu jako zabezpieczenia.

Chiny w dalszym ciągu przyjmują technologię Blockchain w szybkim tempie, a rząd chce wdrożyć standardy obowiązujące w całej branży w przyszłym roku.

• Australijski rząd przyznał 1,7 mln dolarów na śledzenie pochodzenia dostaw cukru:

Australijski rząd przyznał 2,25 miliona dolarów australijskich (1,7 miliona dolarów amerykańskich) na projekt Sustainable Sugar Project, informuje Foodnavigator-Asia.

Projekt Sustainable Sugar Project, prowadzony przez organizację Queensland Cane Growers Organization, będzie wykorzystywał technologię Blockchain do śledzenia pochodzenia dostaw cukru do Australii. Inicjatywa znana jako najlepsza praktyka zarządzania BMP (Smart Cane Best Management Practice) jest częścią dążenia przemysłu cukrowniczego do lepszego zrównoważenia i identyfikowalności.

Technologia Blockchain prawdopodobnie pozwoli kupującym na dokładne sprawdzenie, skąd pochodzi trzcina cukrowa i udowodnienie pochodzenia i trwałości gospodarstwa. Kanadyjczycy powiedzieli Foodnavigator-Asia:

Głównym atrybutem Blockchain jest to, że jest to bezpieczna baza danych, w której wszystkie transakcje są rejestrowane i widoczne … Jakość cukru wyprodukowanego z trzciny uprawianej w sposób zrównoważony można prześledzić poprzez łańcuch, dając konsumentom pewność tego, co kupują.

W ramach tej inicjatywy eksperci branżowi i hodowcy trzciny cukrowej współpracowali nad najlepszymi praktykami i standardami branżowymi w oparciu o wydajność, trwałość i rentowność. Ministerstwo Rolnictwa i Zasobów Wodnych stwierdziło, że wielcy nabywcy cukru mogą w przyszłości płacić więcej za cukier, ponieważ klienci coraz częściej oczekują produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

Technologia Blockchain okazała się dobrodziejstwem dla logistyki i zastosowań łańcucha dostaw i jest powszechnie uważana za tańszy i bardziej skuteczny sposób śledzenia złożonych łańcuchów dostaw na całym świecie.

Dzisiaj Commonwealth Bank of Australia ogłosił, że zakończył udany handel 17. ton migdałów do Europy za pomocą technologii Blockchain. Platforma, która była częścią pracy pięciu liderów tego łańcucha dostaw, jest oparta na technologii rozproszonej księgi rachunkowej (DLT), Internet of Things (IoT) i inteligentnych kontraktach.

• Brytyjska firma we współpracy z polskim BIK zintegruje dane klientów na Blockchain:

Brytyjska firma fintech, Billon, podpisała list intencyjny (LOI) z międzynarodowym dostawcą usług finansowych Fidelity National Information Services Inc. (FIS) w celu zintegrowania rozwiązań technologicznych typu Blockchain, wynika z komunikatu prasowego z 31. lipca.

Billon określa się jako „cywilizowana firma Blockchain”, co oznacza, że ​​wdraża Blockchain, aby ostatecznie przetworzyć waluty fiducjarne. FIS, specjalizujący się w oprogramowaniu bankowym i przetwarzaniu płatności, będzie współpracować z Billonem przy ocenie wykorzystania rozproszonej architektury Billona w zarządzaniu dokumentami i tożsamościami w międzynarodowych pakietach FIS oraz zbadaniu możliwości wspólnego rozwoju produktów i sprzedaży swojego portfolio korporacyjnego.

Zgodnie z komunikatem prasowym, Billon i FIS ocenią również potencjał wspólnej pracy w zakresie płatności dla przedsiębiorstw i MŚP, a także mikropłatności na smartfony i inne urządzenia cyfrowe. Wcześniej, tej wiosny Billion nawiązał współpracę z największym biurem kredytowym w Europie Środkowej, polskim biurem informacji kredytowej (BIK), aby zintegrować technologię Blockchain z przechowywaniem danych klientów.

• Aktualna sytuacja na rynkach:

Dzisiaj Bitcoin notuje spadek ceny o około 5 procent, gdzie od 25. lipca szczyt jego wartości wyniósł 8.431 dolarów. W przeciągu tych ostatnich kilku dni wiodąca kryptowaluta testowała wsparcie na wysokości 8.200 dolarów i po raz trzeci spadła poniżej 8.000 dolarów w tym tygodniu. Tygodniowy wykres Bitcoina jest teraz na minusie o około 4 procent, ale miesięczny wzrost utrzymuje się na poziomie 22 procent.

Według CoinMarketCap wszystkie 10 największych monet według wartości rynkowej traci na wartości od 4 do 11 procent. EOS notuje największą stratę w pierwszej dziesiątce, tracąc prawie 11 procent.

Podczas gdy inwestorzy pozostają niepewni w ostatnim okresie, dwa nowe raporty finansowe wskazują, że główni gracze zarówno w wyłaniającym się przemyśle kryptograficznym, jak i tradycyjnym sektorze finansowym, czerpią piękne zyski ze swoich przedsięwzięć związanych z kryptografią. Wczoraj Fortune cytowało wyniki giganta sprzętu wydobywczego kryptowalut – Bitmaina, mówiące o tym, że firma zarobiła około 1 miliard dolarów zysku netto w pierwszym kwartale 2018 roku. Dziś, szwajcarski dostawca usług bankowości internetowej Swissquote odnotował 44. procentowy wzrost zysków w pierwszej połowie 2018 roku – a w lipcu 2017 r. został uznany przez wielu za pierwszy europejski bank internetowy, który uruchomił konta transakcyjne Bitcoina dla swoich klientów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button