News

#445 Newsy z dnia 07.10.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Litwa zobowiązała się stworzyć sformalizowane środowisko dla kryptowlaut; Próby podjęcia nowej metody skalowania sieci Bitcoina; Inwestowanie w kryptowaluty w przedziałach zarobkowych u Amerykanów; Nieznaczne ruchy na giełdach.

• Litwa zobowiązała się stworzyć sformalizowane środowisko dla kryptowlaut:

Władze litewskie zorganizowały seminarium poświęcone zagrożeniom i potencjalnym korzyściom płynącym z początkowych ofert monetarnych (ICO) dla gospodarki kraju – donosi komunikat prasowy, opublikowany w środę, 3. października, w ramach trwającego dochodzenia w sprawie nawyków transakcyjnych kryptowalut.

Służba dochodzeniowa ds. Przestępstw Finansowych (FCIS) zorganizowała spotkanie, w skład którego wchodzili przedstawiciele ministerstw rządowych, banku centralnego i prokuratora generalnego. Zgodnie z komunikatem prasowym, spotkanie ujawniło, że Litwa przetwarza ogromny obrót na kryptowalutach i transakcjach krypto do fiat.

Litwa zobowiązała się stworzyć sformalizowane środowisko regulacyjne dla kryptowalut i powiązanych produktów, zauważając korzyści płynące z przyjęcia praktycznego podejścia do branży. Teraz władze zauważają, że wysoki wolumen obrotu w projektach ICO – 500 milionów euro (około 576 milionów dolarów) w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy – wymaga bardziej rygorystycznych mechanizmów zwalczania nadużyć finansowych.

Według danych zebranych w obrębie ICO, Litwa jest jednym ze światowych liderów i pokazuje najwyższy, 305-procentowy wzrost z całego świata – zauważył wicedyrektor FCIS, Mindaugas Petrauskas, cytując dane z lokalnej firmy doradczej Versli Lietuva.

FCIS analizuje jednocześnie rolę banków w przetwarzaniu dużych transakcji kryptograficznych, zwracając uwagę, że każda pojedyncza transakcja o wartości ponad 80.000 euro (około 92.200 dolarów) musi zostać zbadana.

W dochodzeniu biorą udział różne banki regionalne, w tym SEB Bank, Swedbank i Danske Bank. Całkowita suma transakcji wymiany kryptowalut w okresie od 2017 do 2018 roku wyniosła 661 milionów euro (około 762 milionów dolarów).

• Próby podjęcia nowej metody skalowania sieci Bitcoina: 

Twórca protokołu Bitcoina (BTC), Mark Friedenbach, przedstawił metodę skalowania Bitcoina na warsztatach w Tokio 5. października, która według niego nie będzie wymagała hard forka.

Nowa koncepcja zaprezentowana podczas warsztatów Scaling Bitcoin, zatytułowana „Forward Blocks”, sugeruje znaczny wzrost wydajności łańcucha poprzez zmianę Proof of Work (PoW), która jest wykonywana jako soft fork, w połączeniu z wykorzystaniem alternatywy księgi prywatnej.

We wniosku opisano metodę skalowania, która pozwala zwiększyć wielkość transakcji rozliczeniowych do 3584x obecnych poziomów i poprawić odporność na cenzurę za pomocą odłamywania. Podczas prezentacji Friedenbach zaproponował znaczne ulepszenia w transakcjach Bitcoina. Tak zwana „przemiana soft forków” oznacza wzmocnienie reguł konsensusu, w których stare węzły wciąż widzą postępy łańcucha.

W swojej prezentacji Friedenbach podkreślił rolę shardingu. Nazwa zyskała największą popularność w związku z nadchodzącymi dużymi ulepszeniami Blockchaina Ethereum (ETH). Ogłoszony w odniesieniu do Ethereum przez współzałożyciela Vitalik Buterin w kwietniu 2018 roku, termin ten oznacza metodę zwiększania liczby transakcji, które może przetwarzać Blockchain. Idea shardingu polega na tym, że w przypadku transakcji w łańcuchu wiele komputerów sieciowych może dzielić obciążenie transakcji między nimi.

Friedenbach, który był również wykonawcą dla NASA, twierdził w swoim wystąpieniu, że nie chciał początkowo rozważać rozwiązań skalowania Bitcoinów, ale myślał o rozwoju podwójnej zmiany PoW, w której wprowadza się nowego PoW z soft forkiem. Sugerując dodanie kolejnego algorytmu PoW, deweloper podkreślił, że jego praca nie jest propozycją kolejnych zmian, ale raczej pomysłem, który inni deweloperzy powinni wziąć pod uwagę.

Problem skalowalności Bitcoinów jest jednym z głównych tematów dyskusji wokół głównej kryptowaluty. W lipcu tego roku grupa inżynierów ogłosiła uruchomienie Bitcoin Operations Technology Group (Bitcoin Optech) w celu rozwiązania kwestii skalowania łańcucha bloków Bitcoina. Zespół non-profit jest wspierany przez czołowych graczy branżowych, takich jak członek zarządu PayPal. Wencesa Casaresa, członeka zarządu Kohlberga Kravisa z Roberts & Co. Ltd, Johna Pfeffera oraz zespół badawczo-rozwojowy kryptowaluty Chaincode Labs.

• Inwestowanie w kryptowaluty w przedziałach zarobkowych u Amerykanów:

Niedawne badania przeprowadzone przez firmę Clovr, skoncentrowaną na technologii Blockchain, wykazały, że inwestowanie w kryptowaluty jest najbardziej popularne wśród ludzi, zarabiających od 75.000 do 99.999 dolarów rocznie. W badaniu zebrano odpowiedzi od ponad 1.000 Amerykanów w wieku od 18 do 80 lat.

Według danych US Bureau of Labor Statistics średnie zarobki tygodniowe w drugim kwartale 2018 r. dla mężczyzny w wieku 25-34 lat wynosiły 857 dolarów lub ponad 44.000 dolarów rocznie. Prawie 40 procent respondentów wymieniło wpływ rówieśników jako główny powód inwestowania w kryptowaluty, a ponad 35 procent zostało prawdopodobnie zwabionych na rynek kryptografii przez „Fear of Missing Out” (FOMO).

Badanie wykazało wysoki poziom świadomości o cyfrowych walutach. Ponad 75 procent respondentów twierdzi, że wie czym jest kryptowaluta, podczas gdy pozostałe 20% przypuszcza i mówi, że ​​”w pewien sposób wie”, co dzieje się na polu kryptograficznym. Jeśli chodzi o wyjaśnianie innym, czym jest kryptowaluta, 62% uczestników badania stwierdziło, że jest w stanie kontynuować dyskusję na ten temat.

Zapytani o opinię na temat inwestycji w kryptowaluty, prawie 80 procent respondentów odpowiedziało, że uważa inwestowanie w nie jako pozytywną formę podejmowania ryzyka. Badanie wskazuje ponadto, że 1 na 3 uważa, że ​​inwestycja w kryptowaluty jest innowacyjną opcją w porównaniu z akcjami i obligacjami.

Ostatnie badania wykazały, że milenialsi wykazują największe zainteresowanie inwestowaniem w tego rodzaju aktywa. Ankieta opublikowana we wrześniu przez serwis badawczy YouGov Omnibus ujawniła, że ​​połowa amerykańskich millenialsów jest zainteresowana zakupem kryptowalut w ciągu najbliższych 12 miesięcy, co odróżnia ich od innych pokoleń o ponad 10-procentowym większym zaangażowaniem.

• Nieznaczne ruchy na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach na rynku kryptowlaut bez większych zmian. Kapitalizacja całego rynku spadła z 217,5 mld dolarów do 216,5 mld. Cena Bitcoina praktycznie się nie zmieniła i wynosi 6.570 dolarów. Największy spadek spośród pierwszej dziesiątki kryptowlaut zanotował Ripple, na poziomie 2,3%, a wzrost Cardano, o 2%.Całkowity obrót na giełdach wyniósł 11,9 mld dolarów. Bitcoin stanowi 52,5% całego rynku.

źródło: coinmarketcap.com, cointelegraph.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button