News

#508 Newsy z dnia 09.12.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Zjednoczone Emiraty Arabskie rozliczają się na Blockchainie; Korea Południowa walczy o prawa do ICO; Największy brytyjski fundusz charytatywny wierzy w kryptowaluty; Odreagowanie na giełdach.

• Zjednoczone Emiraty Arabskie rozliczają się na Blockchainie:

Krajowa firma naftowa z Abu Dhabi (ADNOC) z sukcesem współpracuje z IBM w celu pilotowania systemu łańcucha dostaw opartego Blockchain, wynika z komunikatu prasowego ADNOC, opublikowanym 9. grudnia.

Informacja prasowa mówi, że ​​ADNOC – państwowa spółka naftowa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) – znajduje się podobno wśród wiodących światowych grup energetycznych i petrochemicznych, z dzienną wydajnością około 3 milionów baryłek ropy i 10,5 stopy sześciennej gazu ziemnego.

Projekt pilotażowy dostarczył platformę, która śledzi ilości i wartości finansowe każdej transakcji pomiędzy zaangażowanymi firmami automatyzującymi księgowość oraz raporty o wydaniach.

System został ogłoszony przez Abdula Nasser Al Mughairbi, szefa jednostki cyfrowej ADNOC na niedawnym Światowym Zgromadzeniu Kapitału Energetycznego w Londynie. Podczas szczytu zauważył, że to może być pierwsze zastosowanie Blockchain do produkcji ropy i gazu. Następnie Al Mughairbi zilustrował swoje postrzeganie technologii bazowej:

Blockchain to narzędzie do zmiany gry. Znacznie obniży to nasze koszty operacyjne poprzez wyeliminowanie czasochłonnych i pracochłonnych procesów, wzmocnienie marketingu i handlu naszymi produktami oraz stworzenie długoterminowej trwałej wartości.

Zahid Habib, przedstawiciel IBM, twierdzi, że system umożliwia bezproblemowe śledzenie każdej cząsteczki ropy i jej wartości od klienta do klienta. ArabianGazette dodał również, że w przyszłości klienci i inwestorzy będą mieli dostęp do danych zapewniających płynną integrację między zainteresowanymi stronami.

System skróci czas potrzebny na zawarcie transakcji pomiędzy [swoimi] spółkami operacyjnymi i znacznie zwiększy efektywność operacyjną w całym łańcuchu wartości. Poprawi również wiarygodność danych produkcyjnych, zapewniając większą przejrzystość transakcji.

– czytamy dalej w komunikacie prasowym.

Cointelegraph poinformował w zeszłym tygodniu o uruchomieniu narzędzia do przetwarzania blokowego opartego na platformie zarządzania po sprzedaży VAKT, zaprojektowanego dla początkowej grupy klientów przemysłu naftowego, w tym gigantów, takich jak BP, Equinor, Shell, Gunvor i Mercuria.

Globalny rynek w Abu Dhabi również zakończył test systemu opartego na Blockchain na początku tego tygodnia. Międzynarodowa strefa wolna od opłat finansowych w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE) podobno z powodzeniem zakończyła projekt pilotażowy dla projektu Know Your Customer (KYC).

• Korea Południowa walczy o prawa do ICO:

Południowokoreański startup oparty na Blockkchain, Presto, podobno złoży apelację konstytucyjną w związku z zakazem korzystania z Początkowych Ofert Monet (ICO).

Presto twierdzi na swojej stronie internetowej, że zapewnia „kompleksowe rozwiązanie dla zespołów programistycznych od budowania strony internetowej do wystawiania tokena”. Podobno po raz pierwszy starano się uruchomić w Korei Południowej zdecentralizowaną autonomiczną organizację opartą na organizacjach autonomicznych (DAICO).

DAICO dążą do ulepszenia metody pozyskiwania funduszy ICO poprzez integrację niektórych funkcji Zdecentralizowanych Autonomicznych Organizacji (DAO).

Ta metoda pozyskiwania funduszy umożliwia użytkownikom wykorzystanie inteligentnych kontraktów do głosowania na zwrot środków, jeśli przestaną ufać deweloperom lub stracą wiarę w projekt, zauważa Sedaily.

Korea Południowa zablokowała wszystkie ICO we wrześniu zeszłego roku. Sedaily donosi, że prezes i założyciel Presto, Kang Kyung-Won, oświadczył, że startup „uderzył w szkopuł, ponieważ rząd i Zgromadzenie Narodowe nie zrobiły nic w ciągu ostatniego roku od rządowego zakazu stosowania ICO”. Następnie ogłosił zamiar złożenia odwołania konstytucyjnego:

Zwrócimy się do sądu o orzeczenie w sprawie zakazu ICO i niedyskryminacji ustawodawcy.

Sedaily wyjaśnia, że ​​według Presto zakaz narusza wolność ludzi w okupacji i własności oraz równe prawa i podstawowe prawa naukowców. Kyung-Won powiedział, że biorąc pod uwagę szybkie tempo rozwoju technologicznego, które towarzyszyło czwartej rewolucji przemysłowej, takie niekonstytucyjne i przednowoczesne środki, takie jak zakaz ICO, nie powinny już istnieć.

Postawa Korei Południowej wobec krypto-regulacji wyraźnie kontrastuje z innymi krajami, takimi jak Malta. Malta została uznana za „wyspę Blockchain” po tym, jak lokalny parlament zatwierdził trzy projekty ustaw, które nadały przemysłowi kryptograficznemu bezprecedensową jasność prawną.

• Największy brytyjski fundusz charytatywny wierzy w kryptowaluty:

Pewien wielki brytyjski fundusz charytatywny powiedział na konferencji Bloomberg Crypto Summit w Londynie w miniony piątek, że niedawny krach na rynku kryptograficznym jest po prostu „wybojem na drodze”.

James Bevan, główny menedżer ds. Inwestycji w CCLA (określany jako jeden z największych zarządzających funduszami w Wielkiej Brytanii), powiedział podczas panelu, że nie postrzega on ostatniego spadku wartości kryptowalut „jako kryzysu egzystencjalnego”; raczej twierdzi, że to tylko turbulencje.

Bevan porównał także krypto do tradycyjnego finansowania, stwierdzając, że inwestorzy instytucjonalni mają dużo więcej wybojów na drogach w konwencjonalnych walutach i systemach transakcyjnych.

Artykuł Bloomberga na temat Crypto Summit w newsletterze przewiduje również, że przyszłość kryptowalut pociągnie za sobą większą regulację, większe zaangażowanie dużych instytucji, mniejszą zmienność i większą integrację z tradycyjnymi zasobami.

Pierwsze oznaki dużych instytucji, które zaczynają wchodzić w interakcję z przemysłem, są już obecne. Druga co do wielkości giełda światowa, Nasdaq, podobno potwierdziła wprowadzenie na rynek kontraktów futures na Bitcoinie (BTC) w pierwszej połowie przyszłego roku.

Bloomberg powołuje się również na Marieke Flament, globalnego dyrektora ds. Marketingu w firmie Cash Internet Financial Ltd., który twierdzi, że korzystne jest uruchamianie wsparcia w celu ustalenia reguł dla kryptografii, aby branża mogła uczyć się na potencjalnych błędach.

• Odreagowanie na giełdach:

W przeciągu ostatniej doby zdecydowana większość kryptowalut odznaczyła się wzrostami. Spośród pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji, największy wzrost zanotował EOS, na poziomie 15%, później Ethereum, 9%, Bitcoin Cash, 8,7%, a sam Bitcoin również zanotował aż 7% wzrostu ceny i kosztuje 3.670 dolarów. Kapitalizacja wszystkich kryptowalut powiększyła się ze 108,6 mld dolarów do 117,2 mld dolarów, co oznacza wzrost o 8,6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 14,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button