News

#34 Aktualności z dn. 22.08.2017

Z wtorkowych wydarzeń: DASH rozpoczyna współpracę z laboratorium; Ethereum znów celem ataków; Grupa Blockchain w australijskim Senacie; Dalsze kłopoty Poloniex; Pierwsze bankomaty ETH w Kanadzie; Monero liderem dnia.

DASH rozpoczyna współpracę z laboratorium: 

Zespół kryptowaluty DASH ogłosił, że już w tym tygodniu, rozpocznie się finansowanie Laboratorium Badawcze Blockchain we współpracy z Irakiem A. Fulton College of Engineering na Arizona State University. DASH zależy na przywróceniu wysokiej jakości badań w sferze edukacyjnej. Nowe laboratorium będzie wykorzystywane głównie przez studentów i ma na celu m.in. poprawę skalowalności Bitcoina w okresie długoterminowym oraz zwiększenia bezpieczeństwa w internecie.

DASH przeprowadzone badania będzie wykorzystywać również do poprawy własnej sieci. Informacja związana z planowanym rozpoczęciem partnerstwa, już spowodowała wzrost wartości kryptowaluty na giełdach. Kupując ją, tak naprawdę wspieramy powyższy projekt i dzięki współpracy z ASU, można spodziewać się poprawy jakości sieci w najbliższych miesiącach bądź latach.

• Ethereum znów celem ataków:

Już niepierwszy raz, Ethereum padło łupem hakerów – to kryptowaluta, która statystycznie najbardziej interesuje cyber-złodziei. Niezidentyfikowane osoby włamały się na stronę internetową, kanał Slack, a także na listę mailingową Enigma Project. Przestępcy dzięki temu oszukali użytkowników i podmienili konto Ethereum na stworzone przez nich.

Zorganizowana akcja miała miejsce podczas ICO, kiedy to można było kupować tokeny na platformie. Aby dokonać zakupu należało wysłać odpowiednią ilość kryptowalut na podane konto na stronie Enigmy. Hakerzy dokonali edycji, wpisując swój adres portfela, a wcześniej wysłali mailing do użytkowników, nakłaniający do zakupu tokenów. Podobne informacje znalazły się na przejętej platformie Slack. Wszystko trwało zaledwie kilka godzin. Następnie pion firmy IT odzyskał kontrolę nad przejętymi kontami i zapowiedział w oświadczeniu, że podjęte zostaną kroki wyjaśniające okoliczności włamania.

To już kolejne tego rodzaju zdarzenie w tym roku. Przestępcy wykorzystują anonimowość, jaką dają kryptowaluty. Jednak Ethereum nie można nazwać walutą „dziurawą”, bo odpowiedzialność za tego rodzaju sytuacje, spoczywa przede wszystkim na właścicielach danych platform, którzy nie zadbali o odpowiednie zabezpieczenia stron.

• Grupa Blockchain w australijskim Senacie:

Parliamentary Friendship Group – tak nazwano grupę obrony Blockchain, którą stworzyło dwóch australijskich senatorów, w celu dyskusji i rozwoju technologii. Na stronie internetowej parlamentu możemy przeczytać:

Grupa ta będzie stanowiła forum dla posłów i senatorów, którzy będą spotykać się z zainteresowanymi stronami i współpracować z nimi w sprawach dotyczących przyszłości Blockchaina w naszym państwie. Jak informowaliśmy wcześniej, dwaj senatorowie wezwali Bank centralny Australii, do uznania Bitcoina jako legalnej waluty w kraju. Senat ds. Pracy Dastyari wezwał także rząd do opracowania własnej cyfrowej waluty w oparciu o Blockchain (…)

Australia jest czołowym krajem świata, wspierającym i widzącym możliwości, jakie dają kryptowaluty. 1. lipca do życia wszedł mandat, zapowiedziany w maju dot. zniesienia podwójnego opodatkowania cyfrowych transakcji walutowych w kraju. Nick Giurietto, Dyrektor ADCA w nawiązaniu do “Grupy Przyjaźni Parlamentów”, powiedział:

Mam nadzieję, że powstanie “Parliamentary Friendship Group” ma być postrzegane jako kluczowy moment, w którym australijski biznes i rząd połączyły się, aby przyśpieszyć przyjęcie technologii Blockchain.

• Dalsze kłopoty Poloniex:

Użytkownicy giełdy Poloniex skarżyli się na słaby kontakt z supportem oraz na kontrowersje związane z nowym regulaminem serwisu, o czym pisaliśmy tutaj. Osobom pochodzącym z krajów objętych sankcjami lub różnego rodzaju embargo przez USA, Poloniex zaczął odmawiać usług i nawet zamrażał pieniądze.

Spotkaliśmy się z problemem wycofania naszych funduszy na projekty i nie jesteśmy w stanie wyjąć naszych funduszy z giełdy Poloniex z niewiadomych powodów.

– powiedział Artem Abaev, dyrektor generalny Blockchain Soundchain.

Pierwotnie Abaev ogłosił, że nie odpowiadano na jego wiadomości w powyższej sprawie, lecz lepszy efekt dał dopiero kontakt z rosyjskojęzyczną platformą Telegram Feed Decenter. Otrzymał wtedy pozytywną wiadomość:

Giełda poinformowała nas, że przywrócili nam dostęp do środków i że wszystko powinno być w porządku. Chociaż zgodnie z warunkami konta, musi ono zostać zamknięte, a środki muszą przesłane na podany przez nas adres.

Forma regulaminu Poloniex stwierdza, że w przypadku występowania kolejnych sankcji z USA, niektórzy użytkownicy mogą spotkać się z utrudnieniami, choć nie istnieje klauzula mająca nakaz odmowy usług obywatelom Rosji.

• Pierwsze bankomaty ETH w Kanadzie:

LocalCoinATM, pierwsza firma obsługująca bankomaty Litecoina w Toronto, ogłosiła również możliwość korzystania z kryptowaluty Ethereum. Nowoczesne bankomaty obsługujące BTC, LTC i ETH mają stanąć w Mississaudze, przy wodospadzie Niagara oraz Hamilton. Akceptowane są póki co jedynie dolary kanadyjskie.

Łącznie na świecie wg Bitcoin ATM Radar, na świecie aktualnie znajduje się 4646 bitomatów, z czego najwięcej znajduje się w Ameryce Północnej. W samej Kanadzie ma znajdować się 201 takich urządzeń, a najwięcej w USA – 974. Ponadto świat wyposażony jest w 259 bankomatów Litecoina i 58 Ethereum.

• Monero liderem dnia:

W ciągu ostatniej doby, największy wzrost w pierwszej 30-tce kryptowalut, odnotował Monero – 14,3%. Rozpędzoną kryptowalutą 27. sierpnia będzie można obracać na jednej z największych giełd, w tym największą koreańską – Bithumb, a już 23. sierpnia pojawi się ona na stronie. Wyraźnie również wzrosła wartość Ripple – o 13,4% oraz BitcoinCash – o 10,3%. Z kolei cena Bitcoina zmalała o 1,4%. Kapitalizacja rynkowa kryptowalut od wczoraj praktycznie nie uległa zmianie i wynosi 143,9 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, cryptonews.pl, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button