News

#541 Newsy z dnia 11.01.2019

Z piątkowych wydarzeń: Coincheck otrzymuje licencję od FSA; Mongolia zawiązała współpracę ze stablecoinem; 7 giełd Korei Płd. przechodzi rządowy audyt; NASA proponuje wykorzystanie Blockchain do zarządzania ruchem lotniczym, Spokojny dzień na giełdach.

Coincheck otrzymuje licencję od FSA:

Japoński organ nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA), udzielił pełnego zezwolenia dla giełdy kryptowalut Coincheck, aby kontynuowała działalność w tym kraju. Cointelegraph Japan poinformował o tym posunięciu w dniu 11 stycznia, cytując oficjalny komunikat.

Giełda Coincheck, która została zhakowana w styczniu 2018 r., tracąc tokeny o wartości 530 milionów dolarów, dołącza teraz do powoli rosnącej liczby oficjalnie aprobowanych giełd obsługujących rynek japoński.

Krok ten jest kamieniem milowym dla giełdy i brokera online Monex Group, który kupił Coincheck za nominalnie 33,5 miliona dolarów w kwietniu. Według komunikatu prasowego opublikowanego przez Monex Group, Coincheck zarejestrował się konkretnie w Kanto Financial Bureau.

Od czasu okresu przejściowego deweloperzy powoli zwracają użytkownikom funkcjonalność oraz zorganizowali zwroty skradzionych monet.

Japonia dążyła do wdrożenia systemu licencjonowania w przeciągu ostatniego roku w obliczu niepokoju wywołanego z poziomem zabezpieczeń giełd. Pomimo zaostrzonych przepisów, hackowanie na małą skalę trwa nadal – inna platforma, Zaif, straciła we wrześniu około 20 milionów dolarów.

Mongolia zawiązała współpracę ze stablecoinem:

Stolica Mongolii, Ułan Bator, nawiązała współpracę z firmą stablecoin, która uruchomiła natychmiastowy transfer pieniędzy i usługi kredytowe, podaje największa azjatycka platforma medialna e27.

Zgodnie z publikacją, administracja Ułan Bator zdecydowała się współpracować z południowokoreańską firmą, by ostatecznie zastąpić obecne metody płatności rachunków i subwencje rządowe za pomocą stablecoina Terra.

Program pilotażowy ma wystartować w ciągu najbliższych sześciu miesięcy i rozpocznie się w mieście Nalaikh w okręgu Ułan Bator, z planem ekspansji na całe miasto. Artykuł stwierdza także, że program będzie zawierał zarówno płatności typu peer-to-peer, jak i płatności mobilne.

Terra to projekt stablecoin współtworzony przez Daniela Shina, twórcę południowokoreańskiego rynku e-handlu Ticket Monster. Projekt stablecoin zakończył rundę finansowania w wysokości 32 milionów dolarów w sierpniu 2018 r., z udziałem Binance Labs, OKEx i Huobi Capital, a także Polychain Capital.

Jesienią ubiegłego roku Bank Centralny Mongolii zezwolił największemu operatorowi telefonii komórkowej Mongolii na emisję własnej waluty cyfrowej. 

Terra już w listopadzie nawiązała współpracę z południowo-koreańskim gigantem aplikacji do przesyłania wiadomości KakaoTalk. Celem partnerstwa jest stworzenie systemu płatności opartego na Blockchain i stworzenie ekosystemu Blockchain, który umożliwiłby dużej liczbie osób korzystanie z jego usług.

7 giełd Korei Płd. przechodzi rządowy audyt:

Zaledwie garstka giełd kryptowalutowych w Korei Południowej przeszła audyt bezpieczeństwa rządowego, jednak większość z nich może być narażona na ataki, jak donosi lokalny dziennik technologiczny ZDNet.

Bithumb, Coinone i Korbit, oraz cztery inne ważne giełdy, spełniły oczekiwania badaczy podczas audytu, który miał miejsce między wrześniem a grudniem 2018 r. Z transzy 21 zaangażowanych platform 14 nie spełniało kryteriów wymaganych procedur bezpieczeństwa.

Korea Południowa poprzednio posiadała jedną z najbardziej aktywnych gospodarek kryptowalutowych na świecie, zanim zmiany regulacyjne drastycznie zmieniły nawyki konsumentów pod koniec 2017 roku.

W międzyczasie hakerzy nieustannie atakowali południowokoreańskich operatorów w celu kradzieży funduszy od użytkowników, nawet tych oficjalnie zabezpieczonych – Bithumb zgłosił naruszenia zabezpieczeń w ubiegłym roku, w których uprowadzono kryptowaluty o wartości kilkudziesięciu milionów dolarów.

W zeszłym miesiącu sąd uniewinnił Bithumb w sprawie wniesionej przez jednego inwestora, który twierdził, że stracił fundusze o wartości 355.000 dolarów w wyniku włamania.

Chociaż nie pojawiła się żadna wzmianka o zamknięciach, Seul był bardziej drakoński w pewnych innych aspektach przemysłu kryptowalut, czego przykładem może być fakt, iż wstępne oferty monetarne wciąż podlegają całkowitemu zakazowi w tej jurysdykcji.

NASA proponuje wykorzystanie Blockchain do zarządzania ruchem lotniczym:

Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) zaproponowała system Blockchain do zarządzania ruchem lotniczym, jak wynika z artykułu opublikowanego na oficjalnej stronie agencji.

Proponowany system wykorzystywałby Blockchain o otwartym kodzie źródłowym umożliwiający bezpieczną, prywatną i anonimową komunikację z usługami ruchu lotniczego.

Ta struktura zawiera certyfikat, inteligentne wsparcie kontraktowe i kanały komunikacyjne o większej przepustowości do prywatnych informacji, które mogą być wykorzystywane do bezpiecznej komunikacji pomiędzy dowolnym samolotem a jakimkolwiek konkretnym upoważnionym członkiem.

– stwierdza dokument.

Prototyp inżynieryjny systemu podobno wykorzystał Hyperledger Fabric i wykazał, że taka infrastruktura może zostać szybko wdrożona i ekonomicznie utrzymana.

Spokojny dzień na giełdach:

Po wczorajszym nagłym spadku ceny Bitcoina, dziś rynki wykazują nieduże wahania wartości. Największa kryptowaluta notuje wzrost o 1%, XRP o 2,2% a Ethereum o 0,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.2 mld dolarów i wynosi obecnie 123.7 mld dolarów.  Całkowity obrót na giełdach wyniósł 17.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button