News

#577 Newsy z dnia 16.02.2019

Z sobotnich wydarzeń: NEO wspierane doświadczeniem Microsoftu; Prognozowany wzrost branży energetycznej opartej na Blockchain; Społeczność Ethereum głosuje za wprowadzanymi zmianami w sieci; Zorganizowane grupy hakerów wykradają kolejne dane.

• NEO wspierane doświadczeniem Microsoftu:

Chińska platforma oparta na Blockchain, NEO, otworzy biuro w amerykańskim mieście Seattle, jak wynika z oficjalnego komunikatu. Nowym biurem kierować będzie były dyrektor wykonawczy Microsoftu, John deVadoss.
Biuro NEO Global Development (NGD) w Seattle otworzy i rozpocznie rekrutację w tym miesiącu, co prawdopodobnie pozwoli firmie rozszerzyć działalność na rynek amerykański. W komunikacie prasowym NGD rozwija partnerstwo z Microsoftem i innymi firmami.

Według założyciela NEO, Erika Zhanga, reputacja Seattle w zakresie talentu technicznego była jednym z głównych punktów, w których można znaleźć swoje nowe biura, mówiąc:

Seattle ma ogromne zasoby programistyczne i silną atmosferę innowacji, a NEO zawsze kładzie duży nacisk na rozwój technologii.

DaVadoos, który będzie kierował biurem, wcześniej pracował w Microsoft i był współzałożycielem wiadomości tekstowej11. W firmie Microsoft deVadoss opracował .NET w konkurencji z Java / J2EE. Niektóre z nich, nazywane przez niektórych „Ethereum Chin”, wykorzystują technologię Blockchain i cyfrową tożsamość do digitalizacji zasobów i automatyzacji zarządzania zasobami cyfrowymi za pomocą inteligentnych umów. Sieć została założona w 2014 roku, a główna sieć została uruchomiona w październiku 2016 roku.

NEO pracuje obecnie nad NEO 3.0, ulepszeniem swojego Blockchain, które przyniesie szybsze transfery transakcji, większą stabilność i rozszerzone interfejsy programowania aplikacji dla inteligentnych kontraktów.
Kapitalizacja tytułowego tokena NEO jest obecnie na poziomie 530 milionów dolarów, a jednostka jest wyceniana na 8,19 dolara co stanowi wzrost o ponad trzy procent w ciągu dnia, według CoinMarketCap.

• Prognozowany wzrost branży energetycznej opartej na Blockchain:

Szacuje się, że globalny Blockchain na rynku usług energetycznych wzrośnie o 60 procent do roku 2024, wynika z nowego raportu Infoholic Research LLP, opublikowanego 15. lutego.

Według raportu, światowa sieć Blockchain na rynku usług energetycznych została oszacowana na 210,4 milionów dolarów w 2018 roku i szacuje się, że do 2024 roku osiągnie 3,4 miliarda dolarów. Firma Infoholic Research przewiduje wzrost w związku z rocznym tempem wzrostu wynoszącym 59,4 procent w okresie od 2018 roku. do 2024.

W raporcie odnotowano również, że kluczową siłą napędową wzrostu w ciągu najbliższych pięciu do sześciu lat będzie sprzedaż energii rozproszonej i energii peer-to-peer (p2p).

Ze względu na rosnącą automatyzację w przedsiębiorstwach energetycznych, organizacje dokonują w czasie rzeczywistym zmian w infrastrukturze, która pomoże im przekształcić się w oprogramowanie oparte na Blockchain i zmniejszyć [całkowity koszt eksploatacji] TCO.

– wyjaśnia raport.

Aby przygotować raport, firma Infoholic Research przeanalizowała podobno wdrożenie Blockchain na rynku usług energetycznych w skali globalnej według komponentów, usług, aplikacji i regionów. Firma badawcza śledziła dane statystyczne w takich regionach, jak Ameryka Północna, Europa, Azja i Pacyfik, Ameryka Łacińska, Bliski Wschód i Afryka, podczas gdy przychody generowane były głównie w Ameryce Północnej, Europie i regionie Azji i Pacyfiku.

Technologia Blockchain znalazła wiele zastosowań w sektorze energetycznym. W styczniu hiszpańska firma energetyczna Iberdrola zaczęła używać Blockchain do śledzenia energii odnawialnej. Podczas programu pilotażowego Iberdrola monitorował energię odnawialną dostarczaną z dwóch farm wiatrowych i jedną elektrownię dla biur bankowych w Kraju Basków i mieście Cordoba. Test był podobno sukcesem, a Iberdrola uważa, że ​​technologia Blockchain pomoże wydać gwarancję pochodzenia.

W tym samym miesiącu duński państwowy koncern energetyczny Energinet ogłosił, że wykorzysta technologię Tangle IOTA na rynkach energii i Internetu rzeczy (IoT). Energinet planuje podobno stworzyć nowe rozwiązania oparte na IoT dla pojawiających się zjawisk, takich jak zielona energia i pojazdy elektryczne.

• Społeczność Ethereum głosuje za wprowadzanymi zmianami w sieci:

Współzałożyciel Ethereum (ETH) Vitalik Buterin i inni rdzenni twórcy odrzucili zarzuty, że nowa funkcja inteligentnego tworzenia kontraktów, która ma zostać wydana w nadchodzącym hard forku, będzie miała negatywny wpływ na bezpieczeństwo. Dyskusja odbyła się podczas rozmowy deweloperów Ethereum 15. lutego.

Omawiana funkcja nazywa się „Create2” – oznaczona jako Eleps-Ender (Eide-E-1014) – i ma na celu umożliwienie interakcji z umową, która jeszcze nie istnieje w Blockchainie – chociaż adresy, które jeszcze nie istnieją on-chain, to można się na nie powoływać, aby ostatecznie mogły zawierać kod.

Kilku deweloperów ETH wyraziło obawy, że Create2 może wprowadzić potencjalnie poważny wektor ataku do sieci, biorąc pod uwagę, że inteligentne kontrakty mogą być kodowane w celu zmiany adresu po wdrożeniu. Ktoś zapytał, czy ta funkcja nie oznacza, że ​​jakakolwiek umowa po hard forku z samozniszczeniem [funkcja w kodzie] jest teraz bardziej podejrzana niż wcześniej?

W dyskusji na temat tego i innych komentarzy, dev Jeff Coleman podkreślił, że jedną z rzeczy, która jest sprzeczna z intuicją dotyczącą Create2, jest to, że teoretycznie przegrupowania mogą zmienić kod kontraktu, ponieważ adres jest jedynie zobowiązaniem do kodu init. Jeff mówił, że ludzie muszą mieć świadomość tego, że kody init są częścią audytu, […] że niedeterministyczne kody init są problemem.

Coleman podkreślił, że ci, którzy chcą sprawdzić kod innych osób, muszą zwracać uwagę na potencjalnie „dziwne zjawiska […] zwłaszcza, jeśli łączysz Create2 z Create1, ponieważ ten ostatni ma bardzo słabe założenie dotyczące tożsamości adresu. ”

Oprócz Create2, deweloperzy zauważyli również, że znaleźli potencjalną niezależną firmę do testowania wzorcowego, specyficznego dla aplikacji, odpornego na układy scalone (ASIC) algorytmu sprawdzania pracy (PoW) nazwanego „ProgPoW”.

Głosując za wdrożeniem algorytmu, Ethereum nadal ewoluuje w kierunku ostatecznego celu Proof of of Stake (PoS), dlatego też autorzy postanowili opóźnić jego wdrożenie do czasu zakończenia audytu strony trzeciej. Trwające, nieformalne głosowanie online na temat wdrażania ProgPoW pokazuje większość głosów za.

• Zorganizowane grupy hakerów wykradają kolejne dane:

Izraelska firma Coinmama, która umożliwia użytkownikom zakup Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) za pomocą karty kredytowej – doznała poważnego naruszenia danych, które dotknęło aż 450.000 użytkowników. Incydent został ujawniony w oficjalnym ogłoszeniu firmy 15. lutego.

Naruszenie jest podobno częścią gigantycznego, wieloplatformowego włamania, które dotknęło 24 firmy i łącznie 747 milionów rekordów – między innymi gier, rezerwacji i transmisji strumieniowych. Coinmama podaje, że lista około 450.000 adresów e-mail i zaszyfrowanych haseł użytkowników zarejestrowanych na swojej platformie przed 5. sierpnia 2017 r. została opublikowana w ciemnym rejestrze internetowym:

W dniu 15. lutego 2019 r. nie było dowodów na to, że sprawcy wykorzystują te dane. Biorąc pod uwagę nieaktualny charakter opublikowanych danych, nie mamy powodu, aby podejrzewać, że jakiekolwiek inne systemy Coinmamy są zagrożone. Coinmama nie przechowuje informacji o karcie kredytowej.

Oprócz natychmiastowego powiadamiania użytkowników, Coinmama mówi, że jego zespół reagujący wymaga od wszystkich użytkowników, którzy mają problemy, resetowania ich haseł po zalogowaniu, a także monitorowania jego systemów pod kątem podejrzanej aktywności lub nieautoryzowanego dostępu. Platforma twierdzi, że pracuje nad poprawą zabezpieczeń i śledzeniem wszelkich zewnętrznych sygnałów wykorzystywanych przez zaatakowane dane.

Oprócz nowych wymagań haseł dla potencjalnych ofiar włamań, witryna wymaga od wszystkich użytkowników zapewnienia, aby ich hasła były solidne i unikatowe, a także aby uniknąć otwierania wiadomości e-mail lub załączników od nieznanych nadawców lub udostępniania jakichkolwiek danych osobowych stronom trzecim.

Chociaż naruszenie danych miało wpływ nie tylko na Coinmamę, ale na całą gamę firm spoza sektora kryptograficznego, hack stanowi drugi w tym roku poważny atak w branży.

15. stycznia dziesiątki tysięcy portfeli Ethereum (ETH) hostowanych przez nowozelandzką giełdę kryptograficzną Cryptopia zostały zhackowane, co doprowadziło do strat szacowanych na 23 miliony dolarów – z naruszeniem trwającym jeszcze kilka tygodni po wykryciu incydentu.

Niedawny raport z nowojorskiej firmy wywiadowczej Blockchain „Chainalysis” oszacował, że dwie – prawdopodobnie wciąż aktywne – zorganizowane grupy hakerów ukradły podobno 1 miliard dolarów w kryptowalucie, co stanowi większość funduszy straconych w oszustwach związanych z kryptografią.

Nieznaczne ruchy na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach rynek kryptowalut ledwo drgnął, kapitalizacja zwiększyła się zaledwie o 600 mln dolarów i wynosi obecnie 121 mld dolarów. Obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 18,2 mld dolarów. Spośród pierwszej dziesiątki najwiekszych kryptowalut, Litecoin zanotował największy wzrost na poziomie 3,2%, oraz EOS, na poziomie 2%. Cena Bitcoina zwiększyła się o 0,3% i wynosi 3.630 dolarów. Bitcoin stanowi obecnie 52,6% całego rynku.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button