News

#582 Newsy z dnia 21.02.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Galaxy S10 będzie zawierał funkcję portfela kryptowalut; Zuckerberg rozważa autoryzację danych za pomocą Blockchain; Bank Litwy aktualizuje swoje stanowisko wobec kryptowalut i ICO; Na giełdach nieduże spadki.

Galaxy S10 będzie zawierał funkcję portfela kryptowalut:

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, nowy smartfon Samsunga, Galaxy S10, będzie zawierał funkcję przechowywania prywatnych kluczy kryptowalut.

Samsung ogłosił wprowadzenie nowego telefonu, który obejmuje funkcję Samsung Knox, w Seulu, San Francisco i Londynie.

Galaxy S10 ma wbudowanego ochronnego Samsunga Knox, a także bezpieczną pamięć masową wspierana sprzętowo, w której znajdują się klucze prywatne do usług mobilnych obsługujących Blockchain.

– czytamy w komunikacie prasowym.

Przed premierą S10 pojawiły się pogłoski dotyczące możliwej konfiguracji telefonu oraz obsługi portfeli kryptowalutowych i DApps. W zeszłym miesiącu pojawiły się obrazy, które rzekomo przedstawiały „Samsung Blockchain Keystore” w Galaxy S10. Wyciekłe zdjęcia zawierały na liście „obsługiwanych kryptowalut” portfel Ethereum – w dzisiejszym komunikacie prasowym nie wspomniano o żadnym takim portfelu.

Samsung nie jest jedynym dużym producentem smartfonów, który wprowadził funkcje kryptograficzne do swoich telefonów. W maju ubiegłego roku korporacja HTC Electronics zaprezentowała „pierwszy natywny telefon Blockchain” HTC Exodus, który w dniu premiery będzie obsługiwał wiele sieci Blockchain, w tym sieci Bitcoina i Ethereum, a jego domyślną przeglądarką będzie Brave. 

Zuckerberg rozważa autoryzację danych za pomocą Blockchain:

Założyciel i CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, podczas wywiadu z profesorem Harvardu, Jonathanem Zittrainem, rozważał następstwa wprowadzenia systemu autoryzacji danych użytkownika opartego o technologię Blockchain.

Podczas dyskusji dotyczącej takich dziedzin, jak przyszłość technologii i społeczeństwa, Zuckerberg powiedział, że osoby z jego pokolenia zajęli się technologią, ponieważ daje ona moc jednostkom i nie centralizuje masowo.

Zuckerberg wspomniał, że rozważa potencjalny przypadek użycia Blockchainu, za pomocą którego użytkownicy mogą mieć kontrolę nad swoimi danymi.

Zasadniczo, bierzesz swoje informacje, przechowujesz je w zdecentralizowanym systemie i możesz logować się w różne miejsca bez potrzeby przejścia przez pośrednika.

– powiedział.

Zauważył, że chociaż ostatecznie można przezwyciężyć względnie intensywne obliczeniowo procesy zdecentralizowanej technologii, to istnieją również implikacje moralne. 

Myślę, że bardziej interesujące pytania nie są o to, czy jest to wykonalne w najbliższym czasie, ale są filozoficznymi pytaniami o dobroć takiego systemu.

– powiedział Zuckerberg.

Stwierdził, że zdecentralizowany system może zapewnić użytkownikom większą kontrolę nad swoimi danymi, ale może również doprowadzić do zwiększenia liczby nadużyć, a korzystanie z niego byłoby o wiele trudniejsze niż w przypadku systemu scentralizowanego.

Zuckerberg powiedział, że jednym z przykładów tego, w jaki sposób firma zmierza w kierunku bardziej zdecentralizowanej struktury, jest oferowanie szyfrowania w swoich usługach komunikacyjnych. Opisał zalety szyfrowania, takie jak prywatność i bezpieczeństwo, a dodatkowo podkreślił znaczenie bezpieczeństwa, zaznaczając, że „ludzie słusznie oczekują od nas [Facebooka], że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać terrorystów od rekrutowania lub ludzi od wykorzystywania dzieci”.

Bank Litwy aktualizuje swoje stanowisko wobec kryptowalut i ICO:

Bank Litwy ponownie określił swoją pozycję w stosunku do wirtualnych aktywów i wstępnych ofert monetarnych (ICO), jak czytamy w opublikowanym ogłoszeniu.

Bank wydał początkowo dokument określający jego pozycję wobec ICO i cyfrowych walut w październiku 2017 r., określając, w jaki sposób i kiedy można wykorzystać wirtualne aktywa do zapłaty. W dokumencie określono również, w jaki sposób i na jakich zasadach uczestnicy rynku finansowego mogą tworzyć fundusze inwestycyjne na inwestycje w wirtualne aktywa.

Najnowszy dokument ujawnia, że bank nie wprowadził zmian w podstawowych zasadach, podkreślając, że uczestnicy rynku nadal powinni oddzielać swoją działalność związaną z usługami finansowymi od działań związanych z wirtualną walutą i nie powinni uczestniczyć w działaniach ani świadczyć usług związanych z wirtualnymi aktywami.

Polityka nadal nie zezwala uczestnikom na otrzymywanie płatności za pomocą kryptowalut, ale zapewnia możliwość korzystania z usług stron trzecich. Płatności na konta uczestników rynku można dokonywać wyłącznie w walutach fiducjarnych.

Pozycja banku umożliwia obecnie tworzenie funduszy finansowych, w tym aktywów wirtualnych dla inwestorów branżowych. Uczestnik rynku nie może przyjmować wirtualnych aktywów z obowiązkiem ich spłaty z lub bez odsetek. Bank podkreśla również, że uczestnik nie może emitować pożyczek w wirtualnych aktywach ani przyjmować ich jako zabezpieczenia, chyba że są one uważane za papiery wartościowe.

Na giełdach nieduże spadki:

Po upływie doby na giełdach zdecydowanie dominuje czerwień, jednak spadki nie są dotkliwe. W czołówce największych kryptowalut największe ujemne wyniki widzimy przy Litecoinie, o 4%, Bitcoinie Cash, o 3% oraz EOS I XRP, o 2,3%. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,8% i oscyluje blisko poziomu 3950 dolarów.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.7 mld dolarów i wynosi obecnie 133.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 27 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button