News

#637 Newsy z dnia 17.04.2019

Ze środowych wydarzeń: Konsorcjum Ethereum uruchamia nową inicjatywę z gigantami rynku; Międzynarodowa zbiórka kryptowalut na rekonstrukcję katedry Notre Dame; Stablecoin wspierany przez obligacje Skarbu USA czeka na zatwierdzenie przez SEC; Aktualna sytuacja na giełdach. 

• Konsorcjum Ethereum uruchamia nową inicjatywę z gigantami rynku: 

Stowarzyszenie Enterprise Ethereum Alliance (EEA), we współpracy z wiodącymi międzynarodowymi firmami, w tym m.in. z Microsoft, uruchomiło neutralną Inicjatywę Klasyfikacji Tokenów (ang. Token Taxonomy Initiative). Inicjatywa będzie dążyć do zdefiniowania tokenów w kategoriach nietechnicznych i międzybranżowych, dążąc do zwiększenia znaczenia tokenów dla przedsiębiorstw. EEA opisuje się jako organizację mającą na celu opracowanie otwartych specyfikacji Blockchain.

Do członków inicjatywy podobno należą globalna firma konsultingowa Accenture, główne banki Santander i JPMorgan Chase, inkubator Blockchain ConsenSys, audytor Big Four EY, firmy technologiczne Intel, Microsoft i IBM, konsorcjum Blockchain R3 i inni.

Nowa Inicjatywa Klasyfikacji Tokenów ma na celu ustanowienie wspólnego zestawu terminów i definicji dla tokenów – niezależnie od tego, z których Blockchainów pochodzą – jako podstawy dla firm i programistów.

Standaryzacja, argumentuje dyrektor EEA Ron Resnick, może odblokować płynne użycie tokenów służących jako zestaw dóbr, aktywów finansowych, papierów wartościowych i usług w korporacyjnych aplikacjach opartych na Blockchainie. Inicjatywa, oprócz wyjaśnienia koncepcji i zakresu modelu tokenów, będzie próbowała zająć się przypadkami użycia, taksonomią oraz terminologią i specyfikacjami technicznymi.

Celem projektu będzie także ustanowienie standardów technicznych, które mogą przeciwdziałać podziałom na wiele protokołów Blockchain, a także mogących zapewnić współpracę między platformami. Inicjatywa będzie skonstruowana tak, aby zawierała Ramową Systematykę Tokenów wraz z inicjatywą edukacyjną, która będzie prowadzona przez zorganizowane Warsztaty Definicji Tokenów.

• Międzynarodowa zbiórka kryptowalut na rekonstrukcję katedry Notre Dame: 

Zespół stojący za BlockShow, międzynarodowym wydarzeniem wspieranym przez Blockchain, rozpoczał kampanię mającą na celu zbieranie darowizn w kryptowalutach na rzecz rekonstrukcji katedry Notre Dame. Wiadomości zostały ogłoszone na oficjalnym koncie BlockShow na Twitterze.

W tweecie zespół BlockShow ujawnił, że zainicjował kampanię zbierania funduszy na odbudowę Notre Dame po niszczącym pożarze, który pochłonął katedrę 15 kwietnia. Opublikowane zostały dwa adresy cyfrowych portfeli walutowych, na które wszyscy zainteresowani mogą przekazywać darowizny zarówno w Bitcoinach, jak i Ethereum. Zespół przekazał także link do fundacji Du Patrimoine, która przyjmuje darowizny w walutach fiat.

National Public Radio informuje o kilku innych międzynarodowych kampaniach pozyskujących fundusze na odbudowę katedry, w tym GoFundMe i La Fondation Avenir du Patrimoine à Paris. Zgodnie z doniesieniami, setki milionów dolarów zostały już przekazane przez niektórych z najbogatszych obywateli Francji, w tym rodzinę Bettencourt Meyers, Bernard Arnault i François Pinault. Wiadomości o pożarze Notre Dame zwróciły uwagę dziesiątek najbardziej znanych osób na świecie.

Notre Dame jest jednym z największych skarbów świata i jesteśmy z wami, obywatelami Francji, w czasie waszego smutku. W naszej naturze leży opłakiwanie, gdy widzimy utraconą historię – ale w naszej naturze leży również budowanie od nowa.

– napisał na Twitterze były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama.

Chciałbym przekazać słowa pociechy i solidarności z narodem francuskim, również jako mieszkaniec Gdańska, w 90% zniszczonego i spalonego, a później odbudowanego. Odbudujecie także swoją katedrę! Ze Strasburga, francuskiej stolicy UE, wzywam wszystkie 28 państw do wzięcia udziału w tym zadaniu.

– powiedział Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej.

Kryptowaluty i technologia Blockchain stopniowo wchodzą do sektora charytatywnego, rzekomo zapewniając większą przejrzystość i zwiększając zaufanie dla branży. Niedawno amerykański procesor płatności kryptograficznych BitPay oraz organizacja non-profit i organizacja charytatywna, która zarządza Wikipedią, fundacja Wikimedia, współpracowała przy przyjmowaniu darowizn kryptograficznych.

• Stablecoin wspierany przez obligacje Skarbu USA czeka na zatwierdzenie przez SEC:

Arca, amerykańskie przedsiębiorstwo zarządzania inwestycjami na poziomie instytucjonalnym, dąży do uzyskania zgody organów nadzoru na wydawanie zdigitalizowanych papierów wartościowych opartych na Blockchainie. Firma złożyła w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wydanie swoich Arca UST Coins – cyfrowych udziałów, które zostaną uwierzytelnione, a następnie zapisane w formie tokenów zgodnych z ERC-20 na Blockchainie Ethereum.

Firma przedstawiła swój cel inwestycyjny jako maksymalny całkowity zwrot zgodny z zachowaniem kapitału. W zgłoszeniu Arca określiła, że początkowa wartość aktywów netto (NAV) UST Coin wyniesie 1 dolara, przy czym co najmniej 80% funduszu planuje się zainwestować w amerykańskie papiery skarbowe, takie jak weksle czy obligacje Skarbu Stanów Zjednoczonych. Pozostała część zostanie zainwestowana w inne rodzaje instrumentów o stałym dochodzie, w tym obligacje i dłużne papiery wartościowe wyemitowane w Stanach Zjednoczonych i poza nimi, czytamy w dokumencie. Minimalna początkowa inwestycja akcjonariusza wynosi 1.000 dolarów.

Zgodnie z oświadczeniem firmy, początkowa wartość aktywów netto Arca UST Coin będzie miała małe wahania, w porównaniu z coraz bardziej popularnymi stablecoinami – kryptowalutami, których wartość powiązana jest z aktywem bazowym, takim jak dolar amerykański lub inne waluty fiat. Posiadacze Arca UST Coin mogą doświadczyć większej zmienności NAV w porównaniu z typowymi stablecoinami, jednak firma podkreśliła, że takie wahania będą stosunkowo ograniczone, co pozwala na scharakteryzowanie UST Coin jako stablecoina.

Arca UST Coin nie będzie dostępny na żadnej tradycyjnej giełdzie papierów wartościowych ani w żadnym innym krajowym systemie rynkowym. Firma podkreśliła, że nie posiada żadnych umów ze zdecentralizowaną giełdą. Inwestorzy będą mogli przeprowadzać wyłącznie transakcje wtórne peer-to-peer.

• Aktualna sytuacja na giełdach:

Ostatnia doba na giełdach przyniosła w przypadku większości topowych kryptowalut nieznaczne wzrosty. Największy wzrost wartości należy do XRP o 3,3%, za nim Bitcoin o 2,1% i Cardano o 1,2 %. Natomiast wartość Bitcoina Cash spadła o 1,5%. Nieznaczną różnicę zanotował także Litecoin o -0,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.8 mld dolarów i wynosi obecnie 177.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 41.8 mld dolarów.

źródła: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button