#746 Newsy z dnia 14.08.2019
Ze środowych wydarzeń: Samsung dodaje obsługę Bitcoina do Blockchain Keystore; Bitcoin wskaźnikiem zawirowań geopolitycznych; Najstarszy bank Korei buduje system bezpieczeństwa oparty na Blockchainie; Austriacy najbardziej sceptyczni wobec krypto; Na giełdach przewaga znacznych spadków.
• Samsung dodaje obsługę Bitcoina do Blockchain Keystore:
Południowokoreański konglomerat technologiczny Samsung po cichu dodał obsługę Bitcoina do swojego zdecentralizowanego sklepu z aplikacjami, Blockchain Keystore.
Według zaktualizowanych informacji na stronie Samsung Developers, Keystore obsługuje teraz Bitcoina, a także Klaytn, kryptowalutę wydaną przez koreańskiego giganta internetowego Kakao.
Jak zaznaczono na stronie, Blockchain Keystore firmy Samsung jest obsługiwany przez sześć jego urządzeń – Galaxy S10e, S10, S10 +, S10 5G, Note10 i Note10 + – oraz w sześciu jurysdykcjach: Kanada, Niemcy, Korea Południowa, Hiszpania, Szwajcaria, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.
Keystore został wydany po raz pierwszy w lipcu tego roku jako część pakietu Blockchain i zdecentralizowanej aplikacji Samsung (DApp) Software Development Kit (SDK), który zapewnia zarządzanie kontami, a także tworzenie kopii zapasowych, płatności i podpis cyfrowy. Warto zauważyć, że początkowo Keystore wspierał tylko Blockchaina Ethereum.
Na początku tego miesiąca Samsung rozszerzył SDK o dwie nowe usługi – DApp z cyfrową analityką o nazwie „Jupiter” oraz portfel peer-to-peer oparty na kodzie QR o nazwie „Mars” i zintegrował je z Galaxy S10 i nowszymi wersjami smartfonów Samsung.
Równolegle do Samsunga tajwański gigant elektroniki użytkowej HTC również wprowadził smartfon z technologią Blockchain, nazwany „Exodus”, który został wprowadzony jesienią 2018 r.
• Bitcoin wskaźnikiem zawirowań geopolitycznych:
Współzałożyciel firmy DataTrek Research zajmującej się badaniem rynku, Nicholas Colas twierdzi, że Bitcoin jest wskaźnikiem geopolitycznych zawirowań.
W wywiadzie dla CNBC opublikowanym 14 sierpnia Colas twierdził, że Bitcoin był jednym z niewielu aktywów, których cena przewidywała protesty Hongkongu i związaną z tym ucieczkę kapitału lokalnego.
Kiedy ankieter zapytał go, czy uważa, że Bitcoin jest aktywem bezpiecznej przystani, powiedział:
Zdecydowanie to widzimy i naprawdę jesteśmy przejęci protestami w Hongkongu i niektórymi odpływami kapitału, które miały miejsce poza Hongkongiem i kontynentem, a Bitcoin był jednym z niewielu aktywów, które oglądaliśmy, które faktycznie przewidywały to przed nami. Nic się nie zmieniało, Bitcoin tak.
– odpowiedział Colas.
Jego uwagi są zgodne z tym, co ostatnio powiedział Peter Tchir, współpracownik Forbesa i były dyrektor wykonawczy Deutsche Bank. Niedawno napisał w artykule, że Bitcoin jest wiodącym wskaźnikiem ukrytych napięć geopolitycznych.
Ankieter powiedział również, że wielu inwestorów jest zaniepokojonych faktem, że Bitcoin był wart 20.000 dolarów, i zapytał, czy istnieje jakakolwiek gwarancja, że taki spadek cen nie powtórzy się. Colas odpowiedział, że tak się stanie, ponieważ Bitcoin wciąż jest nowym i bardzo niestabilnym aktywem.
• Najstarszy bank Korei buduje system bezpieczeństwa oparty na Blockchainie:
Najstarszy bank Korei Południowej, Shinhan Bank, współpracuje z dwiema innymi firmami w celu opracowania opartego na technologii Blockchain rozwiązania dotyczącego bezpieczeństwa.
Według raportu opublikowanego 14 sierpnia przez lokalny serwis informacyjny TheKoreaTimes, Shinhan Bank podpisał protokół ustaleń ze start-upem technologii finansowej Ground X i deweloperem Blockchain Hexlant, aby opracować system bezpieczeństwa oparty na Blockchainie. Według raportu partnerzy instytucji wspólnie opracują system zarządzania kluczem prywatnym dla swoich usług bankowych.
Ground X to jednostka Blockchain południowokoreańskiego giganta komunikacyjnego Kakao i podobno oczekuje się, że zapewni platformę opartą na Blockchainie. Hexlant rozwija infrastrukturę, aby udostępnić anty-crackingowy program dla platformy.
Pierwsze testy nowych systemów mają się odbyć w październiku.
Technologia Blockchain zwróciła uwagę sektora finansowego na swoje zalety, ale firmy finansowe miały trudności z zastosowaniem tej technologii w swoim systemie. […] Shinhan Bank zapewni wygodny, przyjazny dla użytkownika interfejs w ramach umowy z Ground X i Haxlant.
– skomentował jeden z urzędników Shinhan Bank.
Jak poinformował Cointelegraph na początku tego miesiąca, Shinhan Bank rozwija także platformę pożyczek papierów wartościowych opartą na DLT po podpisaniu umowy z firmą usługową Directional.
• Austriacy najbardziej sceptyczni wobec krypto:
Ankieta internetowa przeprowadzona przez giganta bankowego ING pokazuje, że Austriacy są najbardziej sceptyczni wobec Bitcoina i kryptowalut ogółem. Sondaż, w którym wzięli udział respondenci z 15 krajów, pokazuje, że pozytywne nastawienie do Bitcoina słabnie również w innych krajach, zgodnie z Der Standard.
Austriacy są na ogół konserwatywni pod względem inwestycji, ale w sprawie kryptowaluty są bardzo sceptyczni, a tylko 13% widzi waluty cyfrowe w pozytywnym świetle.
Postawy wobec kryptowalut pogorszyły się od zeszłorocznej ankiety. W tym roku 17% Austriaków uważa, że kryptowaluta to przyszłość płatności cyfrowych, w porównaniu do 20% w zeszłym roku. A teraz tylko 14% uważa, że jest to znacząca forma inwestycji, w przeciwieństwie do 17% w zeszłym roku.
Zaledwie 5% Austriaków rozważałoby wypłatę pensji w Bitcoinach. Według badania Austriacy wiedzą więcej niż większość narodów o kryptowalutach, ale wolą unikać ryzyka i zmienności w jak największym stopniu.
Spośród 13 narodów europejskich (oraz Australii i Stanów Zjednoczonych), większość odnotowała spadek pozytywnego nastawienia do krypto w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wyjątkami były Turcja, Polska i Rumunia. 43% i 44% respondentów z Polski i Rumunii wydało pozytywne opinie o kryptowalutach. Natomiast w Turcji 62% jest nastawionych pozytywnie do krypto, a 36% chętnie otrzyma zapłatę w Bitcoinach.
Austriacy widzą jednak wartość technologii Blockchain. Graz, firma handlująca energią, planuje wykorzystać platformę opartą na DLT w dążeniu do dystrybucji energii bezemisyjnej.
• Na giełdach przewaga znacznych spadków:
W porównaniu z poprzednią dobą większość walut cyfrowych z pierwszej dziesiątki zanotowała spadki. Najwięcej stracił dziś EOS – 8%, za nim Litecoin 7,3%, Bitcoin Cash 5%, Bitcoin 4,8%, Ethereum i Binance Coin 4,2%, XRP 2,2%, Stellar 2,1%. Natomiast Bitcoin SV zanotował dziś wzrost o 4,8%.
Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 12 mld dolarów i wynosi obecnie 274 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 55.2 mld dolarów.
źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.