Bitcoin pod ostrzałem Europejskiego Banku Centralnego. Jest odpowiedź.
W świetle niedawnego upadku FTX i skandalu związanego z płynnością organy regulacyjne w Unii Europejskiej dołączyły do innych światowych regulatorów w dążeniu do jaśniejszych wytycznych i przepisów dotyczących kryptowalut.
Europejski Bank Centralny EBC opublikował 30 listopada post zatytułowany „Ostatni bastion Bitcoina”, który podsumował finansową karierę Bitcoina przy obecnych wahaniach cen. Jednak zamiast nakreślić obiektywny obraz dotychczasowej historii kryptowaluty, przedstawił jedynie jej wady.
Napisany przez Ulricha Bindseila i Jürgena Schaafa, dyrektora generalnego i doradcę EBC, artykuł mówi, że cyfrowa waluta jest na „drodze do nieistotności”.
Twierdził również, że BTC jest rzadko używany do transakcji prawnych, a uwaga organów regulacyjnych na całym świecie, może być „źle zrozumiana jako aprobata”. Ponadto ostrzegł banki przed interakcją z cyfrową walutą, ponieważ może to zaszkodzić ich reputacji.
Na Twitterze, EBC, napisał, że jakakolwiek stabilizacja cen, jaką może teraz przynieść BTC, będzie sztucznie wywołana.
Społeczność odpowiada
Jednak tam, gdzie dochodzi do oszczerstw wobec krypto ze strony tradycyjnych, scentralizowanych instytucji finansowych, są obrońcy. Społeczność kryptograficzna jest zawsze gotowa z odpowiedziami na obalenie mitów i obronę swoich aktywów.
Tweet z samego EBC otrzymał setki odpowiedzi, a społeczność kryptowalut weryfikowała twierdzenia zawarte w artykule i podkreślała pochodzenie jego autorów.
Jeden z komentatorów napisał na Twitterze o Bindseil wskazując na potencjalny konflikt interesów, ponieważ pisał on artykuły na temat CBDC i przypadków ich użycia.
Inny użytkownik powiedział, że podczas gdy próbowali to przeczytać z otwartym umysłem, twierdzenia gazety, że BTC nie jest wykorzystywane do transakcji prawnych, a raczej „nielegalna działalność”, są nieprawdziwe.
Niektórzy wytykali niekompetencje organizacji. Wspomnieniami sięgali nawet do grudnia 2021 roku, aby wskazać błędne prognozy EBC dotyczące spadku inflacji w 2022 roku.
Tymczasem giełdy walut cyfrowych nadal rozprzestrzeniają się w całej Unii Europejskiej. Bitpanda niedawno uzyskała licencję kryptograficzną w Niemczech, a Gemini dostał zielone światło zarówno we Włoszech, jak i w Grecji.
źródło: cointelegraph.com
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.