News

Chiński gigant miningu podwaja zyski pomimo trwającego zakazu kryptowalut

Wygląda na to, że czołowy chiński producent koparek kryptowalut, Canaan, nie ma problemów z lokalnym zakazem kryptowalut, ponieważ ogólna wydajność firmy w 2022 r nadal rośnie.

Canaan oficjalnie ogłosił swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 r., odnotowując 117% wzrost zysku brutto z tego samego okresu 2021 r. Według firmy zysk za II kwartał wyniósł prawie 139 USD.

Zysk netto firmy w II kwartale wyniósł 91 mln USD, co oznacza wzrost o 149% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Canaan zauważył, że korekta z przeliczenia walut obcych w II kwartale stanowiła dochód w porównaniu do poprzednich strat spowodowanych aprecjacją dolara amerykańskiego w stosunku do RMB w II kwartale.

Pomimo znacznych zysków, Canaan uznał drugi kwartał za trudny okres ze względu na czerwcowy spadek Bitcoina poniżej 20.000 USD, powiedział dyrektor generalny firmy, Nangeng Zhang.

Lockdown COVID-19 w kluczowych miastach w Chinach spowodował również poważne zakłócenia w naszych codziennych operacjach i popyt na nasze chipy AI.

– zauważył.

Zhang wspomniał, że Canaan rozszerza swoją globalną obecność, ustanawiając międzynarodową siedzibę w Singapurze. Firma pracuje również nad skalowaniem swojej działalności wydobywczej, generując więcej Bitcoinów dzięki ulepszonemu zasilaniu. Pod koniec czerwca Canaan posiadał łącznie 346,84 BTC, czyli 8,1 mln dolarów, powiedział dyrektor generalny, dodając:

Jesteśmy w pełni świadomi presji spadkowej ze strony ceny Bitcoina od ostatniego czwartego kwartału i spodziewamy się, że przyniesie ona długotrwałe problemy dla naszych wyników w nadchodzących kwartałach. Niemniej jednak wierzymy w wyjątkową wartość Bitcoina i jego długoterminowe perspektywy.

– powiedział.

Trwająca zima kryptowalut nie jest jednak jedynym zmartwieniem firm zajmujących się wydobywaniem kryptowalut w Chinach. Jak wcześniej informowaliśmy, Chiny ogłosiły całkowity zakaz wszystkich operacji kryptograficznych – w tym wydobycia i handlu – we wrześniu 2021 r., zmuszając wiele firm do wymuszenia globalnej ekspansji i ucieczki do innych krajów. Przed wprowadzeniem zakazu Chiny likwidowały wiele farm wydobywczych, aby oszczędzać energię i ograniczać operacje kryptograficzne w kraju.

Najwyraźniej „wielki chiński zakaz kryptowalut” nie dotknął zbytnio lokalnych entuzjastów kryptowalut i firm, ponieważ do stycznia 2022 r. Chiny ponownie stały się drugim co do wielkości krajem wydobycia Bitcoinów. Według danych z Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, Chiny nadal obsługują 21% całkowitego globalnego wskaźnika hashrate Bitcoina, zaraz za Stanami Zjednoczonymi, które wytwarzają 38%.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button