News

Dubaj: zakaz operacji monetami zapewniającymi prywatność

Urząd Regulacji Zasobów Wirtualnych Dubaju (VARA) zakazał wszelkich działań związanych z prywatnymi monetami, takimi jak m.in. Monero i Zcash. 

Regulator narzucił również nowe zasady krajowemu sektorowi kryptowalut, aby zmienić miasto w „międzynarodowe centrum wirtualnych aktywów”. 

Nowe wytyczne regulatora

Zgodnie z niedawno opublikowanym dokumentem, operacje z krypto zwiększającymi anonimowość, takimi jak XMR i ZEC, są teraz zabronione w Dubaju.  

Lokalny organ regulacyjny ustalił również wymagania autoryzacyjne, które firmy kryptograficzne muszą spełnić, zanim pojawią się w regionie. 

Najbardziej podstawowe zasady obejmują obowiązki w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy, protokoły marketingowe, zapobieganie wykorzystywaniu informacji poufnych oraz obserwację, czy klasa aktywów jest wykorzystywana w działalności przestępczej. Angela Ang, Starszy Doradca ds. Polityki w firmie TRM Labs zajmującej się technologią blockchain, skomentowała: 

Każde zaciemnianie przepływów funduszy stanowi wyzwanie dla wykrywania nielegalnych działań. Nie jest więc zaskoczeniem, że organy regulacyjne silnie reagują na tego rodzaju klasy aktywów i mechanizmy. 

Zaktualizowany system ma na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa lokalnym konsumentom i ustanowienie Dubaju jako globalnego centrum technologii blockchain. Regulator wcześniej wydał tymczasowe licencje Binance i Crypto.com na świadczenie usług na tym obszarze, podczas gdy FTX otrzymał pozwolenie na utworzenie siedziby regionalnej. 

Największa linia lotnicza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Emirates Airline, wyraziła zamiar przyjęcia Bitcoina jako środka płatniczego i wykorzystania technologii blockchain do śledzenia zapisów samolotów.  

Innym przykładem postawy pro-kryptograficznej Dubaju jest luksusowy pięciogwiazdkowy hotel Palazzo Versace Dubai. Umożliwia on klientom płacenie za noclegi, usługi spa i posiłki w walutach cyfrowych. Obsługiwane aktywa to Bitcoin, Ethereum i Binance Coin. 

Dubaj nie jest pierwszy

W 2018 roku japońskie władze zakazały używania monet zapewniających prywatność, takich jak Monero (XMR), Zcash (ZEC) i Dash (DASH), w związku z obawami, że przestępcy wykorzystują takie tokeny w swoich nielegalnych operacjach.  

Niektóre z wiodących giełd również usunęły te aktywa ze swoich platform. Bittrex zrobił to na początku 2021 roku bez podania konkretnego powodu.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button