Indie podkreślają potrzebę wspólnego podejścia do regulacji ekosystemu kryptograficznego
Indyjski minister finansów Nirmala Sitharaman przedstawił w parlamencie analizę gospodarczą 2022-23. Analiza gospodarcza jest corocznym sztandarowym dokumentem Ministerstwa Finansów, który przedstawia wyniki gospodarki Indii w poprzednim roku finansowym oraz przedstawia perspektywy gospodarcze na bieżący rok finansowy.
Uwzględniając po raz pierwszy w tym roku kryptowaluty, badanie ekonomiczne podkreśla „konieczność wspólnego podejścia do regulacji ekosystemu kryptograficznego”.
414-stronicowy dokument wyjaśnia: „Niedawny upadek giełdy kryptograficznej FTX i wynikająca z niego wyprzedaż na rynkach kryptograficznych zwróciły uwagę na luki w ekosystemie kryptograficznym”, wyjaśniając:
– czytamy.
Bank centralny Indii, Bank Rezerw Indii (RBI), również wielokrotnie ostrzegał, że kryptowaluty nie mają wewnętrznej wartości, dodając, że stanowią one zagrożenie dla stabilności finansowej kraju. RBI zaleciło zakazanie kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum.
The Economic Survey stwierdza również, że „amerykańskie organy regulacyjne zdyskwalifikowały Bitcoiny, Ethereum i różne inne aktywa kryptograficzne jako papiery wartościowe”. Jednak przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, potwierdził, że Bitcoin jest towarem, ale nie skomentował sprawy Ethereum. Niemniej jednak podkreślił, że większość innych tokenów to papiery wartościowe.
Badanie gospodarcze Ministerstwa Finansów odwołuje się następnie do wspólnego oświadczenia złożonego 3 stycznia przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych, Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów i Biuro Kontrolera Waluty, w którym podkreślono obawy trzech agencji dotyczące ryzyka, jakie kryptowaluty stwarzają dla systemu bankowego.
– czytamy.
Indie od kilku lat próbują opracować politykę kryptograficzną. Projekt ustawy o kryptowalutach został opublikowany w lipcu 2019 r., ale nie został przyjęty w parlamencie. Minister finansów powiedział wcześniej, że rząd Indii planuje omówić regulacje kryptograficzne z członkami G20 w celu ustanowienia opartych na technologii ram regulacyjnych dla aktywów kryptograficznych. W zeszłym miesiącu rząd ujawnił swój plan uruchomienia programu świadomości kryptowalut.
Tymczasem RBI prowadzi pilotaż swojej cyfrowej walutę banku centralnego (CBDC). Hurtowy pilotaż rupii cyfrowych rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku, a pilotaż detaliczny rozpoczął się w grudniu.
źródło: cointelegraph.com
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.