Malezja: Regulator nakazał zaprzestanie jakiejkolwiek działalności Huobi Global
Huobi Global otrzymał nakaz zamknięcia swojej działalności w Malezji w następstwie działań egzekucyjnych ze strony krajowego organu nadzoru papierów wartościowych.
Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem malezyjskiej Komisji Papierów Wartościowych (SCM), Huobi Global nie zarejestrował się jako operator giełdy kryptowalut i musi zaprzestać wszelkiej działalności. Firma została poproszona o wyłączenie swojej strony internetowej i aplikacji mobilnych w AppStore i Google Play.
Oczekuje się również, że giełda kryptowalut przestanie reklamować swoje produkty i usługi malezyjskim użytkownikom za pośrednictwem poczty elektronicznej i mediów społecznościowych.
SCM zauważył, że jego decyzja była podyktowana obawami dotyczącymi „zgodności Huobi z lokalnymi wymogami regulacyjnymi”. Ponieważ nie udało się uzyskać rejestracji SCM, regulator nakazał inwestorom malezyjskim zaprzestanie handlu na platformie, wycofanie środków i zamknięcie kont.
Huobi Global przeszedł rebranding w listopadzie 2022, po przejęciu firmy przez About Capital Buyout Fund w poprzednim miesiącu. Po wiadomościach o działaniach SCM rzecznik firmy powiedział, że nakaz nie dotyczy Huobi, który nadal działa po zeszłorocznej zmianie właściciela:
Huobi Global znajduje się na celowniku malezyjskiego organu nadzoru papierów wartościowych od sierpnia 2022, po tym, jak SCM wydał ostrzeżenie dla inwestorów stwierdzając, że giełda działa w kraju bez niezbędnych zezwoleń.
Po tym komunikacie Huobi poinformował, że prowadzi rozmowy z malezyjskimi organami regulacyjnymi na temat swoich operacji regionalnych. Firma początkowo uruchomiła firmę maklerską z tymczasowym dziewięciomiesięcznym okresem oferowania handlu kryptowalutami spot i instrumentami pochodnymi.
Binance był w podobnej sytuacji
W 2022 roku Binance zdołała zabezpieczyć sobie pozycję na rynku malezyjskim, nabywając udziały w regulowanej platformie transakcyjnej MX Global. Giełda znalazła się w podobnej sytuacji jak Huobi w połowie 2021 roku. Nakazano wtedy zaprzestanie działalności w regionie z powodu braku niezbędnej zgody regulacyjnej.
Według strony internetowej SCM tylko cztery firmy są zarejestrowane jako operatorzy giełd kryptowalut. Są to Luno Malaysia, MX Global, Sinegy i Tokenize Technology.
źródło: cointelegraph.com
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.