News

Protesty w Kanadzie napędzą adopcję? Prezesi giełd zapowiadają wsparcie dla portfeli sprzętowych

Masowe protesty nieprzerwanie trzęsą Kanadą przy bierności społeczności międzynarodowej. Część Kanadyjczyków domaga się całkowitego zniesienia wszelkich obostrzeń COVID-owych. W ostatnim czasie rząd tego kraju przystąpił do kontr-ataku. Premier Trudeau wprowadził w Kanadzie stan wyjątkowy. W efekcie wprowadzenia National Emergency Act, rząd (bez nakazu sądowego) może uzyskać dostęp do kont bankowych obywateli, a nawet je zamrozić – przywilej ten oczywiście wykorzystuje. Niektórzy twierdzą, że sytuacja może napędzić adopcję krypto.

Zamrażanie kont bankowych protestujących, w wyniku czego niektórzy obywatele nie mogą płacić kartą a nawet wypłacić gotówki z bankomatu, doprowadziło do szturmu na banki. Kanadyjczycy masowo wypłacają gotówkę – póki jeszcze mogą. Część z nich poszukuje alternatywy w Bitcoinie oraz innych kryptowalutach.

Paradoksalnie sytuacja w Kanadzie może okazać się czymś w rodzaju „szczęścia w nieszczęściu”. Brak możliwości korzystania z kart debetowych, a nawet wypłacanie własnej (!) gotówki z banku, tworzy pustą przestrzeń, którą mogą zagospodarować kryptowaluty. Co więcej – nawet dotychczasowi krytycy cyfrowych monet biją się w pierś po tym, jak dostrzegli to, co dzieje się w Kanadzie.

W poniedziałek duński programista i twórca Ruby on Rails napisał na Twitterze, że nie jest już bitcoino-sceptykiem. Deweloper freamworków był przeciwny krypto od samego początku.

W poście na blogu napisał, że – mimo tego co sądził wcześniej – decentralizacja jednak jest potrzebna w obiegu pieniądza. „Teraz jest dla mnie jasne, że byłem zbyt pochopny, aby całkowicie odrzucić krypto na podstawie wszystkich jego obecnych wad. Zamiast doceniać fundamentalną swobodę zawierania transakcji, która jest obecnie naszym najlepszym środkiem ochrony”.

Protesty w Kanadzie napędzą adopcję? Prezesi giełd promują portfele non-custodialne

Współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, powiedział, że autorytarne działania rządu kanadyjskiego będą napędzać adopcję BTC. Vitalik Buterin – twórca Ethereum – nazwał sytuację
„niebezpieczną”. Sceptycznie wobec działań władz tego kraju wypowiedzieli się także prezesi giełd – Jesse Powell (Kraken) i Brian Armstrong (Coinbase).

Jednocześnie duet prowadzi kampanię na rzecz portfeli non-custodialnych. Klucze prywatne takich
portfeli nie są kontrolowane przez giełdy, a przez ich właścicieli. Uniemożliwia to organom państwowym ewentualne zamrażanie środków.

Coinbase nawiązał współpracę z Ledger celem wypuszczenia na rynek limitowanej edycji portfela sprzętowego Nano X, który będzie wspierany prze Coinbase i Kraken.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button