News

#416 Newsy z dnia 08.09.2018

Z sobotnich wydarzeń: Brian Armstrong przewiduje znaczne powiększenie się ekosystemu kryptowalut; Uzbekistan legalizuje kryptowaluty; Inwestorzy planują zwiększyć swoje aktywa w postaci kryptowalut;  Ripple stracił ważną osobę; Na giełdach bez większych zmian.

• Brian Armstrong przewiduje znaczne powiększenie się ekosystemu kryptowalut:

Giełda kryptowalut Coinbase i jej CEO, Brian Armstrong, przewiduje, że liczba osób w ekosystemie kryptowalut wzrośnie z obecnych 40 milionów do 1 miliarda w ciągu najbliższych pięciu lat.

W wywiadzie dla TechCrunch, Armstrong mówił, że ekosystem kryptograficzny i całkowita liczba cyfrowych walut znacząco wzrośnie, przypisując wzrost komercyjnym organizacjom, które opracowują własne tokeny. Tokeny podobno funkcjonowałyby razem z kapitałem jako alternatywnym systemem inwestycyjnym. Wyjaśnił:

Ma sens, że każda firma powinna mieć swój własny token. Każdy projekt open source, każda organizacja charytatywna, potencjalnie każdy fundusz lub te nowe typy zdecentralizowanych organizacji [i] aplikacji, wszystkie będą miały swoje własne tokeny.

Zajmując się kwestią regulacji jako jednym z kluczowych czynników realizacji swojej wizji, Armstrong nazwał to „kwestią otwartą” i zauważył, że dopiero okaże się, czy większość tokenów zostanie uznana za papiery wartościowe. Powiedział, że Coinbase uważa, że ​​znacznym podzbiorem tych tokenów będą papiery wartościowe. Dodał, że Coinbase może obsługiwać setki tokenów w ciągu najbliższych lat i potencjalnie miliony w przyszłości.

Aby stać się w pełni regulowanym brokerem-dealerem i oferować przyszłe usługi, które obejmują kryptograficzne transakcje na papierach wartościowych, marżę i transakcje pozagiełdowe, Coinbase przejęła również firmę Keystone Capital Corp., oprócz Venovate Marketplace, Inc., oraz Digital Wealth LLC. Przejęcie mogłoby pomóc firmie w późniejszej ekspansji na produkty finansowe nie kryptograficzne.

Wczoraj, Coinbase ogłosiła rozpoczęcie handlu czterema kolejnymi kryptowalutami za funt brytyjski (GBP). Brytyjscy klienci będą teraz mogli handlować Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH) za GBP, oprócz istniejącego już Bitcoina (BTC).

• Uzbekistan legalizuje kryptowaluty:

Starając się wzmocnić swoją rynkową gospodarkę, rząd Uzbekistanu postanowił podjąć inicjatywy korzystne dla rozwijającej się branży kryptowalut.

Były radziecki naród potwierdził, że wprowadził legalność giełd kryptowalut i pozwoli firmom Blockchain na założenie swoich biur. Legalizacja nastąpiła po prezydenckim dekrecie, który został podpisany, aby zachęcić do korzystania z walut cyfrowych i technologii blockchain w Uzbekistanie.

Dokument opublikowany na polecenie prezydenta Republiki Uzbekistanu, zatytułowany „O środkach organizujących działalność krypto-giełd w Uzbekistanie”, ujawnił zestaw oficjalnych definicji kryptowalut typu Bitcoin. Państwo potwierdziło, że nie będzie traktować wirtualnych walut jak papiery wartościowe. Dlatego prawa, które są wspólne dla giełd papierów wartościowych, nie będą korelacją dla kryptowalut.

Zamiast tego, firmy zajmujące się handlem kryptowalutami, będą podlegać nowym regułom, określanym jako specjalne akty normatywne.

Jedynie zagraniczne osoby prawne, które mają już spółkę zależną lub inne przedsiębiorstwo w Uzbekistanie, będą mogły otwierać giełdy kryptowalut. Podmioty te nie będą zobowiązane do płacenia podatków od ich obrotów. Przekazano, że wszelkie dochody uzyskane w krypto będą nieodstępne, biorąc pod uwagę, że Uzbekistan zdefiniuje kryptoassety jako zbiór rekordów danych na Blockchain – które tak naprawdę są i mają wartość i właściciela.

• Inwestorzy planują zwiększyć swoje aktywa w postaci kryptowalut:

Większość akredytowanych i detalicznych inwestorów planuje zwiększyć swoje aktywa kryptowalut w ciągu najbliższych 12 miesięcy, tak wynika z badania opublikowanego 5. września przez platformę inwestycyjną SharesPost.

W przeprowadzonym w lipcu badaniu śródokresowym wzięło udział 2.490 inwestorów detalicznych i 528 indywidualnych inwestorów akredytowanych i instytucjonalnych. Ostatnie badanie pokazuje, że konsumenci i inwestorzy nadal optymistycznie patrzą na kryptowaluty pomimo 60-procentowego spadku wartości kryptowalut w 2018 roku. Co najmniej 59 procent inwestorów i 72 procent konsumentów potwierdza, że ​​planuje kupić więcej kryptowalut w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Co więcej, 57 procent inwestorów i 66 procent konsumentów spodziewa się wzrostu wartości projektów opartych na kryptografii w przyszłym roku.

Respondenci zostali również poproszeni o uszeregowanie kryptowalut według preferencji. Najbardziej preferowany był Bitcoin, następnie Ethereum, Ripple i Litecoin. Według ankiety respondenci stwierdzili, że te cztery kryptowaluty mają największy potencjał dla długoterminowego sukcesu.

Ponadto uczestnicy coraz częściej wyrażali zainteresowanie technologią Blockchain. 32 procent inwestorów i 49 procent konsumentów twierdzi, że ich pracodawcy są zainteresowani wdrożeniem Blockchain w najbliższej przyszłości.

Zarówno konsumenci, jak i inwestorzy uważają, że sukces integracji Blockchain zależy głównie od rozpowszechnienia odpowiednich aplikacji komercyjnych i właściwego wykształcenia w tej technologii.
50 procent respondentów stwierdziło, że główną przyczyną ich niepokoju jest chwiejność cen na rynku kryptowalut, a 37 procent stwierdziło, że ich głównym problemem jest kwestia bezpieczeństwa.

Jak wcześniej informował Cointelegraph, ankieta przeprowadzona przez serwis badawczy YouGov Omnibus w sierpniu pokazuje, że połowa amerykańskich millenialsów jest zainteresowana wykorzystaniem kryptowalut. Co więcej, co najmniej 79 procent Amerykanów zna przynajmniej jedną kryptowalutę.

• Ripple stracił ważną osobę:

Doradca generalny Ripple’a, Brynly Llyr, opuściła dotychczasowe stanowisko, które zajmowała od listopada 2016 r., jak podaje dzuś Quartz.

Amerykańska firma technologiczna potwierdziła firmie Quartz, że Llyr już nie służy w firmie. Rzecznik prasowy firmy Ripple powiedział:

Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co zrobiła, aby pomóc zbudować niesamowity zespół. Życzymy Brynly wszystkiego najlepszego w jej kolejnym przedsięwzięciu, a Ripple, czeka na następny rozdział, w którym nadal będziemy torować drogę w tej ciągle rozwijającej się i nieznanej branży.

Zanim Llyr dołączył do RIpple, podobno służyła przez prawie cztery lata w e-commerce giganta eBay jako starszy dyrektor sporów sądowych. W 2015 roku przeniosła się do Paypal Holdings, Inc. jako starszy dyrektor ds. Patentów, M & A i technologii.

Llyr odeszła z firmy, ponieważ Ripple jest uwikłany w pozew o to, czy token XRP jest zabezpieczeniem, czy też nie. W maju, inwestor Ryan Coffey wszczął postępowanie prawne przeciwko spółce.

Pozew dotyczył firmy Ripple, jej spółki zależnej XRP II oraz prezesa Ripple, Brada Garlinghousea, twierdząc, że sprzedaż tokenów XRP przez firmę Ripple stanowi naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych USA. Coffey twierdził, że podczas handlu tokenami XRP, stracił mnóstwo środków, twierdząc również, że XRP nie jest rzeczywiście zdecentralizowany.

Sąd Okręgowy w Północnym Dystrykcie Kalifornii w końcu orzekł, że nie zgodzi się na wniosek wobec oskarżonych. W orzeczeniu sąd stwierdził, że strony szczerze przyznają, że ich badania nie doprowadziły do ​​żadnej sprawy bezpośrednio odnoszącej się do tego pytania, a własne badania sądowe nie wypadły lepiej.

Ripple to trzecia co do wielkości kryptowaluta, o kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 11,6 mld dolarów.

• Na giełdach bez większych zmian:

W ostatnich 24. godzinach rynek kryptowalut nieznacznie zmienił swoją wartość. W najwyższym punkcie osiągnął wartość 205,7 mld dolarów, a w najniższym 202,8 mld dolarów – to „zaledwie” 2,9 mld dolarów różnicy, biorąc pod uwagę dni, w których wahania wartości rynku sięgały rzędu kilkudziesięciu miliardów dolarów i nie było to niczym nadzwyczajnym. Mimo to, obrót na giełdach kryptowalut był dzisiaj na wysokim poziomie: 10 mld dolarów – chociaż to też nie rekordowy poziom. Dla przykładu, w styczniu tego roku giełdy notowały najwyższe obroty w ciągu, w ciągu jednego dnia sięgające ponad 40 mld dolarów.

Cena Bitcoina praktycznie nie zmieniła się w przeciągu ostatniej doby. Największa kryptowaluta kosztuje 6.440 dolarów. Pierwsza dziesiątka największych kryptowalut zachowuje się bardzo podobnie. Największe odchylenie od wczorajszej ceny zanotowało Cardano, -1,8% oraz Ethereum -1,5%. Bitcoin stanowi 54,9% całego rynku.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button