News

#573 Newsy z dnia 12.02.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Rada Stabilności Finansowej o rozwoju kryptowalut; Binance ogłasza datę uruchomienia testnetu Binance DEX; Wenezuela wprowadza restrykcje na kryptowalutowe przekazy pieniężne; Moskwa wykorzystuje Blockchain do nadchodzącej platformy; Rynki bez większych zmian.

Rada Stabilności Finansowej o rozwoju kryptowalut:

Według uwag przewodniczącego Rady Stabilności Finansowej (FSB), rozwój kryptowalut jako klasy aktywów „może być wyzwaniem dla wszelkich ram”.

Przemawiając na specjalnym spotkaniu prezesów Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) w Hongkongu, przewodniczący FSB, Randal K. Quarles, oświadczył, że FSB „zdecydowała się na dokonanie przeglądu swoich ram w zakresie oceny podatności na zagrożenia, aby zapewnić, że jesteśmy w czołówce oceny podatności na zagrożenia finansowe.”

Zdaniem instytucji, zadanie opracowania ram postępowania z ewoluującymi systemami finansowymi nie będzie łatwe, biorąc pod uwagę, że:

Zmiany takie jak pojawienie się krypto-aktywów mogą rzucić wyzwanie jakimkolwiek ramom.

Agencja uznała, iż to wyzwanie „sprawia, że cel utworzenia solidnych ram jest jeszcze ważniejszy”.

FSB jest międzynarodowym organem składającym się z instytucji finansowych, takich jak banki centralne i organy regulacyjne, które wydają zalecenia regulacyjne.

Raport ten jest pozornie sprzeczny z oświadczeniem, które FSB wydała w październiku zeszłego roku. W poprzednim dokumencie agencja stwierdziła, że kryptowaluty nie stanowią istotnego zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej.

Binance ogłasza datę uruchomienia testnetu Binance DEX:

Dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao, potwierdził na Twitterze, że firma uruchomi testnet swojej nowej zdecentralizowanej giełdy 20 lutego.

Binance DEX, której plany pojawiły się w zeszłym roku, ma na celu zapewnienie posiadaczom kryptowalut zdecentralizowanej podstawy do wymiany tokenów, eliminując przeszkody związane z tradycyjnymi, scentralizowanymi platformami.

Wersja testowa będzie dostępna publicznie, a Zhao prosił użytkowników o ich opinie. 

Data jest zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami zawierającymi dodatkowe informacje na temat Binance DEX, która obejmie obsługę portfeli sprzętowych. Według Zhao ta funkcja pozwoli użytkownikom handlować, zachowując jednocześnie kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi.

Obietnice testnetu krążyły od grudnia, a Binance od tego czasu uruchomiła punkt sprzedaży pozagiełdowej dla dużych przedsiębiorców handlowych oraz inne dodatkowe funkcje.

W momencie ogłoszenia DEX, Zhao dodał, iż spodziewał się, że będzie ona działać w parze z oryginalną platformą Binance lub nawet całkowicie ją zastąpi, w zależności od reakcji rynku.

W styczniu rzecznik firmy potwierdził, że Binance w 2019 roku dodatkowo planuje ekspansję na co najmniej dwa nowe rynki.

Wenezuela wprowadza restrykcje na kryptowalutowe przekazy pieniężne:

Zgodnie z oficjalnym dekretem opublikowanym w krajowym Gaceta Oficial, rząd Wenezueli wprowadził regulacje dotyczące kryptowalutowych przekazów pieniężnych.

Zgodnie z tym dokumentem, Krajowy Nadzór nad Aktywami Kryptograficznymi i Działaniami Pokrewnymi (ang. National Superintendency of Crypto Assets and Related Activities – SUNACRIP) będzie teraz odpowiedzialny za opodatkowanie związane z wysyłaniem i otrzymywaniem kryptowalut. Nowe przepisy będą podobno miały zastosowanie zarówno do osób fizycznych, jak i prawnych.

Zgodnie z nowymi wymogami państwo wyznaczyło miesięczne limity i prowizje od przekazów kryptoawlutowych, płatne na rzecz SUNACRIP.

Dekret stwierdza, że maksymalna opłata za przelew została ustalona na 15 procent. Przepisy wskazują również, że minimalna opłata za transakcję w krypto wynosi równowartość 0,25 euro. Dokument ustala również miesięczny limit dla kryptograficznych przekazów pieniężnych w krajowej cyfrowej walucie Petro, na poziomie 10 Petro miesięcznie. Według CryptoCompare, suma ta wynosi około 600 dolarów.

Jeśli miesięczna kwota przekracza 600 dolarów, dalsze transakcje będą wymagać zatwierdzenia przez SUNACRIP. Całkowity limit, jak zauważa regulator, nie może przekroczyć 50 Petro, czyli około 3000 dolarów.

Dokument nie wyjaśnia, w jaki sposób rząd zamierza kontrolować usługi wykorzystywane do przeprowadzania transakcji w zdecentralizowanych kryptowalutach, takich jak Bitcoin (BTC).

Na początku tego miesiąca Wenezuela wprowadziła nowe ramy prawne dla kryptowalut i powiązanych technologii. Dekret ustanawia obowiązkowe licencje dla podmiotów zajmujących się miningiem i giełd kryptograficznych oraz wprowadza kary za nielicencjonowaną działalność.

Moskwa wykorzystuje Blockchain do nadchodzącej platformy:

Rosyjska agencja informacyjna TASS donosi, że do lata 2019 r. władze miejskie Moskwy planują uruchomienie miejskiego klastra innowacji opartego na technologii Blockchain.

Alexey Fursin, szef Departamentu Biznesu i Innowacji w Moskwie, powiedział, że nadchodząca platforma miejskiego klastra innowacji IT pozwoli uczestnikom znaleźć potencjalnych partnerów, a także dostać informacje o ich produktach i sprzęcie.

Fursin zauważył, że uczestnicy platformy będą mogli również uzyskać wsparcie finansowe dzięki dotacjom od rządu Moskwy. Według urzędnika, nadchodząca platforma jest oparta na wspieranym przez państwo centrum nawigacyjnym miasta o nazwie iMoscow i jest obecnie w końcowej fazie rozwoju.

Projekt ustawy o klastrze innowacji został niedawno zatwierdzony przez członków prezydium Rządu Moskwy i ma zostać przedstawiony w moskiewskiej Dumie Miejskiej w najbliższej przyszłości.

Klaster innowacji w Moskwie zamierza zgromadzić różne podmioty technologiczne i biznesowe, w tym parki technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, firmy IT, uniwersytety, organizacje badawczo-rozwojowe i inne.

Departament Biznesu i Innowacji w Moskwie powstał w ramach reorganizacji moskiewskiego Departamentu Nauki, Polityki Przemysłowej i Biznesu we wrześniu 2018 roku.

Rynki bez większych zmian:

Sytuacja na giełdach nie zmieniała się znacznie od dnia wczorajszego – zmiany wartości kryptowalut nadal są minimalne. Patrząc na czołówkę, Bitcoin, Ethereum i Bitcoin Cash notują spadek na poziomie 0,2% a XRP na poziomie 0,3%. Wzrost widzimy przy Litecoinie i EOS, kolejno o 0,8% i 2,4%.

Kapitalizacja całego rynku nadal wynosi 121.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 19.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button