News

#592 Newsy z dnia 03.03.2019

Z niedzielnych wydarzeń: Upadła giełda może powstać z kolan; Blockchain posłuży w walce z autorytaryzmem; Ethereum to smartfon, Bitcoin to kalkulator; Firma krypto poszukuje 250 mln dolarów; Rynek dziś wypoczywa.

• Upadła giełda może powstać z kolan:

Giełda kryptowalut – QuadrigaCX – prawdopodobnie ulokowała znaczną ilość Ethereum w innych giełdach kryptowalut, według nowych dowodów. Twierdzenie to zostało przedstawione w raporcie opublikowanym przez platformę badawczo-konsultingową Crypto ZeroNonCense, która uzyskała informacje potwierdzające od prezesa Kraken Jesse Powell i CEO MyCrypto Taylora Monahana.

Mówiąc dokładniej, autor raportu uważa, że ​​istnieje bardzo duża możliwość, że blisko 650.000 ETH należących do QuadrigaCX, było przechowywanych na giełdach krypto Kraken, Bitfinex i Poloniex podczas operacji QuadrigaCX. Raport twierdzi, że fakt, iż QuadrigaCX miał konta na wszystkich giełdach, został ustanowiony i udowodniony, a w momencie ich wysłania, fundusze miały wartość ponad 100 mln dolarów.

Po nagłej śmierci jej założyciela, Gerry’ego Cottena, giełda kryptowalutowa QuadrigaCX podobno zaginęła w zasobach cyfrowych o wartości 190 mln dolarów. ZeroNonCense wyjaśnia, że ​​- biorąc pod uwagę oświadczenie wdowy po założycielce, Jennifer Robertson – ani ona, ani inne osoby zaangażowane w wymianę nie wiedzieli, gdzie Cotten przechowywał aktywa kryptograficzne i możliwe, że nie byli świadomi tych praktyk przechowywania.

Według raportu, Robertson również twierdził w oświadczeniu, że Cotten może przechowywać niektóre fundusze QuadigaCX na innych giełdach. Raport firmy Ernst & Young z Wielkiej Czwórki, stwierdził, że zimne portfele giełdy były puste i nieużywane od kwietnia 2018 r. Można wyjaśnić to tym, że aktywa są zamiast tego przechowywane na tych giełdach.

Raport stwierdza również, że ​​jeśli fundusze QuadrigaCX nadal znajdują się na wyżej wymienionych giełdach, ich pozyskanie powinno być bardzo proste i pozwolić platformie na odzyskanie wypłacalności i wznowienie działalności.

Blockchain posłuży w walce z autorytaryzmem:

Dwóch menedżerów z Unii Konserwatywnej Azji i Pacyfiku (APCU) uruchomiło Liberty Ecosystem, sieć opartą na Blockchainie, zaprojektowaną do walki z autorytaryzmem, jak podaje komunikat prasowy.

Współzałożycielami projektu są przewodniczący APCU – Jikido „Jay” Aeba, a także CEO i współzałożyciel organizacji, Yasu Kikuta. Komunikat prasowy opisuje inicjatywę jako „zdecentralizowaną federację lokalnych organizacji rzeczniczych i rozwoju gospodarczego, dążących do zwalczania wzrostu autorytaryzmu w regionie Azji i Pacyfiku oraz na całym świecie”.

Zgodnie z zapowiedzią reżimy, takie jak Chiny, inwestują w zagraniczne projekty infrastrukturalne, aby zapewnić kontrolę nad polityczną suwerennością innych krajów. Takie wykorzystanie siły gospodarczej do wywierania politycznej kontroli zaczęło podobno powodować eksport modelu autorytarnego rządu do innych krajów, takich jak Sri Lanka, Indonezja i Japonia.

W komunikacie, wyjaśniono, że projekt oparty na Blockchainie wykorzystuje tzw. „Tokeny Wolności” w celu stworzenia wspólnej społeczności i infrastruktury finansowej, która ma wzmocnić lokalne organizacje zwalczające autorytaryzm. Intiiave nawiązała także współpracę z ekosystemem ekonomicznym Wowoo.

• Ethereum to smartfon, Bitcoin to kalkulator:

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin oświadczył, że stara się rozwiązać ograniczoną funkcjonalność Bitcoina, dzięki stworzeniu Ethereum, zgodnie z wywiadem z Business Insider.

Podczas wywiadu, Buterin porównał Bitcoina do kalkulatora, stwierdzając, że robi jedno i robi to dobrze, podczas gdy on uważa, że ​​Ethereum jest bardziej jak smartfon, który może uruchamiać aplikacje, zdolne robić prawie wszystko, w tym działać jako fabuła kalkulator kluczowy.

Buterin zakończył definiując swoje rozwiązanie jednym zdaniem:

Tak więc to co zrobiłem, polegało zasadniczo na tym samym pomyśle co przy smartfonie, czyli na zwiększeniu mocy systemu poprzez uczynienie go bardziej ogólnym narzędziem, z szerszym zastosowaniem.

Buterin ujawnił w lutym, że jego inwestycje w krypto są praktycznie wyłącznie poświęcone sieci Ethereum, a 10% jego kapitału ulokowane są w coinach, takich jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin i Zcash.

Firma krypto poszukuje 250 mln dolarów:

Finansowana przez Goldman Sachs firma finansująca kryptowaluty – Circle – podobno zamierza pozyskać 250 mln dolarów. Źródłem informacji są roszczenia wysuwane przez anonimową osobę, zaznajomioną z planami firmy, cytowaną w raporcie opublikowanym przez serwis informacyjny The Information.

Zgodnie z tym artykułem, Circle – który generuje dochody z opłat handlowych na giełdach kryptowalut (Poloniex i  Circle Trade) – odnotował spadek swoich wpływów po tym, jak ogólna awaria rynku krypto, doprowadziła do zmniejszenia wolumenów handlowych.

Jednak w wywiadzie dla The Information, współzałożyciel Circle, Jeremy Allaire, stwierdził, że przychody firmy wzrosły w latach 2017-2018, pomimo spadku cen na rynku krypto.

• Rynek dziś wypoczywa:

Niewiele zmian zaobserwowaliśmy na giełdach w ciągu ostatniej doby. Kapitalizacja rynku zmniejszyła się o niespełna 1 mld dolarów i wynosi na ten moment 129 mld dolarów. Ceny czołowych kryptowalut niemal nie zmieniły się, z wyjątkiem Stellar, którego wartość wskoczyła o 3,6%. Prowadzący Bitcoin zmienił swoją wartość, notując korektę na poziomie zaledwie 0,1%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button