News

#596 Newsy z dnia 07.03.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Rosja rozważa obowiązkową identyfikację użytkowników kryptowalut; Amerykański startup przedstawia chip do przechowywania kryptowalut; Denver umożliwia zdalne oddawanie głosów w wyborach; Dzień upłynął spokojnie.

Rosja rozważa obowiązkową identyfikację użytkowników kryptowalut:

Rosyjski Komitet ds. Rynków Finansowych rozważa przyjęcie obowiązkowego procesu identyfikacji dla użytkowników cyfrowych aktywów, donosi lokalny serwis informacyjny Izwiestia.

Przewodniczący komitetu, Anatolij Aksakow, ujawnił, że władze planują zmienić rosyjską regulację kryptograficzną, mając na celu ustanowienie specjalnego procesu identyfikacji dla użytkowników cyfrowych aktywów finansowych, w tym kryptowalut.

Zgodnie z planowaną poprawką, użytkownicy, którzy będą anonimowo zajmować się kryptowalutami złamią prawo, powiedział Aksakov.

Przewodniczący podkreślił, że nowa inicjatywa jest zgodna z istniejącymi przepisami przeciw praniu pieniędzy, a kary za ich naruszenie dochodzą do 15 lat pozbawienia wolności. Aksakov dodał, że poprawka przyczyni się do zminimalizowania ryzyka korupcji i prania pieniędzy.

Aksakov zauważył, że organ nie zaproponował ani mechanizmu procedury identyfikacji, ani organu, który byłby odpowiedzialny za zarządzanie procesem.

Ani bank centralny Rosji, ani Federalna Służba Monitoringu Finansowego Federacji Rosyjskiej (Rosfinmonitoring) nie odpowiedziały na prośbę Izwiestii za komentarz, czy popierają nową poprawkę.

Wczoraj rosyjski parlament przyjął w drugim czytaniu projekt ustawy regulującej kryptowaluty. Ustawa „O cyfrowych aktywach finansowych” została zatwierdzona w pierwszym czytaniu przez Dumę Państwową już w maju 2018 r., która wzbudziła jednak pewne obawy i krytykę ze strony zarówno prawnej jak i branży kryptowalut.

Amerykański startup przedstawia chip do przechowywania kryptowalut:

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, startup ze Stanów Zjednocznych, VaultTel, wprowadził portfel sprzętowy kryptowalut, zaprojektowany tak, aby zmieścił się w otworze na kartę SIM telefonu komórkowego.

Rozwiązanie podobno łączy w sobie aplikację mobilną i chip sprzętowy, nazwany kartą VaultTel. Produkt będzie od dnia dzisiejszego sprzedawany w Stanach Zjednoczonych po czym „natychmiast rozszerzy się” na kraje europejskie poprzez filię VaultTel w Wielkiej Brytanii.

Portfel wykorzystuje uwierzytelnianie biometryczne wraz z wojskowym standardem szyfrowania, AES 512, podaje komunikat.

Według firmy, użytkownicy mogą przypisać kartę VaultTel do jednego urządzenia i do określonej lokalizacji geograficznej.

Aby przechowywać środki, klienci mogą włożyć kartę VaultTel do nieużywanego wejścia na kartę SIM – w przypadku obsługiwania Dual SIM – lub podłączyć chip do telefonu za pomocą akcesorium, takiego jak klucz sprzętowy. Użytkownicy mogą korzystać ze swoich środków za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej.

W lutym, po tygodniach plotek i spekulacji, południowokoreański gigant technologiczny Samsung oficjalnie ogłosił na Mobile World Congress, że jego nowy smartfon, Galaxy S10, będzie zawierał cyfrowy portfel obsługujący Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), token COSMEE (COSM) i token Enjina (ENJ).

Denver umożliwia zdalne oddawanie głosów w wyborach:

Stolica Colorado, Denver, wykorzysta aplikację na smartfony opartą na technologii Blockchain do przeprowadzenia majowych wyborów komunalnych, podaje PR Newswire. 

Zgodnie z zapowiedziami, miasto i hrabstwo Denver wdroży mobilną platformę głosowania wspieraną technologią Blockchain, kierowaną do „aktywnych żołnierzy i zagranicznych wyborców”, którzy będą mogli używać swoich smartfonów do udziału w wyborach.

Uprawnieni wyborcy będą mogli uczestniczyć w nadchodzących wyborach, decydując się na głosowanie drogą elektroniczną na swoich smartfonach. Wyborcy wypełniają prośbę o głosowanie zdalne, potwierdzają autentyczność wniosku […] i oddają swój głos.

– czytamy w artykule.

Aby osiągnąć ten cel, miasto i hrabstwo Denver nawiązało współpracę z mobilną platformą głosowania Voatz, dostawcą usług technicznych Tusk Philanthropies i National Cybersecurity Center.

Prawie rok temu platforma Voatz korzystając z Blockchain została użyta do głosowania mobilnego w wyborach głównych w Wirginii Zachodniej, jednak została ograniczona do użycia przez zarejestrowanych wyborców wojskowych.

Dzień upłynął spokojnie:

Giełdy po 24h wykazują nieduże, mieszane ruchy. Bitcoin notuje wzrost o 0,4%, Ethereum o 0,2%, EOS o 1%, spadki natomiast XRP i Bitcoin Cash, kolejno o 0,6% i 0,5%. Z czołówki wyróżnia się w dniu dzisiejszym Binance Coin, z dodatnim wynikiem na poziomie 9,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.8 mld dolarów i wynosi obecnie 133.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 31.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button