News

#603 Newsy z dnia 14.03.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Debiut najnowszego narzędzia na giełdzie Coinbase; Konsultacje krajowych organów Kanady ws. kryptowalut; Kanadyjska policja prosi o pomoc w identyfikacji oszustów; Potrzeba nowych regulacji w Niemczech; Stagnacja na giełdach.

Debiut najnowszego narzędzia na giełdzie Coinbase:

Coinbase Custody, instrument depozytowy amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, wykonał swój pierwszy handel pozagiełdowy (OTC) z zimnego portfela, wynika z opublikowanego 13 marca wpisu na blogu.

Zgodnie z zamieszczonym wpisem, Coinbase Custody jest teraz bezpośrednio zintegrowany z Coinbase OTC, co umożliwia klientom korzystanie z OTC do wyceny i potwierdzania transakcji przed przeniesieniem środków.

Produkt rzekomo zapewnia łatwą i natychmiastową płynność funduszy użytkowników w trybie offline. Oznacza to, że uzyskanie dostępu do swoich funduszy zajmuje teraz użytkownikom Custody znacznie mniej czasu.

W lutym, CEO i współzałożyciel Coinbase Brian Armstrong przedstawił swoim zdaniem powszechne błędne wyobrażenia dotyczące rozwiązań depozytowych dla kryptowalut. Argumenty Armstronga zmierzyły się z przekonaniem, że przechowywanie środków w gorącym portfelu jest zawsze konieczne, aby zapewnić elastyczność i szybkość wymaganą do realizacji transakcji.

Coinbase rozpoczął handel OTC w listopadzie ubiegłego roku. W tym czasie Christine Sandler, szef sprzedaży w Coinbase, zwróciła uwagę na zwiększone zapotrzebowanie na transakcje kryptograficzne OTC od graczy instytucjonalnych. Sandler powiedziała, że dostępność zarówno giełdy, jak i działalności OTC była ogromną korzyścią dla ich klientów. Następnie ujawniła, że usługa OTC prawdopodobnie zostanie połączona z Coinbase Custody w późniejszym terminie.

Cointelegraph poinformował wczoraj o przedstawieniu przez Coinbase usługi łączenia kont użytkowników na głównej platformie z aplikacją Coinbase Wallet, umożliwiającą szybsze transfery z głównego konta do portfela. W przyszłości firma planuje udostępnić klientom możliwość wysyłania kryptowalut z powrotem z portfela na ich główne konto.

Konsultacje krajowych organów Kanady ws. kryptowalut:

Dwa krajowe organy ds. papierów wartościowych w Kanadzie wydały 14 marca wspólny dokument konsultacyjny, którego celem jest zebranie informacji zwrotnych na temat regulacji w sprawie kryptowalut.

W streszczonej informacji prasowej na temat tego artykułu Kanadyjscy Doradcy ds. Papierów Wartościowych (CSA) i Kanadyjska Organizacja Regulacyjna ds. Inwestycji (IIROC) stwierdzili, że konieczne jest dostosowanie istniejących przepisów, aby poradzić sobie z pojawieniem się nowych platform handlowych specjalizujących się w kryptowalutach.

Ta konsultacja przedstawia proponowane ramy regulacyjne, które zapewniają przejrzystość platform, większą integralność rynku i ochronę inwestorów. Właściciele platform poinformowali nas, że dopasowane ramy regulacyjne są ważne, ponieważ starają się budować zaufanie konsumentów i rozwijać ich działalność w Kanadzie i na świecie.

– skomentował przewodniczący CSA, Louis Morisset.

Jak donosi Cointelegraph, kwestie dotyczące stosowania zasad papierów wartościowych do kryptowalut stały się głównym przedmiotem zainteresowania regulatorów niektórych krajów, w szczególności amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Pojawienie się aktywów cyfrowych i kryptograficznych budzi rosnące zainteresowanie regulatorów, inwestorów i rynków – wspólnie regulatorzy papierów wartościowych podejmują kroki w celu pogłębienia zrozumienia tego obszaru.

– dodał prezes i CEO IIROC, Andrew J. Kriegler.

Kanadyjska policja prosi o pomoc w identyfikacji oszustów:

Kanadyjska policja poszukuje informacji na temat osób podejrzewanych o udział w oszustwach finansowych związanych z bitomatami. Komunikat został opublikowany na oficjalnej stronie policji z Toronto w dniu 13 marca.

Zespół ds. Cyberprzestępczości policji w Calgary publicznie poprosił o pomoc w identyfikacji czterech osób podejrzanych o wielokrotne przeprowadzenie nieuczciwych transakcji, których celem była jedna z kanadyjskich firm. Pierwsze informacje o oszustwach pojawiły się w październiku 2018 r.
W komunikacie prasowym policja podaje, że we wrześniu ubiegłego roku podejrzani prawdopodobnie dokonali 112 transakcji w bankomatach Bitcoin w siedmiu kanadyjskich miastach, w tym w Calgary, Toronto, Montrealu, Ottawie, Hamilton, Winnipeg i Sherwood Park. Policja uważa, że podejrzani dokonywali ataków „podwójnych wydatków”.

Według policji podejrzani prawdopodobnie najpierw wypłacali pieniądze z bitomatu, a następnie zdalnie anulowali transakcję, zanim operator bitomatu przetworzył wypłatę. Oszustwa miały podobno przynieść firmie 146 666 dolarów strat.

Ostatnie badania opublikowane przez CipherTrace ujawniły, że w 2018 r. w związku z kryptowalutami pozyskano nielegalnie około 1.7 mld dolarów. Z tej kwoty ponad 950 mln dolarów zostało skradzionych z giełd kryptograficznych, co stanowi 3,6-krotny wzrost w stosunku do 2017 r.

Potrzeba nowych regulacji w Niemczech:

Stowarzyszenie Niemieckich Banków Prywatnych (Bankenverband) przewiduje, że potrzeba nowych regulacji może powstać z powodu pojawienia się papierów wartościowych opartych na technologii DLT.

W poście opublikowanym na oficjalnej stronie stowarzyszenia Bankenverband podkreśla, że jeśli papiery wartościowe są emitowane przy użyciu nowych technologii, istnieje potrzeba nowych procesów przechowywania i rozliczeń. Według Bankenverband działania korporacyjne i obrót papierami wartościowymi mogą również ulec zmianie z powodu zabezpieczeń opartych na DLT.

Dalej w poście stowarzyszenie wyjaśnia ponadto, że ze względu na zmiany, jakie nowe technologie będą tworzyć w procesach biznesowych, „konieczne mogą być dostosowania wymogów cywilnych i regulacyjnych na szczeblu krajowym i europejskim”.

Niedawno niemieckie Ministerstwo Finansów opublikowało także dokument dotyczący kluczowych zagadnień dotyczących regulacji zabezpieczeń opartych na Blockchain.

Jak donosi Cointelegraph, niemieccy regulatorzy i prawodawcy do tej pory nie zdołali stworzyć praktycznych ram prawnych, które zapewniłyby pewność co do legalności dla zastosowań technologii Blockchain.

Stagnacja na giełdach:

Giełdy zanotowały zaledwie nieznaczne wzrosty wśród najbardziej popularnych kryptowalut. Największe skoki widoczne są w przypadku Bitcoina Cash oraz Stellar, kolejno o 4,64% i 3,74%. Bitcoin wzrósł zaledwie o 0,26%, na podobnym poziomie utrzymuje się także Ethereum ze wzrostem o 0,31%. Spadki zanotował XRP o 0,73%, a także Binance Coin o 0,30%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.8 mld dolarów i wynosi obecnie 135 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 32.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button