News

#605 Newsy z dnia 16.03.2019

Z sobotnich wydarzeń: Nowa regulowana giełda w Stanach Zjednoczonych; ICE rozszerza swoją kryptowalutową usługę; Joseph Lubin: Blockchain będzie większością ekonomii; Giełdy rozkwitają.

Nowa regulowana giełda w Stanach Zjednoczonych:

Riot Blockchain planuje uruchomić regulowaną giełdę kryptograficzną w USA. Publicznie notowana spółka amerykańska, która stanęła przed kwestiami regulacyjnymi w celu nagłego przestawienia się na Blockchain, ujawniła we wniosku złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że nowy podmiot zostanie nazwany RiotX i zajmie się opracowaniem trzech głównych usług: bankowości, handlu i cyfrowego portfela.

Ruch ten jest następstwem zmian w firmie po prawie dwóch dekadach zajmowania się biotechnologią, kiedy to w październiku 2017 r. firma zmieniła nazwę z Bioptix na Riot Blockchain i skupiła się na miningu. Firma nabyła później kryptograficzny dom maklerski i poinformowała, że planuje uruchomienie giełdy.

Spółka została wezwana przez SEC miesiąc później w związku z nagłym przejściem na model biznesowy Blockchain i wynikającą z tego podwyżką cen akcji. W latach 2018 i 2019 firma zmieniła również zarząd, poczynając od rezygnacji dyrektora generalnego.

Firma wyjaśnia, że nowa giełda ma być obsługiwana przez jej spółkę zależną RiotX Holdings Inc, dodając, że to, na czym skupia się najbardziej, to nadal wydobywanie Bitcoinów.

Pod względem usług bankowych firma mówi, że uruchomi API stworzone przez dostawcę oprogramowania SynapseFi. Użytkownicy będą mogli tworzyć konta połączone z akredytowanymi instytucjami bankowymi w USA, co umożliwi im przechowywanie i przenoszenie aktywów fiat lub kryptograficznych.

API będzie również śledzić lokalizację i tożsamość użytkowników „w celu zapobieżenia oszustwom i niewłaściwemu korzystaniu z giełdy RiotX”, jak wyjaśniła firma. Obejmuje to korzystanie z usługi w stanach USA, gdzie giełdy kryptograficzne nie są zalegalizowane, co wskazuje na ograniczony zakres klientów.

ICE rozszerza swoją kryptowalutową usługę:

Intercontinental Stock Exchange (ICE), spółka macierzysta nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE), zasugerowała w tweecie, że doda mnóstwo nowych monet do swojego Cryptocurrency Data Feed.

Uruchomiony w styczniu 2018 r. Cryptocurrency Data Feed to usługa oferująca informacje o walucie cyfrowej w czasie rzeczywistym, obejmujące ceny i księgi zamówień. Platforma została opracowana w wyniku partnerstwa między ICE a firmą Blockstream zajmującą się technologią Blockchain.

Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, ICE rozszerza listę obsługiwanych kryptowalut na tysiące, dodając także setki miejsc. Dzięki temu posunięciu firma rzekomo planuje zwiększyć przejrzystość w tej dziedzinie.

Obecnie Cryptocurrency Data Feed obsługuje 58 walut cyfrowych z różnych źródeł danych, rynków i giełd na całym świecie. Usługa jest wspierana przez narzędzie Secure Financial Transaction Infrastructure (SFTI) firmy ICE, która twierdzi, że eliminuje ono przestoje dla inwestorów i umożliwia natychmiastowe powiadamianie w razie sytuacji awaryjnej.

W lutym ICE poinformowało, że uruchomienie platformy kryptowalutowej Bakkt jest planowane na ostatnią część roku 2019. Infrastruktura projektu rzekomo przyciągnęła już wielu znanych inwestorów i partnerów, w tym Starbucks i Microsoft.

W tym samym miesiącu ICE ujawniło, że sfinalizowało swoje pierwsze nabycie aktywów w firmie handlującej kontraktami terminowymi Rosenthal Collins Group, co zostało po raz pierwszy ogłoszone w połowie stycznia. Przejęcie miało rzekomo rozszerzyć zarządzanie ryzykiem i operacje skarbowe Bakkt za pomocą systemów i wiedzy specjalistycznej, a także mogłoby przyczynić się do polepszenia polityki Bakkt w zakresie AML i KYC.

Joseph Lubin: Blockchain będzie większością ekonomii:

Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum, powiedział, że spodziewa się, iż globalna gospodarka w ciągu 10 do 20 lat będzie 10 razy większa, kiedy Blockchain będzie wdrożony na szeroką skalę. Ponadto dodał, że technologia ta będzie zaangażowana w większość ekonomii.

Podczas tego samego wystąpienia Lubin zwrócił także uwagę, że tak jak obecnie nie ma wielu „normalnych” osób korzystających z systemów opartych na Blockchain, „w 1983 r. nie było zbyt wielu „normalnych” ludzi, którzy pisali e-maile”.

Powtórzył również obietnice Ethereum 2.0, stwierdzając, że w Bitcoinie i obecnej wersji Ethereum występuje wiele nieefektywności, których Ethereum 2.0 mieć nie będzie:

Przy Bitcoinie i obecnie przy Ethereum trzeba mieć specjalistyczny sprzęt, spalać dużo energii elektrycznej, marnować mnóstwo obliczeń, aby zasadniczo utrzymać wszystkich w synchronizacji. [Dzięki Ethereum 2.0 w przeciągu 18 miesięcy] będziemy mieli o wiele potężniejszy i skalowalny system Blockchain, który używa znacznie mniej energii.

– powiedział.

Jak podał niedawno Cointelegraph, Lubin powiedział również, że technologia Blockchain i decentralizacja mogą przynieść korzyści twórcom treści i dziennikarzom.

Powyższe stwierdzenia są również zgodne z tym, co Lubin oświadczył w listopadzie ubiegłego roku, kiedy powiedział ankieterowi z New York Times, że dzięki Blockchain społeczeństwo przejdzie „od niedoboru do obfitości”.

Giełdy rozkwitają:

Trend wzrostowy po upływie doby nie uległ zmianie. W czołówce największych kryptowalut obserwujemy mocne wzrosty – wartość Bitcoina zwiększyła się o 2,2% a jego wartość przekroczyła próg 4000 dolarów i utrzymuje się obecnie w granicach 4050 dolarów. Ethereum z kolei o 3,3%, XRP o 1,6%, Litecoin o 4,5% a Bitcoin Cash o 8,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.9 mld dolarów i wynosi obecnie 140.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 33 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button