News

#682 Newsy z dnia 01.06.2019

Z sobotnich wydarzeń: Tether będzie emitował USDT na blockchainie EOS; Dane z najnowszego raportu o atakach ransomware; G20 nawołuje do lepszej oceny ryzyka w działalności finansowej; Brazylia uznaje regulacje kryptowalut za priorytet; Aktywny weekend na giełdach.

• Tether będzie emitował USDT na blockchainie EOS:

Tether ogłosił, że będzie emitował stablecoin USDT na EOS Blockchain we współpracy z Block.one

W oświadczeniu prasowym, Tether ogłosił, że EOS jest kolejnym blokiem, który będzie można umieścić stablecoin USDT po podobnych uruchomieniach w Ethereum i TRON. Fragment oświadczenia brzmi:

Po powszechnym sukcesie Tether w Omni i Ethereum, z przyjemnością ogłaszamy dodanie EOSIO do listy sieci Bockchain obsługiwanych obecnie przez Tether.

Zgodnie z zapowiedzią, firma opracowała smart contract na EOS. W oświadczeniu ujawniono również, że szybsza przepustowość transakcji i zwiększona skalowalność blockchaina EOS były główną częścią decyzji Tether o uruchomieniu stablecoin w sieci.

Na początku 2018 r. Tether został uaktualniony z protokołu Omni do sieci Ethereum, co oznacza niższe opłaty i krótszy czas transakcji. Pomimo wielu kontrowersji wokół firmy i Bitfinex, USDT nadal pozostaje najczęściej używanym stablecoinem na rynku.

• Dane z najnowszego raportu o atakach ransomware: 

Chainalain, amerykańska firma wywiadowcza Blockchain twierdzi, że 64% strategii ataków ransomware polega na praniu pieniędzy za pośrednictwem giełd kryptowalut. Dane zostały ujawnione podczas webinarium Chainalysis.

Atak ransomware obejmuje infekcję celu złośliwym oprogramowaniem i żądanie zapłaty okupu – często określanego w kryptowalutach. Zapłata jest wymagana w zamian za rzekome dostarczenie narzędzia deszyfrującego, które może pomóc ofiarom odzyskać dostęp do ich danych.

Chainalysis – który zapewnia narzędzia analityczne blockchain, które umożliwiają firmom, rządom i organom ścigania monitorowanie transakcji blockchain i śledzenie podejrzanych nielegalnych działań – twierdzi, że 64% napastników ransomware używa ich w celu prania nieuczciwie zebranych funduszy za pośrednictwem giełd kryptowalut.

Chainalysis rzekomo zidentyfikował 38 giełd – bez ujawniania ich nazw – które bezpośrednio otrzymały środki z adresu związanego z atakiem ransomware.

Wśród innych analizowanych strategii ataków ransomware, 12% zaangażowało się w usługi miksowania, a 6% w sieci peer-to-peer, podczas gdy inne przeszły przez dostawców usług handlowych lub ciemne rynki internetowe. 9% dochodów z oprogramowania ransomware podobno pozostaje niewydanych.

Analiza wykazała również, że ataki ransomware zazwyczaj obejmują mniej skomplikowane sieci w porównaniu z hakami na giełdy kryptograficzne. Chainalysis argumentował, że dzieje się tak dlatego, że hack często wiąże się z dużą ilością pieniędzy opuszczających znaną giełdę, często przyciągających dużą popularność w mediach i wymagających od hakerów lepszego ukrywania przepływu środków.

Natomiast kampanie ransomware zazwyczaj obejmują mniejsze dyskretne sumy na wiele adresów i są rzekomo mniej nagłośnione, dzięki czemu unika się intensywnej, natychmiastowej kontroli.

Oprócz strategii wypłaty, Chainalysis zidentyfikował także zmianę w krajobrazie zagrożenia ransomware. Poprzednie trendy, według firmy, polegały na przeprowadzaniu szerokich i płytkich ataków – infekowaniu dużej liczby nieokreślonych ofiar i poszukiwaniu niewielkich kwot jako okupu do odszyfrowania plików. Najnowsze trendy wskazują jednak, że przestępcy przechodzą na cele z prawnie lub politycznie wrażliwymi danymi, a także podnoszą wymaganą kwotę okupu.

Jak wynika z raportu Coveware Global Ransomware Marketplace, w pierwszym kwartale 2019 r. Bitcoin (BTC) nadal stanowi lwią część – 98% – krypto-denominowanych płatności ransomware. Raport, odzwierciedlający twierdzenia Chainalysis, wykazał, że średnia wymagana kwota wzrosła o 89% z mediany 6.733 dolarów w IV kwartale 2018 r. do 12.762 dolarów w I kwartale 2019 r.

• G20 nawołuje do lepszej oceny ryzyka w działalności finansowej:

Grupa G20, szwajcarska Rada Stabilności Finansowej (FSB), oznajmili w swoim najnowszym raporcie, że organy regulacyjne muszą poprawić strategie oceny ryzyka w odniesieniu do działalności finansowej w kryptografii.

W raporcie zauważono, że jednym z potencjalnych aspektów w ocenie ryzyka, na które trzeba zwrócić uwagę, jest stopień narażenia banków i innych podmiotów finansowych na kryptowaluty. Raport dodał, że FSB nie uważa obecnie, że kryptowaluty stwarzają „materialne ryzyko stabilności” dla sektora finansowego.

Zgodnie z raportem, istniejące przepisy kryptograficzne są nieco słabe, a szybki wskaźnik innowacji technologicznych może opuścić sektor z jeszcze większą liczbą obszarów wątpliwej regulacji. Aktywa kryptograficzne mogą obecnie podlegać jurysdykcji organów regulacyjnych, częściowo ze względu na niespójne standardy między krajami.

Chiny, na przykład, podobno podjęły podejście „prawie całkowitego zakazu” do prowadzenia giełd kryptowalut, podczas gdy Japonia próbuje utrzymać legalność giełd z odpowiednią licencją.

Japonia obecnie rozprawia się z giełdami kryptowalut, które nie mają wystarczająco dobrych praktyk przeciwdziałania praniu pieniędzy. W przeciwieństwie do Chin i Korei Południowej wstępne oferty monet (ICO) w Japonii pozostają legalne. Japonia będzie również gospodarzem zbliżającego się szczytu G20 w Osace w czerwcu tego roku i ma prowadzić rozmowę na temat międzynarodowych przepisów kryptograficznych.

• Brazylia uznaje regulacje kryptowalut za priorytet:

Prezes Izby Deputowanych Brazylii nakazał powołanie komisji do rozważenia regulacji kryptowalut w kraju.

Izba Deputowanych Brazylii jest federalnym ciałem ustawodawczym i niższą izbą Kongresu Narodowego Brazylii i składa się z przedstawicieli państw wybieranych co cztery lata. Izba omawia i zatwierdza propozycje dotyczące obszarów gospodarczych i społecznych, takich jak edukacja, zdrowie, transport i mieszkalnictwo.

30 maja przewodniczący Izby Deputowanych, poseł Rodrigo Maia, poprosił o powołanie specjalnej komisji do wydania opinii w sprawie projektu ustawy 2303/2015, która ma na celu regulację Bitcoinów i innych walut cyfrowych w Brazylii.

Komisja będzie się składać z 34 członków zgodnie z regulaminem wewnętrznym. Zawiadomienie stwierdza również, że federalny zastępca Aureo Ribeiro przedstawił dwa projekty dotyczące regulacji kryptowaluty.

W tym tygodniu prezes Brazylijskiego Stowarzyszenia Krypto i Blockchain (ABCB), Fernando Furlan, spotkał się z innymi przedstawicielami przemysłu i władzami Biura Prokuratora Generalnego, Banku Centralnego Brazylii, Urzędu Skarbowego i Rada Kontroli Działalności Finansowej.

Spotkanie poświęcone było uznaniu sektora kryptograficznego i blokowego w Brazylii oraz stosowaniu zasad Zespołu ds. Działań finansowych w sprawie kryptowalut. Zasady zostaną oficjalnie przedstawione na spotkaniu ministrów finansów G20 w czerwcu w Japonii, a firmy będą musiały dostosować się do zasad do 2021 r.

• Aktywny weekend na giełdach: 

Dzisiejszym nr 1 spośród pierwszej dziesiątki kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, jest zdecydowanie TRON, którego cena wzrosła aż o 21,6% w przeciągu ostatnich 24 godzin. Na drugim miejscu jest EOS, ze wzrostem ceny o 5%. Zdecydowana większość projektów zalicza dzisiaj wzrost wartości. Cena Bitcoina, która stanowi 55,9% całego rynku, wzrosła o 1,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi teraz 272,1 mld dolarów, a całkowity obrót na giełdach wyniósł 78,7 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button