News

#749 Newsy z dnia 08.08.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Bitcoin osiąga nowy kamień milowy; Cena Binance Coin rośnie pomimo plotek o wycieku; Czechy nałożą surowe regulacje na kryptowaluty; Znana amerykańska aplikacja wita do Wielkiej Brytanii; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bitcoin osiąga nowy kamień milowy:

Bitcoin osiągnął w tym tygodniu kolejny kamień milowy w wydajności sieci, kiedy to wskaźnik hash rate największej kryptowaluty osiągnął nowy rekord. Dane z Bitinfocharts potwierdziły, że hash rate Bitcoina 8 sierpnia przekroczył 80 kwintillionów hashy SHA256 na sekundę, po raz pierwszy osiągając taki poziom.

Hash rate odnosi się do mocy obliczeniowej używanej do sprawdzania poprawności transakcji Bitcoina. Im więcej mocy, tym kosztowniejsze stają się ataki na sieć. 

W ostatnich miesiącach hash rate ustanowił wiele nowych rekordów, odwracając trend spadkowy, który charakteryzował drugą połowę rynku niedźwiedzi Bitcoina w 2018 roku. Wskaźnik ten jest jednym z wielu, które w tym roku ustanawiają osobiste rekordy – pośród innych uczyniły to również trudność i wolumen.

Siła sieci z kolei przyczynia się do ogólnego pozytywnego nastroju wśród zwolenników Bitcoinów, którzy zauważają, że podczas najwyższej ceny kryptowaluty w grudniu 2017 r. te same wskaźniki były znacznie niższe. Pojawia się argument, że Bitcoin jest lepiej przygotowany do wzrostu teraz niż w tamtym momencie czy w dowolnym momencie swojej historii.

Cena Binance Coin rośnie pomimo plotek o wycieku:

Rodzimy token giełdy kryptowalut Binance wzrósł o około 11%, pomimo świeżych plotek o możliwym wycieku danych Know-Your-Customer (KYC) wpływającym na użytkowników giełdy.

Binance był w tym tygodniu w centrum zainteresowania mediów społecznościowych ze względu na rzekomy wyciek danych KYC obejmujących dokumenty osobiste użytkowników Binance.

Dedykowana grupa Telegram – teraz już usunięta – została utworzona przez użytkownika mediów społecznościowych „@kycisimportant” i zawierała materiały rzekomo wyciekłe z wewnętrznej bazy danych weryfikacji KYC giełdy. Na zdjęciach brakowało cyfrowego znaku wodnego używanego przez platformę do wewnętrznych danych, co podważa ich autentyczność.

Gdy pojawiła się owa kontrowersja Binance ujawniło, że zdarzenie jest już przez nich badane, zauważając, że jego wstępna ocena sugerowała, iż wyciekłe materiały pochodziły z lutego 2018 r., kiedy firma zleciła swoje procesy KYC zewnętrznemu dostawcy. Narzędzia firm trzecich na giełdzie zostały zhakowane na początku marca wspomnianego roku.

Z ciągłą niepewnością co do zasadności pozornego wycieku, Binance przestrzegał przed pogrążeniem się w FUD – lękiem, niepewnością i wątpliwościami (ang. fear, uncertainty, doubt)- i ujawnił, że anonimowa osoba groziła i nękała giełdę, domagając się 300 Bitcoinów w zamian za nie upublicznienie 10.000 zdjęć, które są podobne do danych KYC Binance. Obawy związane z wczorajszym wyciekiem KYC zdały się ustąpić. BNB zajmuje obecnie 6. pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej i odnotowuje jeszcze większy wzrost.

Giełda ostatnio pracuje nad rozbudowaniem swojej infrastruktury i ofert handlowych, dodając obsługę wielu zdecentralizowanych giełd (DEX) do swojego portfela powierniczego, wprowadzając własne stablecoiny z ustalonymi cenami względnymi i wprowadzając handel marżą na swojej flagowej giełdzie.

Niektórzy użytkownicy sugerują, że zauważalne wzrosty BNB zostały wywołane przez nowe notowania wielu natywnych stablecoinów na Binance DEX.

Czechy nałożą surowe regulacje na kryptowaluty:

Oczekuje się, że Republika Czeska będzie egzekwować ściślejszy nadzór nad kryptowalutami niż wymaga tego unijny system regulacyjny dotyczący przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Według dzisiejszej publikacji lokalnej gazety Hospodářské Noviny, czeska transpozycja piątej dyrektywy AML (AMLD5) Unii Europejskiej wydaje się nakładać jeszcze surowsze wymagania na firmy kryptowalutowe niż te ustanowione przez Brukselę.

Hospodářské Noviny ujawnia, że czeskie organy regulacyjne planują nałożyć wysoką karę pieniężną – do pół miliona koron lub około 20.000 dolarów – na firmy kryptowalutowe, jeśli nie zarejestrują swojej działalności w krajowym biurze licencjonowania handlu.

Taki środek wykraczałby znacznie poza to, co jest wymagane w piątej dyrektywie UE w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, która weszła w życie w lipcu 2018 r. i ustanowiła zmienione ramy prawne dla organów nadzoru finansowego w UE mające na celu uregulowanie kryptowalut i zmniejszenie ryzyka prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu.

AMLD5 rozszerza zakres nadzoru regulacyjnego na giełdy kryptograficzne i dostawców portfeli oraz egzekwuje bardziej rygorystyczne wymogi dotyczące przejrzystości anonimowych płatności – czy to dokonywanych za pośrednictwem giełd, czy kart przedpłaconych.

Chociaż Hospodářské Noviny nie ujawnia czasu sformalizowania przez czeski rząd zarówno AMLD5, jak i dodatkowych przepisów, państwa członkowskie UE są zmuszone do włączenia dyrektywy do odpowiednich przepisów krajowych do 20 stycznia 2020 r.

Publikacja zauważa ponadto, że przepisy AML czeskich prawodawców wpłyną na firmy, w przypadku których projekt przepisów UE nie wymagałby tak szerokiego nadzoru. Hospodářské Noviny twierdzi, że takie przepisy mogą zagrozić konkurencyjności krajowego sektora kryptograficznego.

•  Znana amerykańska aplikacja wita do Wielkiej Brytanii:

Robinhood International, spółka zależna amerykańskiej giełdy i aplikacji do handlu kryptowalutami Robinhood, została zatwierdzona do działania jako pośrednik w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z postem opublikowanym na blogu firmy, spółka zależna Robinhood, otrzymała zgodę od głównego brytyjskiego organu nadzoru, Financial Conduct Authority (FCA).

Robinhood powiedział, że zezwolenie FCA pozwoli firmie udostępnić platformę inwestycyjną brytyjskim klientom, dodając, że krok ten będzie kluczowym na drodze do demokratyzacji finansów dla wszystkich. Zespół Robinhood w Londynie już się powiększa, a firma szuka nowych pracowników w obszarach operacji, zgodności, badań użytkowników i marketingu.

Robinhood mianował również byłego szefa skarbu w firmie TransferWise, Wandera Rutgersa, na stanowisko prezesa Robinhood International.  Rutgers, który ostatnio pracował w firmie Plum Fintech, dostawcy rozwiązań osobistych asystentów oszczędnościowych, będzie kierował brytyjskim biznesem i nadzorował nowe biuro Robinhood w Londynie.

Firma oferuje darmowy handel kryptowalutami. W lutym 2018 r. mobilna aplikacja handlowa Robinhood uruchomiła zerową opłatę dla Bitcoina i Ethereum dla pierwszej partii użytkowników w USA. Na początku tego roku Robinhood otrzymało licencję BitLicense na oferowanie usług związanych z kryptografią w Nowym Jorku od Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24h na giełdach obserwujemy nieduże spadki. Ujemne wyniki nie dotknęły Bitcoina, Binance Coina oraz Monero, które notują wzrosty kolejno o 0,3%, 5,2% oraz 0,1%. Spadki widzimy przy Ethereum – o 1,5%, XRP – o 1%, Bitcoinie Cash – o 1,5% oraz Litecoinie – o 0,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się 0.5 o mld dolarów i wynosi obecnie 304.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 57 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com. 


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button