News

#1003 #1004 Newsy z dni 26 – 27.04.2020

Z ostatnich wydarzeń: BitPay rozpoczyna współpracę z Binance; Ngrave przedstawia portfel sprzętowy „klasy wojskowej”; Ross Ulbricht: dla Bitcoina nie ma ograniczeń; Aplikacje Tron docierają na Samsung App Store; Aktualna sytuacja na giełdach.

BitPay rozpoczyna współpracę z Binance:

Największy dostawca usług płatniczych Blockchain, BitPay, nawiązał współpracę z Binance, aby wspierać stablecoina BUSD giełdy. Stablecoin jest teraz dostępny dla 2 mln klientów indywidualnych i handlowych BitPay.

Portfel BitPay uruchomił wsparcie dla BUSD w dniu dzisiejszym, a wsparcie dla handlowców ma się rozpocząć „w najbliższych dniach”. Zostanie również uruchomiona obsługa BUSD dla karty BitPay. Chociaż tylko klienci w Stanach Zjednoczonych mogą korzystać z karty BitPay, produkt jest dostępny we wszystkich 50 stanach. 

Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance, stwierdził, że firma „ma zaszczyt współpracować z BitPay”, określając ją jako „jednego z pierwszych i najbardziej renomowanych dostawców usług płatności kryptograficznych” w sektorze kryptograficznym.

Współpraca z BitPay pozwoli handlowcom i firmom z całego świata zaakceptować BUSD. […] Uważamy, że coraz większa liczba handlowców i firm zacznie przyjmować kryptowaluty.

powiedział Zhao.

CEO BitPay, Stephen Pair, opisał partnerstwo jako rozszerzenie opcji płatności dostępnych dla swoich klientów poprzez zaspokojenie potrzeb użytkowników, którzy „chcą elastyczności płacenia na Blockchain ze stabilnością dolara amerykańskiego”.

Binance uruchomiło dziś także swoją pulę wydobywczą, oferując integrację kont na wielu platformach Binance. Członkowie Binance Pool będą również otrzymywać obniżone opłaty handlowe. 

Szef Binance Pool odpowiedział na obawy społeczności kryptograficznej, że Binance Pool może doprowadzić do większej centralizacji:

Ponieważ gracze branżowi, tacy jak Binance, nadal wkraczają w przestrzeń wydobywczą i wnoszą moc obliczeniową do branży, przemysł wydobywczy staje się bardziej zdecentralizowany niż dwa lata temu.

– stwierdził.

Ngrave przedstawia portfel sprzętowy „klasy wojskowej”:

Firma Ngrave, zajmująca się bezpieczeństwem zasobów cyfrowych, ogłosiła sprzedaż swojego flagowego produktu, portfela sprzętowego Ngrave Zero, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym miesiącu.

Urządzenia zostaną udostępnione do zakupu na Indiegogo od 26 maja, a ich wysyłka przewidziana jest na październik.

Współzałożyciel i dyrektor naczelny Ngrave, Ruben Merre, powiedział, że jego produkt wprowadza „szereg innowacji w porównaniu z istniejącymi rozwiązaniami”:

Ngrave Zero jest w 100% offline i oferuje ekstremalną ochronę przed manipulacją. To jedyny portfel Blockchain z certyfikatem bezpieczeństwa EAL7, który jest najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa na świecie.

– stwierdził.

EAL (ang. Evaluation Assurance Level)  to międzynarodowy standard klasyfikacji bezpieczeństwa, który został wprowadzony w 1999 r. EAL7 jest drugim najwyższym poziomem z piętnastu ocen, stojący jedynie za EAL7+.

Nigdy nie musi się łączyć z innym urządzeniem lub przez 4G, WiFi, Bluetooth, NFC lub jakiekolwiek inne połączenie sieciowe; nawet w przypadku generowania kluczy, synchronizacji kont lub transakcji.

Zero użyje ładowania ściennego i kodów QR, aby wyeliminować potrzebę jakichkolwiek połączeń z urządzeniem. Merre stwierdził, że portfel „zawiera również wielowarstwowe, wojskowej klasy środki zapobiegające manipulowaniu”. Urządzenie obsługuje się za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej czterech cali.

Firma nawiązała współpracę z firmą badawczo-rozwojową Imec w dziedzinie nanoelektroniki i produkcji układów scalonych, a także Cosic – firmą znaną z hakowania pojazdów Tesli – za jej doświadczenie w kryptografii przemysłowej Apple.

Firma otrzymała fundusze od Komisji Europejskiej, rządu flamandzkiego i Fundacji Web3, a także od prywatnych inwestorów.

Ross Ulbricht: dla Bitcoina nie ma ograniczeń:

Po prognozie możliwego spadku ceny Bitcoina do 3.000 dolarów, założyciel Silk Road i federalny więzień Ross Ulbricht dostrzega długoterminowe możliwości, by cena kryptowaluty pozostała znacznie powyżej 20.000 dolarów.

Pisząc na swoim osobistym koncie Medium w amerykańskim więzieniu Tucson, Ulbricht rozwinął swoje komentarze z początku tego miesiąca, w których przewidywał spadek Bitcoina do 3.200 dolarów jako wyraźną możliwość. Choć przyznał, że jego przewidywanie było prawdopodobnym scenariuszem drugiej fali, założyciel Silk Road chce, aby społeczność kryptograficzna wiedziała, że „nadal jest zwyżkujący w dużej perspektywie”.

Jeśli fala II obniży ceny do 1.000 dolarów, a fala III będzie tak duża jak fala I, wówczas fala III spowoduje wzrost cen do 333 mln dolarów. Zakładając 21 mln Bitcoinów to kapitalizacja rynkowa wynosi 7 biliardów dolarów. To ponad dziesięciokrotność obecnego PKB całej ludzkości. Chodzi o to, że – w dłuższej perspektywie – niebo jest granicą.

– pisze.

Widząc zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe możliwości wzrostowe kryptowaluty, Ulbricht przypisuje wszelkie możliwe niedźwiedzie zachowania między dwiema kolejnymi falami jako nic więcej niż „nieznaczne wahania”. Według Ulbrichta: „Za dziesięciolecia [cena BTC] poniżej 20.000 dolarów będzie wydawać się tania”.

Chociaż przyznaje, że jego dostęp do informacji jest ograniczony z więzienia, Ulbricht nadal zapewnia analizy na rynku Bitcoina na swoim blogu Medium. Obecnie odsiaduje dwa dożywotnie wyroki bez możliwości zwolnienia warunkowego po tym, jak został uznany winnym prania pieniędzy, włamania do komputerów i spisku w związku z handlem narkotykami w związku ze rynkiem Darknet, Silk Road.

Aplikacje Tron docierają na Samsung App Store:

Projekt Tron (TRX) ogłosił dziś, że aplikacje zbudowane na jego Blockchainie będą dostępne w sklepie Samsung Galaxy. Właściciele smartfonów Samsung w określonych krajach zobaczą zdecentralizowane aplikacje lub DApps w alternatywnym sklepie z aplikacjami Samsunga.

Tron i jego tokeny były już obsługiwane przez Blockchain Keystore firmy Samsung, który przechowuje klucze prywatne w bezpiecznym przedziale pamięci. Integracja została ogłoszona obok Bitcoina i Ethereum.

Jak wskazał Tron, w sklepie Samsunga znajdą się „aplikacje takie jak Blockchain Cuties, Super Player, Meerkat Mining i Timeloop”.

Sam Samsung Galaxy Store to alternatywny sklep z aplikacjami dla urządzeń Samsung. Oprócz ogólnych aplikacji na Androida dostępnych w Google Play Store, zawiera wiele aplikacji dostosowanych do urządzeń koreańskiej firmy. Aplikacje te będą dostępne na urządzeniach Samsung w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Korei Południowej, Australii, Filipinach, Singapurze i „niektórych krajach w Europie”.

Przez cały rok 2019 Tron był zdominowany przez zdecentralizowane aplikacje do hazardu. Spojrzenie na stronę rankingu Dappradar dla Tron pokazuje, że aplikacje hazardowe nadal stanowią większość ekosystemu pod względem liczby użytkowników.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy obecnie mieszane nastroje. Bitcoin notuje wzrost o 1,4%, XRP o 0,4%, Binance Coin o 0,3% a EOS o 0,1%. Ethereum, Bitcoin Cash i Bitcoin SV notują spadki kolejno o 1%, 1,3% i 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.7 mld dolarów wynosi obecnie 220.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 134.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalu

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button