News

#1008 Newsy z dnia 01.05.2020

Z piątkowych wydarzeń: Celsius Network budzi coraz większe zainteresowanie; Swipe i Samsung Pay umożliwiają płatności w krypto; Shrem: halving pozytywnym bodźcem dla Bitcoina; ArtID wprowadza token bezpieczeństwa; Spokojnie na giełdach.

  • Celsius Network budzi coraz większe zainteresowanie:

Platforma pożyczkowa kryptowalut Celsius Network, przekroczyła poziom 50.000 Bitcoinów w depozytach, o wartości ponad 380 mln dolarów, od momentu uruchomienia jej w sierpniu 2018 roku. Dzięki aktywności ponad 100 tys użytkowników  tej aplikacji, firma ta jest na dobrej drodze, aby zyskać 60% względem roku 2019.

Dyrektor generalny Celsius Network, Alex Mashinsky powiedział, że:

[…] Traktujemy wszystkich jednakowo, bez względu na to, czy masz 10 dolarów, czy 10 mln dolarów, dlatego zawsze działamy w najlepszym interesie naszej społeczności.

Dzień po tym, jak giełdy w Stanach Zjednoczonych osiągnęły największy miesięczny wzrost od 1987 roku – nawet gdy liczba bezrobotnych po raz pierwszy osiągnęła rekordowy poziom 26 milionów – Mashinsky zauważył, że:

Nasza gospodarka po koronawirusie będzie miała poziom aktywności w kształcie litery L, ale giełda wierzy, że mamy ożywienie w kształcie litery V. Wynika to głównie z obniżenia poziomu stóp procentowych, który Fed wprowadził na rynek obligacji i rynków kredytowych, co spowodowało, że spekulanci znów oszaleli.

Dyrektor generalny argumentował, że rosnące zapotrzebowanie na pożyczki kryptograficzne pochodzi od części społeczeństwa, która:

[…] nie wierzy w tę historię i wie, że przed nami ciężkie czasy.

Zgodnie z informacjami z sierpnia 2019 roku, sieć Celsius stała się najszybciej rozwijającym się kredytodawcą kryptowalut z pożyczkami o wartości 2,2 mld dolarów. Do listopada całkowita kwota pożyczki prawie się podwoiła, osiągając 4,25 mld dolarów.

Firma oferuje różne oprocentowanie depozytów głównych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin, a także altcoiny, takie jak Bitcoin Gold, Dash, Zcash i EOS . Od lutego tego roku Celsius Network zaczął oferować rosnące odsetki od kryptowalut zdeponowanych w portfelu.

Platformy krypto nadal zyskują zainteresowanie, a coraz większa liczba graczy wchodzi w obszar BlockFi, Nexo, YouHolder i SALT Lending. W ubiegłym miesiącu dostawca wymiany kryptowalut i dostawca portfeli Huobi zintegrował usługi ze zdecentralizowanej platformy kryptograficznej Cred, aby umożliwić użytkownikom zarabianie na swoich portfelach.

  • Swipe i Samsung Pay umożliwiają płatności w krypto:

Platforma kart krypto Swipe, ogłosiła w dniu dzisiejszym współpracę z Samsung Pay. Umożliwia ona użytkownikom Samsung Pay dokonywanie płatności z kart Swipe Visa za pomocą urządzeń obsługujących Samsung Pay. Firma twierdzi, że stała się pierwszą cyfrową platformą, która zapewnia międzynarodowe wsparcie dla Google Pay i Samsung Pay.

Dzięki tej współpracy, posiadacze kart Swipe w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej mogą dokonywać płatności z sald kryptowalutowych w ponad 50 milionach lokalizacji na całym świecie.

John Khenneth z Swipe, powiedział:

Kilka miesięcy temu zostaliśmy przyłączeni przez Visa do programu kart cyfrowych i od tego czasu współpracujemy z Contis Financial i Samsung Pay.

Khenneth stwierdził, że:

[…] Swipe ma nadzieję na kontakt z tymi miłośnikami Samsunga, którzy dzięki inicjatywom Samsung Blockchain sprawili, że kryptowaluty są bardziej przejrzyste.

Należy też zauważyć, że od czasu wybuchnięcia pandemii koronawirusa, płatności za pomocą Samsung Pay wzrosły, podobnie jak inne płatności cyfrowe.

Gdy ludzie odchodzą od gotówki i kart fizycznych, Google Pay, a teraz Samsung Pay, mogą naprawdę pomóc i stworzyć nowe kanały płynnego UX. […] Biorąc pod uwagę wszystkie problemy związane z COVID-19 i ludźmi, którzy rezygnują z fizycznych produktów, takich jak gotówka, a w niektórych przypadkach karty, to właśnie cyfrowe rozwiązania naprawdę pomagają zaspokoić potrzeby naszych klientów.

– powiedział Khenneth.

Na koniec, Swipe powiadomił, że zamierza rozszerzyć swoją działalność na rynki Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku, przypominając, że ostatnio otrzymał taką zgodę w Stanach Zjednoczonych.

  • Shrem: halving pozytywnym bodźcem dla Bitcoina:

W trakcie trwającego Virtual Blockchain Week możemy byc przygotowani na ciekawe analizy i wypowiedzi ekspertów rynku krypto. Jednym z nich jest Charlie Shrem, m.in. współzałożyciel nieistniejącej już firmy BitInstant, a także założyciel i członek Bitcoin Foundation. Jego zdaniem takie wydarzenia jak halving i jednocześnie poluzowanie polityki pieniężnej banków centralnych wywoła hossę na rynku krypto. Shrem twierdzi jednocześnie, że zjawiska te wzmocnią Bitcoina, jednak nie stanie się to natychmiast. Jego zdaniem może to potrwać rok a nawet dwa lata.

Mamy wydrukowane dwa biliony dolarów w samych Stanach Zjednoczonych, ludzie zaczynają otrzymywać te wszystkie pieniądze. Ponadto wszystkie te osoby otrzymują zasiłek dla bezrobotnych prawdopodobnie wtedy, gdy zamierzają wrócić do pracy […], a od kilku miesięcy nie musieli wydawać dużo pieniędzy, siedząc w domu.

– powiedział Shrem, opisując sytuację w Stanach Zjednoczonych, dodając:

A potem nastąpi halving. […] Wielu górników to niesamowici ludzie, którzy kopią krypto a potem przechowują je na przyszłość. Jednak mają też swoje koszty i muszą sprzedać część coinów.

Jego zdaniem inwestowanie na giełdzie jest tej chwili nie rentowne:

[…] można nią bardzo łatwo manipulować. Z tego powodu nie mam żadnych akcji […] Mówisz mi, że połowa obywateli w Stanach nie ma pracy, ale giełda mimo to osiąga rekordowe wyniki?

Shrem wypowiedział się też na temat halvingu Bitcoina, który czeka nas już 12 maja:

Patrzyłem na dane i wygląda na to, że w czasie ostatniego halvingu cena niemal natychmiast się podwoiła, ale ostatni obniżenie nagród o połowę było tak naprawdę początkiem epickiego wyścigu byków w 2017 roku, czyli półtora roku później. […] To było bycze tempo, a wszystko zaczęło się po halvingu. Presja sprzedaży zmniejszyła się o połowę. W tamtym czasie było wiele naprawdę dobrych wydarzeń i myślę, że będziemy świadkami tego ponownie.

  • ArtID wprowadza token bezpieczeństwa:

Platforma sztuki cyfrowej ArtID, wspierana przez Ethereum, wprowadza token bezpieczeństwa. Zgodnie z ogłoszeniem, poszukuje ona prawie 5 mln euro (prawie 5,5 mln dolarów), jednocześnie osiągając już pulę na poziomie 580.000 euro w ciągu tygodnia. Inwestorzy posiadający tokeny bezpieczeństwa platformy będą mieli dostęp do procentu zysków spółki. Oferta ma na celu pozyskanie 1 mln euro w ofercie publicznej i 4 mln euro w sektorze prywatnym.

Podobno ArtID posiada już 1000 dzieł sztuki i wspomógł zakup 6000 zdjęć artystycznych i limitowanych. Doradcą platformy dla STO jest globalna firma Corporate Finance Kreston RS.

Stefano De Nart, szef działu finansowego Kreston RS, wyjaśnił, że ArtID pozwoli inwestorom kupować i sprzedawać dzieła, które zostały sprawdzone i certyfikowane w sieci. Dodał także, że biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową, platforma uzyskała znaczne kwoty finansowania, stwierdzając:

Chociaż jest to trudny okres dla gospodarki, to rynek nagradza solidny projekt, taki jak ArtID.

Wielu uważa, że zdolność technologii blockchain do tworzenia unikatowych i niepowtarzalnych przedmiotów cyfrowych sprawi, że sztuka stanie się łatwiej dostępna jako inwestycja.

Vesa Kivinen, twórca inspirowanej kryptografią platformy artystycznej Art For Crypto, powiedział niedawno, że sztuka kryptograficzna może być tak samo inwestycją, jak każdy inny cyfrowy zasób. W połowie kwietnia francuski artysta Ben Elliot uruchomił również token, który rzekomo jest związany z jego osobistą twórczością i stanowi wartość całej jego kariery.

  • Spokojnie na giełdach:

Na giełdach obserwujemy dziś delikatne wzrostu. Do góry idzie Bitcoin o 0,54%, Ethereum o 1,00%, XRP o 0,81%, Bitcoin Cash o 1,31% i Bitcoin SV o 1,06%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 249,2 mld dolarów, a całkowity obrót 175,1 mld dolarów.

 

źródło: cointelegraph.com, bitcoin.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button