News

#1009 Newsy z dnia 02.05.2020

Z sobotnich wydarzeń: Sprawa przeciwko OneCoin kontynuowana; Coraz więcej kobiet wkracza w przestrzeń kryptowalut; Calibra wprowadza nowatorski protokół rozproszonego audytu; Aktualna sytuacja na giełdach.

Sprawa przeciwko OneCoin kontynuowana:

Sędzia Valerie Caproni umorzył zawieszenie pozwu zbiorowego wniesionego przeciwko znanemu kryptowalutowemu  programowi ponzi OneCoin.

Dokument podpisany przez sędziego z dystryktu nowojorskiego nakazuje, aby wszystkie strony przedłożyły oskarżonym proponowany harmonogram odpowiedzi na pozew przed 9 maja.

Nie później niż do 8 maja 2020 r. strony muszą wspólnie przedłożyć pozwanemu proponowany harmonogram udzielenia odpowiedzi, wniosku o zwolnienie lub w inny sposób odpowiedzi na poprawiony pozew.

– czytamy w orzeczeniu sądowym.

Zgodnie z dokumentami złożonymi 27 kwietnia oskarżeni David Pike i Mark Scott sprzeciwili się zniesieniu zawieszenia, żądając jego kontynuacji „do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia toczących się przeciwko nim postępowań karnych”.

Pike jest oskarżony o oszustwa bankowe, a Scott rzekomo wyprał 400 mln dolarów w imieniu zbiegłej współzałożycielki OneCoin, Ruji Ignatovej.

Zawieszenie nastąpiło po kolejnych niepowodzeniach głównego powoda, Donalda Berdeaux, w zakresie przestrzegania miesięcznych terminów sprawozdawczych określonych przez sąd. 21 kwietnia reprezentacja powodów, Levi & Korsinsky LLP, zażądała zniesienia zawieszenia – twierdząc, że powodowie „są przygotowani do szybkiego przeprowadzenia sporu”.

W kwietniu pojawiły się doniesienia, że czołowy werbownik OneCoin w Wietnamie, Le Quoc-Hung (znany również jako Simon Le), wprowadził niemal identyczne oszustwo o nazwie OneLink. Le stał się czołową postacią na platformie OneLink po tym, jak założyciele OneCoin zostali aresztowani lub ukryli się. Od tego czasu Le wykorzystał platformę do promocji swojego nowego programu.

Uważa się, że Le ukrywa się w Dubaju lub Wietnamie.

Coraz więcej kobiet wkracza w przestrzeń kryptowalut:

Nowe badanie opublikowane przez CoinMarketCap ujawniło rosnący wzrost wśród użytkowniczek kryptowalut w Europie i obu Amerykach. Badania wskazują na wzrost o 43,24% wśród kobiet w pierwszym kwartale 2020 r. Dla porównania, w IV kwartale 2019 r. zaobserwowano wzrost jedynie o 15,5%.

Ilość osób w wieku 18-24 lat wzrosła o 65%, a kontynenty obu Ameryk i Europy odnotowały ponad 50% wzrost. Badania wskazują na ponad 80% wzrost w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej, Europy i Azji. Argentyna przoduje w całej Ameryce Łacińskiej. Ich wzrost wyniósł ponad 98,23%, po którym znajduje się Kolumbia z 82,03% i Wenezuela z 80,23%.

Grecja wyróżnia się najszybszym wzrostem w Europie na poziomie 163,67%. Na drugim miejscu jest Rumunia z 125,09%, Portugalia z 89,95%, Ukraina z 86,68% i Czechy z 85,6%. W Azji tylko Indonezja odnotowała wzrost o ponad 88,92%.

Wydaje się, że Europa przoduje w tempie wzrostu wśród kobiet, pokazując 58,55% w I kwartale 2020 r., zaraz po której plasują się oba kontynenty Ameryki z 50,59%.

W Afryce nadal odnotowuje się niski wzrost, wynoszący zaledwie 17,99%.

Calibra wprowadza nowatorski protokół rozproszonego audytu:

Zespół Calibra Facebooka wprowadza nowy protokół rozproszonego audytu aktywów, który mógłby uratować Mt.Gox.

W niedawnej prezentacji na 3. ZKProof Workshop zespół badawczy Calibra przedstawił „Distributed Auditing Proofs of Liabilities” lub protokół DAPOL, mający na celu ulepszenie istniejących procedur rozproszonego audytu.

Zespół kierowany przez Konstantinosa Chalkiasa twierdzi, że ich protokół opiera się na istniejących metodach i ulepsza je, wprowadzając dodatkową optymalizację i zwiększoną prywatność. Pozwala podmiotom przejść rozproszony audyt ich zobowiązań i działa w każdej sytuacji, w której jednostka nie ma motywacji do zawyżania swoich zobowiązań. Powoduje to, że DAPOL nie może być wykorzystywany do audytu aktywów.

Giełda kryptograficzna może natomiast wykorzystać go do umożliwienia społeczności sprawdzenia swoich zobowiązań. Można go również wykorzystać do „negatywnych” przypadków głosowania, takich jak przejrzyste zgłaszanie negatywnych recenzji online lub zgłaszanie obraźliwych treści w sieciach społecznościowych.

Według zespołu ich metoda ma znaczne zalety zarówno w stosunku do tradycyjnych technik kontroli, jak i istniejących metod zdecentralizowanych. Kiedy jednostka jest kontrolowana przez stronę trzecią, zwykle koncentruje się na kilku dużych kontach i może przeoczyć wiele mniejszych.

Jedną z głównych zalet DAPOL w stosunku do istniejących metod rozproszonych jest zwiększona prywatność:

W szczególności nie uwidacznia liczby osób, które są uwzględnione w łącznych sumach, ani liczby osób, które weryfikują swoje włączenie do tych sum.

– czytamy.

Gdyby użytkownicy Mt. Gox mieli dostęp do podobnego narzędzia, można by uniknąć jego upadku. Możliwe, że ten nowy protokół mógł nawet uratować firmę, pod warunkiem, że zarząd naprawdę nie był skorumpowany.

W swoim poście Chalkias nawiązuje do sprawy Enrona, w której audytor, Arthur Andersen, zmówił się z firmą, którą kontrolował, aby ukryć swoje obawy. Twierdzi, że połączenie audytu zewnętrznego i zdecentralizowanego mogło zapobiec następującemu upadkowi zarówno Enrona, jak i Arthura Andersena.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 2,1%, Ethereum o 1,2%, XRP o 3,4%, Bitcoin Cash o 1,6% a Bitcoin SV o 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5 mld dolarów wynosi obecnie 251.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 134 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalu

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button