News

#1012 Newsy z dnia 05.05.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Chińczycy spodziewają się nowych nabywców Bitcoina; Trudność wydobycia Bitcoina znacznie wzrosła; Oskarżenia wobec Ripple; Zcoin: Nowe przydziały nagród po halvingu; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Chińczycy spodziewają się nowych nabywców Bitcoina:

Większość chińskich górników spodziewa się ogromnego napływu nowych nabywców Bitcoinów, w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Według badania przeprowadzonego 4 maja przez firmę usług kryptograficznych, 57% chińskich górników spodziewa się, że duża liczba nowych kupujących Bitcoiny, dołączy do rynku już w najbliższej przyszłości.

RockX twierdzi, że badanie przeprowadził wśród 42 topowych górników Bitcoina oraz członków azjatyckiej społeczności górniczej. Respondentami byli: dyrektor operacyjny F2Pool, Yu Chao, Wayne Zhao, partner TokenInsight, Pandaminer i CEO OXBTC Wilson Guo oraz szef sprzedaży Bitmain APAC Fan Xiaojun.

Ponad 71% respondentów uważa również, że rynek odzyskał zaufanie do Bitcoina. Ponadto 45% badanych sądzi, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy cena Bitcoina wyniesie od 10.000 do 12.000 dolarów, prawie 24% uważa, że pozostanie na poziomie około 10.000 dolarów przy niskiej zmienności, natomiast ponad 14% uważa, że kryptowaluta będzie warta ponad 15.000 dolarów.

Większość badanych uważa również, że hashrate Bitcoina nie zmieni się znacząco po zbliżającym się halvingu i spodziewa się, że będzie to między 110 a 130 EH/s dziennie. Według analityków z BitInfoCharts, na dzień dzisiejszy sieć Bitcoina osiąga obecnie 127 EH/s dziennie.

Wydaje się, że pokrywa się to z oczekiwaniami członków społeczności krypto. Jak niedawno poinformował jeden z zagranicznych portali branżowych, 37% społeczności kryptowalut spodziewa się, że hashrate będzie wyższy w miesiąc po halvingu, względem obecnego poziomu.

Większość chińskich górników spodziewa się również, że Antminer S9 Bitmaina będzie nadal opłacalny po zmniejszeniu nagród o połowę. Antminer jest pierwszym układem scalonym do wydobywania Bitcoinów, opartym na 16-nanometrowym układzie procesowym, jednak nie jest najbardziej wydajną z dostępnych maszyn.

Dyrektor generalny RockX Alex Lam, który podobno zarządzał firmami górniczymi od 2013 roku, powiedział, że z powodu pory deszczowej w Chinach, krajowe farmy wydobywcze mogą korzystać z taniej energii wodnej i kontynuować pracę ze starszymi i mniej wydajnymi maszynami.

Lam zauważył jednak, że takie farmy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie mogą wycofać starsze maszyny po halvingu, przewidując, że hashrate Bitcoina spadnie o około 30% miesiąc po zbliżającym się wydarzeniu.

Respondenci oczekują również, że gospodarka USA wpłynie na Bitcoin w przyszłości. Aż 64% z nich spodziewa się, że środki z pomocy federalnej będą miały „umiarkowanie pozytywny wpływ” na Bitcoina. Tylko 12% respondentów uważa, że środki te będą miały bardzo pozytywny wpływ, a kolejne 12% uważa, że nie będzie miało to wpływu na kryptowalutę.

  • Trudność wydobycia Bitcoina znacznie wzrosła:

Trudność wydobywania Bitcoina, czyli miara tego, jak trudno konkurować o nagrody blokowe, osiągnęła najwyższy poziom w ostatnim dostosowaniu sieci, zanim nastąpi halving. Największa na świecie sieć blockchain pod względem kapitalizacji rynkowej, skorygowała trudność wydobycia do 16,10 bilionów T, co było bliskie rekordowego poziomu 16,5 T, odnotowanego w marcu tego roku.

Dzisiejsza korekta, która trudność wydobycia przekroczyła próg 16 T, jest także ostateczną zmianą przed halvingiem, który czeka nas za niespełna tydzień. Po zmniejszeniu nagród o połowę, co zmniejszy również liczbę nowo wydobytych Bitcoinów w ciągu dnia, z 1800 do 900 jednostek, oczekuje się, że moc obliczeniowa podłączona do sieci Bitcoin następnie ulegnie spadkowi.

Trudność wydobycia Bitcoina ma na celu dostosowanie się do 2016 bloków, w zależności od konkurencji. Jeśli w grze bierze udział więcej osób, poziom trudności wzrośnie w następnej korekcie. Jeśli moc obliczeniowa będzie mniejsza, trudność spadnie.

Korekta trudności następuje po dość niezwykłej kwocie bloków bitcoinowych wydobytych pod koniec ubiegłego tygodnia, kiedy górnicy zarejestrowali 16 bloków w mniej więcej godzinę. Tak szybka produkcja bloków mogła być oznaką zbyt niskiego poziomu obecnego poziomu trudności.

Według danych PoolIn, średnia moc mieszania podłączona do sieci Bitcoin w ciągu ostatnich siedmiu dni wzrosła do ponad 119 EH/s, przy czym ostatnia średnia z trzech dni oscylowała wokół 125 EH/s.

Tymczasem średnia z ostatnich dwóch tygodni wynosi 115 EH/s, czyli zaledwie 1,4% więcej niż w poprzednim cyklu. Sugerowałoby to, że silny wzrost mocy obliczeniowej sieci w ciągu ostatniego tygodnia pomógł odnotować wzrost wydobycia, który w przeciwnym razie odnotowałby spadek. Wzrost z ostatniego tygodnia nastąpił po rajdzie ceny Bitcoina z 7.500 dolarów do około 9.000 dolarów w ciągu dwóch dni. Odbicie to okazało się wybawieniem dla starszych platform wydobywczych .

Po dramatycznej wyprzedaży Bitcoinów z 12 marca zarówno trudność sieci, jak i moc mieszania zanotowały 16% spadek. Ponieważ cena kryptowaluty wzrosła po 12 marca, konkurencja wydobywcza również zaliczyła zwyżkę.

  • Oskarżenia wobec Ripple:

Adwokaci pracujący dla firmy Bitcoin Manipulation Abatement LLC, złożyli pozew w amerykańskim federalnym sądzie okręgowym, twierdząc, że Ripple wprowadził w błąd inwestorów i sprzedawał XRP jako niezarejestrowane zabezpieczenie, naruszając prawo federalne zyskując na tym ponad 1 mld dolarów. Zgodnie z dokumentami złożonymi w sadzie, oskarżenia te dotyczą też dyrektora generalnego Ripple, Brada Gralinghouse’a.

[…] aby zwiększyć popyt i tym samym zwiększyć zyski ze sprzedaży XRP, oskarżeni złożyli litanię fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń, dotyczących XRP z naruszeniem przepisów prawa dotyczącego papierów wartościowych w Kalifornii oraz fałszywych przepisów dotyczących reklamy i nieuczciwej konkurencji.

Bitcoin Manipulation Abatement LLC dąży do „odzyskania szkód” i „uzyskania innej ulgi” związanej z domniemanymi naruszeniami.

Ta sama firma złożyła pozew na kwotę 150 mln dolarów, przeciwko giełdzie FTX w listopadzie 2019 roku, który już miesiąc później został oddalony. Znani członkowie społeczności kryptograficznej, tacy jak CEO Binance, Changpeng Zhao, wyrazili swoje zdanie na temat roszczeń procesowych, nazywając ich „bardzo daleko idącymi”.

Firma musiała podjąć kroki prawne, krótkotrwałe lub nie, w stosunku do tokena XRP, który jest obecnie trzecim najcenniejszym pod względem kapitalizacji rynkowej. Pozew zbiorowy wniesiony w maju 2018 roku (sprawa jest nadal w toku), przez prawników inwestora XRP, Bradleya Sostacka, formułuje zarzuty o oszukiwaniu inwestorów i naruszaniu przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Sostack domaga się nie tylko odszkodowania i rekompensaty za koszty prawne, ale również uznanie XRP za niebezpieczne. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), nie zajęła jeszcze stanowiska w tej sprawie.

  • Zcoin: Nowe przydziały nagród po halvingu;

Prywatna kryptowaluta Zcoin ( XZC ), ujawniła nowy blok dystrybucji nagród po planowanym na wrzesień halvingu. Nowa redystrybucja spowoduje, że 15% wszystkich nagród blokowych zostanie przekierowana do funduszu rozwoju. Środki zostaną przeznaczone na infrastrukturę sieci i rozwój podstawowy, w tym na badania nowych protokołów prywatności i rozwój portfela.

Po wrześniowym halvingu zostanie wyprodukowanych 12,5 XZC na blok, gdzie 50%, zostanie przekazanych górnikom, zaś 35% trafi na „Znodes”, a pozostałe 15% lub 1,875 zostanie skierowane do Funduszu Rozwoju Zcoin. Dwa lata później, społeczność dokona przeglądu alokacji środków na rozwój, a dyskusje na ten temat rozpoczną się 18 miesięcy po obniżeniu nagród o połowę..

Obecnie tylko 6% z 25 Zcoinów wydobywanych na blok trafia do Funduszu Rozwoju, przy czym 8% trafia do założycieli i na, 30% do „Znodes”, a 56% do górników.

Ulepszenie wprowadzi również Zcoin Reserve Fund, który będzie wchłaniał wszystkie fundusze XZC skierowane do Funduszu Rozwoju Zcoin, gdy saldo tego funduszu przekroczy 100.000 dolarów, z limitem ustalanym na 4% każdego roku, tak aby przeciwdziałać inflacji.

Krypto posiadane przez fundusz rezerwowy można wykorzystać tylko poprzez porozumienie społeczności. Środki z rezerwy zostaną wykorzystane wyłącznie na wynagrodzenia za błędy czy wirusy, na pokrycie niedoborów funduszy rozwojowych, jeśli cena XZC spadnie poniżej 3.5 dolara, oraz na inne inicjatywy zatwierdzone przez społeczność.

Reuben Yap z projektu Zcoin, oświadczył, że dyskusje na temat przyznawania nagród za blok po wrześniowym halvingu, rozpoczęły się w marcu 2019 roku. Stwierdził on, że propozycje i opinie zostały:

[…] zebrane za pośrednictwem postów na forum, czatów i kilku spotkań społeczności.

Dodał również:

Głosowanie na prywatnej kryptowalucie jest szczególnie trudne, ponieważ nie możemy zidentyfikować oddanych głosów z użytkownikiem. Chcieliśmy także uniknąć plutokracji i dlatego postanowiliśmy nie wykorzystywać ilości przechowywanych środków jako siły głosu.

Po zebraniu najpopularniejszych propozycji społeczności, Yap stwierdził, że nowy przydział został sfinalizowany w ramach trzech propozycji społeczności z różnych stref czasowych, dodając:

Nie zgłoszono większych zastrzeżeń wobec propozycji jako całości, dlatego ustalono ostateczny przydział.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś na giełdzie nie obserwujemy większych zmian. Wzrosty notują Bitcoin o 0,57%, Ethereum o 0,19% i Bitcoin SV o 1,04%. Korektę notuje zaś XRP o 0,47% i Bitcoin Cash o 0,23%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 247,6 mld dolarów, a całkowity obrót 149,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button