News

#1013 Newsy z dnia 06.05.2020

Z środowych wydarzeń: BitMEX wpływa na Bitcoina?; Ripple członkiem ISO 20022; Ukraina chce użyć elektrowni jądrowych do wydobycia krypto; Bitmain potwierdza problemy z Antminer S17; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • BitMEX wpływa na Bitcoina?:

Codziennie, około południa czasu nowojorskiego, średnia wartość Bitcoina na całym świecie jest zmienna do godziny, a następnie wraca do normy. Znany analityk uważa, że znalazł powód tego zjawiska. Według niego jest nim BitMEX.

Gdyby giełda kryptowalut korzystała z bardziej wydajnych technologii przy nadawaniu transakcji, użytkownicy mogliby zaoszczędzić około 1,7 BTC (wartych ponad 15 000 dolarów w momencie pisania tej wiadomości) na opłatach każdego dnia lub około 7% dziennych opłat, przekonuje anonimowy analityk Bitcoina, 0xb10c:

Codzienna transmisja ma znaczący wpływ na sieć Bitcoin i opłaty użytkownika.

Niemal za każdym razem, gdy użytkownik wysyła transakcję w Bitcoinach, nalicza się zwykle niewielką opłatę. Zmienia się ona przez cały czas, w zależności od natężenia ruchu w sieci. Wynika to z faktu, że transakcje są ograniczone. Jeśli jednocześnie wysyłanych jest zbyt wiele transakcji, górnicy będą traktować priorytetowo te, które mają wyższe opłaty. Osoby z mniejszymi opłatami będą musiały poczekać.

Ponieważ BitMEX transmituje tysiące transakcji jednocześnie o tej samej porze każdego dnia, prowadzi to do wzrostu codziennych opłat. Każdego dnia, około 13:08 UTC, BitMEX transmituje wiele megabajtów zoptymalizowanych transakcji, głównie wypłat użytkowników. Efekt jest natychmiast zauważalny jako gwałtowny wzrost wyników, które estymatorzy zalecają, a użytkownicy płacą. […] dzieje się to przynajmniej od września 2019 roku.

– zauważył 0xb10c, który pisze serię postów o spostrzeżeniach, które zebrał, budując Bitcoin Transaction Monitor, narzędzie do szczegółowego badania transakcji w sieci.

Większość portfeli Bitcoina ma wbudowane estymatory opłat, które użytkownik powinien dodać do transakcji, aby upewnić się, że zostanie ona zaakceptowana w odpowiednim czasie. Jeśli sieć obsługuje zbyt wiele transakcji jednocześnie, a opłata jest zbyt mała, przejście transakcji może potrwać dłużej.

Ponieważ wiele transakcji BitMEX odbywa się jednocześnie, blokując przy tym łańcuch bloków, regulatorzy podnoszą opłatę i wielu użytkowników ponosi za to koszta.

Podczas gdy oni oczywiście wolą niższe opłaty, to jednak te wyższe wzmacniają bezpieczeństwo sieci, szczególnie gdy nagrody blokowe (główne źródło dochodów górników w tej chwili) maleją co cztery lata.

– dodaje 0xb10c.

Warto zaznaczyć, że programiści i inni entuzjaści Bitcoina od dawna starają się zmusić duże giełdy i dostawców portfeli do przyjęcia technologii skalowania, która mogłyby obniżyć opłaty i zwiększyć wydajność sieci. Należą do nich Segregated Witness lub SegWit, które stały się dostępne w 2017 roku.

W odpowiedzi na analizę użytkownika 0xb10c, Nic Carter z CoinMetrics, stwierdził:

Dziwnie jest zdawać sobie sprawę z tego, że opłaty byłyby bliskie zeru, gdyby giełdy stosowały lepsze praktyki. Ich rozrzutność pomaga utrzymać presję opłat.

Nawiązując do tego, 12 marca czyli w dniu, w którym cena Bitcoinów spadła jednocześnie z rynkami akcji, gdy pandemia koronawirusa wstrząsnęła światowymi gospodarkami, użycie zaktualizowanych przez SegWit węzłów spadło o 5%.

Poza SegWit, 0xb10c zaleca BitMEX „dzielenie danych wyjściowych”, wieloletnią technikę łączenia wielu transakcji w jedną, w celu zaoszczędzenia miejsca na transakcjach. Wspomniał także o Schnorr / Taproot, aktualizacji Bitcoina, która jest przygotowywana od lat, a według niektórych ma to się stać w przyszłym roku.

Wykorzystując techniki skalowania, z których niektóre były standardami branżowymi od wielu lat, wpływ można zmniejszyć. BitMEX idzie we właściwym kierunku, planując przejście na zagnieżdżony SegWit. Nie powinno się jednak na tym kończyć.

– dodał 0xb10c.

  • Ripple członkiem ISO 20022:

Ripple poinformował, że został pierwszym skupionym na DLT członkiem globalnego organu normalizacyjnego ISO 20022, który wyznacza międzynarodowe standardy dotyczące elektronicznej wymiany danych między instytucjami finansowymi. Grupa obejmuje szereg międzynarodowych banków komercyjnych oraz podmioty przetwarzające płatności, takie jak Visa czy SWIFT.

ISO 20022 proponuje jedno znormalizowane podejście do metodologii, procesu i repozytorium, aby umożliwić komunikację i interoperacyjność między wszystkimi globalnymi organizacjami finansowymi.

Podczas gdy konwergencja w jeden standard jest celem długoterminowym, to w tym samym czasie kilka istniejących starszych standardów musi współdziałać i dzielić się informacjami. ISO pobiera wspólne cechy danych z modeli poszczególnych instytucji i sortuje je w jeden znormalizowany format, który można udostępniać między systemami. Standard został już przyjęty w 70 krajach i szacuje się, że do 2023 roku, 87% globalnych transakcji finansowych będzie wspieranych przez ISO 20022.

Członkostwo Ripple w organie normalizacyjnym oznacza dalszą walidację kryptowaluty i DLT w świecie tradycyjnych finansów. Pozwala również Ripple i jego klientom wyrażać swoje opinie na temat przyszłych płatności transgranicznych. Przestrzeganie normy ISO 20022 upraszcza również połączenia kontrahentów i zmniejsza związane z tym koszty.

Wydaje się, że Ripple wciąż kroczy cienką linią między szacunkiem w branży, a ciągłą podejrzliwością w oczach opinii publicznej. Jak zaznaczaliśmy wczoraj i w newsach z przeszłości, w przypadku każdego nowego głośnego partnerstwa, firma Ripple lub jej byli menedżerowie osłabiają XRP na rynku , a także niektóre podmioty z rynku krypto, stale twierdzą, że XRP narusza prawo federalne.

  • Ukraina chce użyć elektrowni jądrowych do wydobycia krypto:

Ukraińskie Ministerstwo Energii uważa, że wykorzystanie elektrowni jądrowych do wydobywania kryptowalut, może być jednym z najlepszych sposobów na przeciwdziałanie obecnemu zastojowi energetycznemu.

Zgodnie z oświadczeniem na Facebooku z dnia dzisiejszego, lokalne elektrownie jądrowe wygenerowały nadwyżkę z powodu przestoju gospodarki z powodu COVID-19.

Ukraińcy chcą teraz zastosować progresywne rozwiązania, aby uniknąć marnowania energii w ramach rządowego kursu w kierunku cyfryzacji popieranego przez prezydenta Wołodymira Żeleńskiego. Pozostawienie obecnego stanu rzeczy może stworzyć:

[…] warunki dla przestępstw korupcyjnych, które ostatecznie zostaną zapłacone na koszt obywateli Ukrainy.

– ostrzega ministerstwo, jednocześnie zaznaczając, że wydobywanie kryptowalut może okazać się jednym ze skutecznych rozwiązań:

Jednym z nowoczesnych podejść do wykorzystywania nadwyżki energii elektrycznej jest poświęcenie jej na wydobywanie kryptowalut. Pozwoliłoby to nie tylko utrzymać gwarantowane obciążenie elektrowni jądrowych, ale także zapewnić przedsiębiorstwom możliwość pozyskania dodatkowych funduszy. Dlatego otworzyłoby to drogę do zasadniczo nowej gospodarki, nowych podejść, nowego modelu rynkowego.

Jak wcześniej informował rosyjskojęzyczny serwis kryptograficzny Forklog, pełniący obowiązki szefa ukraińskiego Ministerstwa Energetyki zwrócił się do państwowego przedsiębiorstwa Energoatom o zbadanie potencjalnych sposobów wdrożenia wydobycia kryptowaluty w krajowych zakładach wytwarzających energię jądrową, do 8 maja.

Elektrownie były wcześniej wykorzystywane do wydobywania kryptowalut, chociaż nie na skalę rządową. Prywatna elektrownia w nowojorskim regionie Finger Lakes, przeszła na wydobycie Bitcoina, dodając BTC o wartości 50.000 dolarów dziennie, do codziennych dochodów.

  • Bitmain potwierdza problemy z Antminer S17:

Chińska firma górnicza Bitmain, przyznała się do problemów z niektórymi jednostkami Antminer S17. Do sprawy odniósł się rzecznik firmy:

Antminer zwraca szczególną uwagę na problemy niektórych produktów z serii 17, o których ostatnio wspominały media. W trakcie tego zdarzenia zaczęliśmy negocjować rozwiązania z klientami, którzy mieli problemy z produktem. Antminer zawsze przestrzegał koncepcji stawiania klientów na pierwszym miejscu. Jeśli którykolwiek klient ma jakiekolwiek problemy z produktem, skontaktuj się z oficjalną obsługą klienta Antminer w dowolnym momencie.

Niedawno pojawiłą się informacja, iż przedsiębiorca wydobywczy założył w tym miesiącu grupę na komunikatorze Telegram, po rzekomym otrzymaniu „złej partii” urządzeń Antminer S17+, z czego około 30% zamówionych maszyn było wadliwych lub uległo awarii, po zaledwie miesiącu użytkowania. Grupa, która liczy obecnie ponad 160 członków, zawiera skargi o podobnym charakterze.

Identyczne obawy zostały wcześniej wyrażone przez Samson Mow, dyrektora ds. Strategii Blockstream firmy infrastrukturalnej Blockstream. Mow tweetował w zeszłym miesiącu, że klienci Bitmain mają w 20–30% awaryjność urządzeń Antminer S17 / T17.

Ponieważ halving Bitcoina czeka nas w ciągu niespełna tygodnia, Bitmain niedawno wyprzedał w pierwszej rundzie krajowej Antminer S19, chociaż produkt trafi do klientów nie wcześniej niż 11 maja. Nowe maszyny zostały zaprojektowane w celu zwiększenia wydobycia w kopalniach obniżeniu nagród o połowę.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiaj wszystkie czołowe kryptowaluty notują wzrosty. W górę poszedł Bitcoin o 4,78%, Ethereum o 2,57%, XRP o 2,06%, Bitcoin Cash o 3,57% i Bitcoin SV o 1,49%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 257 mld dolarów, a całkowity obrót 154,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button