News

#1014 Newsy z dnia 07.05.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Bitcoin znów się umacnia; Chiliz wprowadza tokeny dla fanów UFC; CFTC obciąża firmy z USA i Izraela; Bison Trails ogłasza wsparcie dla Celo; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bitcoin znów się umacnia:

Wygląda na to, że Bitcoin znowu zaczął wyróżniać się od tradycyjnych rynków, gdyż inwestorzy ponownie skupili się na zbliżającym się halvingu. Podczas gdy, najwyższa pod względem wartości rynkowej kryptowaluta, zyskała do tej pory prawie 5,9% w tym miesiącu, złoto zaś spadło o 1%. Tymczasem, zgodnie z danymi Skew, w środę S&P 500, indeks akcji Wall Street spadł o 2,2% w stosunku jednego miesiąca.

Bitcoin jest również najlepiej sprzedającym się aktywem, z 28% wzrostem w porównaniu z poprzednim rokiem. Ropa (WTI) zanotowała korektę o 66%, co spowodowane jest ogromnym spadkiem popytu, wywołanym przez pandemię koronawirusa.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Bitcoin poruszał się głównie w tandemie z rynkami giełdowymi. Jego wartość spadła z 10.000 dolarów do 3.867 dolarów w pierwszych dwóch tygodniach marca, ponieważ wyprzedaż globalnych akcji spowodowana pandemią koronawirusa wywołała globalny skok gotówki. Kryptowaluta wzrosła w ciągu kolejnych czterech tygodni powyżej 7.000 dolarów.

Dodatnia korelacja osłabiła się jednak w ubiegłym tygodniu, gdy Bitcoin odnotował dwucyfrowe zyski, pomimo umiarkowanych strat na akcjach. W chwili redagowania tej wiadomości, wartość kryptowaluty wynosi obecnie 9.300 dolarów , co stanowi wzrost o 4,4% w stosunku do tygodnia.

Wygląda na to, że sytuacja na rynku kryptowalut zmieniła bodziec z koronawirusa na halving , która ma wejść w życie 12 maja (choć może się to zdarzyć wcześniej ). Proces zmiany podaży i niedawny wzrost wartości z 7.600 do 9.400 dolarów mógł być napędzany obawą przed utratą oczekiwanych zysków.

Sieć Bitcoin również przeżywa swój najbardziej pracowity okres od ponad dwóch lat. Na przykład średnia z siedmiu dni liczby unikalnych adresów aktywnych w sieci wzrosła w środę do 947.088, przez co osiągnęła najwyższy poziom od stycznia 2018 roku, zgodnie z danymi z Glassnode . Skok ten sugeruje wzrost zainteresowania inwestorów kryptowalutą.

Wartość Bitcoina, w momencie publikacji wiadomości wynosi nieco powyżej 9.460 dolarów. Jeśli ceny utrzymają się powyżej tego poziomu przez kilka godzin, prawdopodobnie pojawią się większe zakupy krypto, co może spowodować wzrost wartości do 10.000 dolarów.

  • Chiliz wprowadza tokeny dla fanów UFC:

Chiliz nawiązało współpracę z Ultimate Fighting Championship (UFC) w celu udostępnienia cyfrowych tokenów dla fanów organizacji, za pośrednictwem platformy Socios.com. Zawodnicy największej organizacji MMA na świecie, wkrótce „zobaczą” swoich fanów w formie cyfrowych tokenów, dzięki nowemu partnerstwu z opartą na Ethereum sportową platformą do tokenizacji Chiliz.

Według oświadczenia Chiliz ( CHZ ) z dnia dziejszego, platforma planuje uruchomić cyfrowe tokeny dla fanów zawodników UFC, w swojej aplikacji Socios, opartej na blockchain. Korzystając z autorskiej monety CHZ, fani mogą kupować i sprzedawać tokeny na platformie w zamian za bilety na gale UFC, eventy i związane z nimi gadżety. Tokeny kibica mają ograniczoną liczbę i są zamienne, co oznacza, że własność może być przedmiotem handlu, a cena zależy od rynku.

Dyrektor generalny Chiliz, Alex Dreyfus powiedział, że współpraca nie polega wyłącznie na kupowaniu biletów, ale daje fanom głos:

Chodzi o to, że przed pandemią 99,9% fanów sportu, takich jak Ty, nie ma na stadionie, a mimo to jesteś fanem kilku drużyn. Dlatego oferujemy zespołom możliwość angażowania i zarabiania na globalnej bazie fanów, tworząc Tokeny Kibiców oraz przypisując im prawa, doświadczenia i grywalizację wokół tych Tokenów Kibiców.

Prezes poinformował, że ponad 200 tysięcy osób pobrało aplikację Socios, aby wykorzystać token CHZ, mając jednocześnie nadzieję, że liczba ta wzrośnie w 2020 roku:

W ciągu najbliższych miesięcy przygotujemy znacznie większe kampanie marketingowe, aby dotrzeć do pierwszego miliona użytkowników. Co więcej, naszym publicznie ogłoszonym celem jest to, aby być największą platformą opartą na blockchain dla konsumentów w 2020 roku, z wyłączeniem portfeli i giełd.

Obserwatorzy Socios na Twitterze byli równie entuzjastyczni, mówiąc , że partnerstwo będzie oznaczało „setki milionów” nowych fanów.

Chiliz to sportowa platforma tokenizacji, która już podpisała umowy z topowymi klubami piłkarskimi, w tym z FC Barceloną, Juventusem Turyn, Paris Saint-Germain, Atlético de Madrid, Galatasaray Stambuł, AS Romą, CA Independiente i gigantami esportowymi, aby produkować Tokeny Kibiców. Projekt ten nawiązał również współpracę z Lagardere Sports and Entertainment, aby zdobyć pozycję w National Football League i Major League Baseball.

  • CFTC obciąża firmy z USA i Izraela:

Komisja Giełdy Towarowej i Futures (CFTC) obciążyła kierownictwo amerykańskich i izraelskich firm za rzekome oszustwo w wysokości 15 mln dolarów, obejmujące kryptowaluty i opcje binarne.

Dokumenty sądowe wspominają o dwóch głównych oszustwach, z których pierwsze dokonywało się w okresie od październiku 2013 roku do listopada 2016 roku i dotyczy ono opcji binarnych. Drugie zaś dotyczy zasobów cyfrowych, takich jak Bitcoin i Ethereum, które miało miejsce w okresie od listopada 2013 roku do sierpnia 2018 roku.

CFTC obciążyło Tala Valariolę i Itayea Baraka z Digital Platinum Limited, za pomoc amerykańskiej firmie All In Publishing (AIP), w tworzeniu i promowaniu licznych wprowadzających w błąd programów inwestycyjnych wśród inwestorów amerykańskich i zagranicznych.

W trakcie rzekomo wprowadzającej w błąd kampanii marketingowej aż 51.917 użytkowników otworzyło konto opcji binarnych i zdeponowało w sumie prawie 13 mln dolarów. Ponadto 8.043 użytkowników otworzyło rachunek handlu aktywami cyfrowymi, deponując łącznie ponad 2 mln dolarów.

Daniel Fingerhut z All In Publishing rzekomo opierał się na fałszywych historiach dokonań klientów, które pokazały bogaty styl życia inwestorów handlujących na platformach partnerskich AIP. CFTC twierdzi, że DPL zgodziło się opublikować kampanie reklamowe, pomimo, że wprowadzały one w błąd klientów i innych użytkowników.

Według e-maila z 2015 roku, AIP wydało aż 50.000 dolarów na wyprodukowanie filmów do kampanii marketingowych w trakcie oszustwa z opcjami binarnymi. CFTC stwierdziło, że podczas kampanii pozyskiwania zasobów cyfrowych, firmy korzystały z co najmniej pięciu automatycznych opcji odpowiedzi na wiadomości e-mail, każda z bazą danych, zawierającą około 200 tysięcy wiadomości e-mail:

Fingerhut zatrudnił, kierował i / lub nadzorował co najmniej cztery osoby na Florydzie i jedną osobę w Izraelu, aby pisać e-maile z zaproszeniami i rozpowszechniać je masowo za pośrednictwem autoresponderów.

CFTC obciąża pozwanych czterema zarzutami, w tym oszustwami związanymi z CTA, a także dochodzeniem różnych nakazów zakazujących im prowadzenia działalności związanej z aktywami. Komisja zwróciła się również do sądu o zarządzenie dysfunkcji finansowej.

  • Bison Trails ogłasza wsparcie dla Celo:

Bison Trails ogłosił wsparcie dla otwartej sieci Celo, która umożliwia użytkownikom smartfonów wysyłanie krypto, bezpośrednio na numer telefonu. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli przenosić zasoby za pomocą stablecoin Celo przypisanego do dolara amerykańskiego, na platformie Bison Trails.

Aaron Henshaw, współzałożyciel i dyrektor techniczny Bison Trails powiedział:

Bison Trails ma silne relacje z zespołem Celo. Jesteśmy członkami Celo Alliance for Prosperity i jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi postępami, w ścisłej współpracy z zespołem, od początkowych dni opracowywania protokołu. Mamy wyjątkowe zorientowanie na protokół i ekosystem Celo.

System technologiczny Celo ma trzy warstwy: Celo Blockchain, Celo Core Contracts i Aplikację.

Henshaw pochwalił początkowy wybór projektu Celo, który wykorzystuje Earned Value Management (EVM), oprogramowanie oparte na koncepcji przypisywania i uzyskiwania wartości dla projektów oraz protokół Go-Ethereum dla bazowego systemu węzłów. Powiedział też, że integracja Celo z platformą Bison Trails pomoże zabezpieczyć i wzmocnić sieć:

Naszym celem jest ustanowienie standardu bezpieczeństwa, niezawodności i jakości w sieci Celo za pomocą walidatorów i grup, które prowadzimy. Nasza platforma infrastrukturalna z łatwością rozdziela węzły wielu dostawcom chmur ,w różnych regionach dla naszych klientów. Dywersyfikujemy infrastrukturę produkcji bloków Celo, która wzmacnia sieć.

Bison Trails ogłosił także wsparcie dla Solany , która jest projektem typu open source, który implementuje technologię niedozwolonego blockchain oraz protokół NuCypher.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś, poza Bitcoinem, który poszedł w górę o 1,70%, wszystkie topowe krypto notują korekty. Mianowicie Ethereum o 2,85%, XRP o 3,31%, Bitcoin Cash o 3,44%, Bitcoin SV o 2,89% i Litecoin o 3,71%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 257,4 mld dolarów, a całkowity obrót 162,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button