News

#1016 Newsy z dnia 09.05.2020

Z sobotnich wydarzeń: Czy to koniec projektu LOOM? Wielka Brytania: Branża blockchain oferuje najlepsze wynagrodzenia; Nowe twarze w OKCoin; Korea Południowa: Platforma oparta na blockchain dla pojazdów autonomicznych; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Czy to koniec projektu LOOM?

LOOM, jeden z najpopularniejszych altcoinów został właśnie uznany za „martwego” przez czołowego programistę w branży. Dzieje się to, zaledwie 2 lata po kapitalizacji rynkowej projektu w wysokości 400 mln dolarów, w szczytowym okresie hossy na początku 2018 roku. Jednak dzisiaj, ta kryptowaluta ma kapitalizację rynkową wynoszącą mniej niż 16 mln dolarów, co stanowi ponad 95% spadek w stosunku do rekordowego poziomu.

Ten wynik pojawia się, gdy projekt został uznany za „martwy”, a twórca Ethereum, Bruno Skvorc napisał na Twitterze:

RIP $LOOM. Telegram został zamknięty, Reddit nie żyje, blogi milczą, szkielet zespołu odszedł.

Patrząc na kanały mediów społecznościowych Loom Network wydaje się, że tak jest. Konto na Twitterze nie opublikowało tweeta od około 20 dni, podczas gdy na portalu Telegram jest mnóstwo komunikatów wskazujących, że ten kanał został zamknięty.

Stake Capital, fundusz zorientowany na Ethereum, zauważył to w marcu, pisząc, że „projekt jest martwy”, dodając, że „CEO, CTO i prawie wszyscy kluczowi ludzie opuścili Loom”.

Projekt zapowiadał się jako startup ukierunkowany na pomoc programistom w tworzeniu i uruchamianiu skalowalnych zdecentralizowanych aplikacji, przy czym w dużym stopniu związany był z projektem Ethereum przez cały okres jego istnienia. Założeniem Loom było umożliwienie aplikacjom opartym na Ethereum działanie na łańcuchach bocznych lub innych.

Jak zauważył wybitny inwestor, w ubiegłym tygodniu „wyraźnie oddzieliły się Bitcoiny od altcoinów”. Wyjaśnił, że to zjawisko jest oznaką, że fiat „wlewa się w nią, a branża porzuca” altcoiny, takie jak Ethereum dla BTC. Ten trend osiągania słabszych wyników w zakresie altcoinów jest realistyczny, zwłaszcza że wybitni inwestorzy, tacy jak Paul Tudor Jones, używają Bitcoina  i tylko BTC, podczas gdy  wskaźniki dotyczące innych monet w łańcuchu spadają. Ponadto, inwestorzy są w dużym stopniu rozczarowani działaniem większości projektów altcoin, które w 2017 i 2018 roku składały optymistyczne obietnice, które w większości nadal nie zostały spełnione.

Jak napisał szef analizy technicznej w firmie kryptograficznej Blockfyre:

Powodem, dla którego pompy altowe są nieprzekonujące, jest to, że zastosowały te same wzorce – IEO, interoperacyjność, tokeny prywatności.

Skupiając się na sprawach technicznych, ten sam analityk zauważył:

Potencjalnie ta trudna sytuacja rozwija się, jeśli dominacja dąży w kierunku następnego progu. Każdy wzrost BTC.D o 1% odpowiada mniej więcej 6-12% spadkowi, w porównaniu do par BTC dla altcoinów.”

  • Wielka Brytania: Branża blockchain oferuje najlepsze wynagrodzenia:

Cyfrowy pożyczkodawca, Capital on Tap, opublikował dane, które pokazują, że oferty pracy związane z blockchain, oferują najwyższe wynagrodzenia wśród wszystkich przełomowych firm technologicznych w Wielkiej Brytanii.

Według nich, brytyjskie firmy blockchain oferują średnie roczne wynagrodzenie w wysokości 75.000 funtów, czyli około 93.000 dolarów. Ujawnili również, że projekty te zapewniają 544 stałych miejsc pracy w całym kraju.

Badanie podkreśla, że technologia blockchain staje się znaczącą siłą przylegającą do wszystkich branż, od rzeczywistości wirtualnej po druk 3D. Raport podkreśla, że Stany Zjednoczone dominują na świecie, dzięki największej liczbie firm we wszystkich głównych przełomowych technologiach, a zaraz za nimi są Indiach i Wielkiej Brytana z odpowiednio drugim i trzecim miejscem.

Według Capital on Top, internet, rozszerzona rzeczywistość i postępy w nauce online zmieniły również sposób, w jaki szkoły angażują się w nauczanie. Jednak sektor edukacji nadal zajmuje ósme miejsce wśród segmentów w Wielkiej Brytanii.

Rzecznik prasowy Capital on Top powiedział:

Ta przełomowa technologia (blockchain) znacząco zmienia sposób, w jaki działamy zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Usuwa stare przyzwyczajenia i systemy, a zastępuje je czymś lepszym pod względem dokładności, wydajności i doświadczenia, jakie zapewnia. Przełomowe technologie stanowią również doskonałą okazję dla firm do stworzenia zupełnie nowego sposobu robienia czegoś, z czym nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia, właśnie dzięki tej technologii.

Jednak zgodnie z badaniem z marca dla jednego z branżowych portali kryptograficznych wykazano, że pensje w firmach wykorzystujących blockchain w Chinach spadły o 37% w 2019 roku. Jednak Kanadyjska Cyfrowa Izba Handlowa ujawniła w 2019 roku, że płace w tej technologii są jednymi z najwyższych w kraju.

  • Nowe twarze w OKCoin:

Globalna giełda kryptowalut, OKCoin, dodała dwóch nowych członków do swojego zespołu. Są to Haider Rafique, były pracownik Blockchain.com, który obejmie rolę dyrektora ds. Marketingu oraz Megan Monroe-Coleman, poprzedni dyrektor wykonawczy Coinbase, która wchodzi na pokład jako Dyrektor ds. Zgodności.

OKCoin wykazał się już podobnymi ruchami w 2020 roku. W wyniku wymiany na początku marca był pracownik Goldman Sach, Hong Fang, został dyrektor generalny. W tym samym czasie były dyrektor generalny podmiotu otrzymał podobne role w innym podmiocie. OKCoin, z siedzibą w San Francisco, uzyskał również licencje regulacyjne FinCEN, jednocześnie realizując wytyczne dla poszczególnych państw. W oświadczeniu stwierdzono, że w skali globalnej OKCoin stanowi platformę handlu kryptowalutami dla 184 krajów.

Korzystając z drugiej co do wielkości populacji handlu kryptowalutami, OKCoin uzyskał zaktualizowaną licencję w Japonii około dwóch miesiące temu, umożliwiając handel w kraju od lipca.

– powiedział Monroe-Coleman. Aktualizacje dotyczą ostatnich zmian w japońskim prawie. Dodał również:

USA są oczywiście liderem na rynku instytucji i usług finansowych. OKCoin chce zwiększyć zaangażowanie w krypto-przestrzeń, częściowo dzięki opcjom walutowym i dostępowi do giełdy.

Jeszcze w początkowej fazie, Monroe-Coleman powiedział, że przestrzeń kryptograficzna ma znaczny potencjał wzrostu, wskazując na OKCoin jako sposób na zaangażowanie większej liczby osób.

Ponieważ halving Bitcoina będzie obserwować już lada moment, Rafique powiedziała, że analiza zespołu OKCoin ujawniła wielu nowych twarzy na rynku, w oparciu o wyszukiwania w internecie i analizy społecznościowe:

To co widzimy, to fala nowych inwestorów, którzy dowiadują się halvingu Bitcoina w kontekście luzowania ilościowego i powiązanych słów kluczowych. Myślę, że to fascynujące, że trzeci halving Bitcoina w historii odbywa się w tych niespotykanych czasach. Może właśnie to stało się mechanizmem wymuszającym, który zachęci nowych inwestorów do wejścia na rynki kryptowalut.

W miarę rozszerzania się przestrzeni kryptograficznej OKCoin nie jest jedyną firmą, która rozbudowuje swój potencjał. Na przykład w Indiach niedawno pojawiła się nowa giełda fiat po tym, jak kraj usunął zakaz posiadania zasobów cyfrowych.

  • Korea Południowa: Platforma oparta na blockchain dla pojazdów autonomicznych:

Rząd Korei Południowej planuje w mieście Sejong, które jest poligonem doświadczalnym przy wprowadzaniu nowych technologii, stworzyć platformę opartą na blockchain do przechowywania i weryfikacji tożsamości cyfrowych pojazdów niezależnych.

Azjatycki serwis informacyjny Aju Business Daily poinformował, że Ministerstwo Nauki i ICT Korei Południowej wraz z krajowym organem nadzorującym technologie internetowe, Korea Internet & Security Agency, będą kierować rozwojem platformy do zarządzania tożsamością i weryfikacji.

Według urzędnika miasta Sejong, platforma technologiczna oparta na technologii blockchain:

[…] znacznie zwiększy wiarygodność danych poprzez zwiększenie bezpieczeństwa informacji udostępnianych przez samochody i ich system kontrolny.

Chociaż autonomiczne pojazdy wciąż są dalekie od głównego nurtu, Sejong już zaczął przygotowywać się do walki z przestępstwami związanymi z tymi postępami.

Skrzydło technologiczne LG Group, LG CNS i koreański niezależny producent pojazdów będą współpracować z włądzami miasta Sejong w celu opracowania szyfrowanego identyfikatora opartego na blockchain, zwanego zdecentralizowanym identyfikatorem lub DID. Może to pomóc w zapobieganiu nielegalnemu kopiowaniu tożsamości lub włamywaniu się do niezależnych pojazdów. Raport wyjaśnia, że system weryfikacji tożsamości wdroży wiele warstw szyfrowania danych dzielonych między samochodami i obiektami drogowymi za pomocą komunikacji „pojazd do wszystkiego” lub V2X.

Rząd Korei Południowej wykazał ogromne zainteresowanie technologią blockchain i jej wdrażaniem w głównych branżach. W kwietniu władze powiedziały, że blockchain jest „złotą szansą”, wzywając firmy z sektora prywatnego do wykorzystania swojego potencjału w zakresie innowacji technologicznych.

Chociaż wcześniej rząd był niepewny co do krypto, to jednak wykazał konsekwentne wysiłki w celu legitymizacji kryptowalut i opracowania korzystnych przepisów. Warto przypomnieć, że Bank Korei uruchomił pilotażowy program oceny logistyki emisji cyfrowej waluty banku centralnego lub CBDC.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Na chwilę obecną Bitcoin, który osiągnął wartość w momencie publikacji wiadomości ponad 9.730 dolarów, notuje korektę o 2,37%, podobnie jak Ethereum o 0,29%. Wzrost zauważamy po stronie XRP o 0,39%, Bitcoin Cash o 4,59% i Bitcoin SV o 0,68%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 266,2 mld dolarów, a całkowity obrót 164,4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button