News

#1017 #1018 Newsy z dni 10 – 11.05.2020

Z ostatnich wydarzeń: Binance wprowadza własne tokeny lewarowane; Kopalnia z USA planuje podwojenie hash rate; Nierentowni górnicy opuszczają sieć przed Halvingiem; Wietnam utworzy grupę oceniającą polityki dot. kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance wprowadza własne tokeny lewarowane:

Firma Binance wprowadziła nowe tokeny lewarowane, które zapewniają klientom lepszą dostępność wahań cen.

„Tokeny lewarowane są zbywalnym aktywem, który zapewnia użytkownikom lewarowaną ekspozycję na aktywa bazowe bez konieczności utrzymywania zabezpieczeń, utrzymania depozytu zabezpieczającego i ryzyka likwidacji”, powiedział Binance dodając:

Każdy token reprezentuje koszyk wieczystych pozycji futures. Cena tokenów śledzi zmiany wartości nominalnej pozycji bazowych i poziomu dźwigni finansowej.

– czytamy.

Pod koniec marca Binance ogłosił usunięcie tokenów lewarowanych FTX, mówiąc, że produkt zdezorientował klientów. Binance zajął się tym punktem w Q&A dotyczącym nowych produktów, ponownie powołując się na zdezorientowanie użytkowników jako źródło usunięcia tokenów FTX.

Binance wyjaśnił, że klienci trzymali tokeny lewarowane FTX przez dłuższy czas, zamiast nimi handlować w krótkim okresie, tak jak wymagał tego ich projekt. „Zajmujemy się zatem kluczowymi problemami z istniejącymi w branży tokenami lewarowanymi i wprowadzamy tokeny lewarowane Binance” – powiedział Binance, powołując się na zapotrzebowanie klientów na takie produkty.

Firma twierdzi, że nowa linia tokenów wiąże się z mniejszymi opłatami, o wiele mniejszym ryzykiem i zapewnia lepszą ochronę w porównaniu z konkurencyjnymi produktami.

Rozwiązaliśmy najważniejsze problemy z innymi istniejącymi tokenami lewarowanymi w branży i stworzyliśmy ulepszony produkt, który zapewnia lepszą ochronę dla naszych użytkowników. Uważamy, że użytkownicy zobaczą różnice i ulepszenia, gdy tylko zaczną z nich korzystać.

– pisze giełda.

Kopalnia z USA planuje podwojenie hash rate:

Riot Blockchain, amerykańska firma miningowa, zwiększyła ponad dwukrotnie liczbę zakupionych przez nich koparek Bitcoinów nowej generacji, kupując 1040 Antminerów S19 od Bitmain. 

Dodatkowe koparki kosztowały firmę 1.9 mln dolarów, po tym, jak Riot kupił 1000 S19s Pro. Przewidując, że jednostki zostaną wysłane i rozmieszczone w trzecim kwartale tego roku, Riot spodziewa się, że nadchodzące 2040 sztuk S19 zwiększy operacyjny hashrate firmy o 80% do 2021 r.

W sumie Riot przewiduje, że będzie zarządzał hashrate wynoszącym 457 petahashów na sekundę, zużywając około 16,5 megawata energii elektrycznej. 

Rzecznik reprezentujący Bitmain w Ameryce Północnej oświadczył, że firma „współpracuje z Riot Blockchain od kilku lat”, jako że Riot „używa produktów Antminer [Bitmain] do obsługi swoich centrów danych”.

Zakup Riot nastąpił tego samego dnia, w którym producent ASIC przyznał, że ma problemy z ostatnio wysłaną partią S17 – górnicy zgłaszają awarie nawet 30% jednostek. Firma obecnie negocjuje rozwiązania z klientami, którzy zakupili wadliwe urządzenia, zachęcając dotkniętych użytkowników do bezpośredniego kontaktu.

Nierentowni górnicy opuszczają sieć przed Halvingiem:

Ponieważ halving będzie miał miejsce już za kilka godzin, nierentowni górnicy zaczęli już wyłączać sprzęt, mówi wiceprezes Poolin, Alejandro De La Torre, w wywiadzie dla Cointelegraph. Według jego szacunków, koparki te odpowiadają za „15–30%” całego wskaźnika hashrate Bitcoinów.

Personel farm górniczych wyłącza [swoje jednostki] w trakcie naszej rozmowy, ponieważ nie będą chcieli tego robić po halvingu – ponieważ wtedy będą tracić pieniądze.

– powiedział De La Torre Cointelegraph.

Górnicy, którzy teraz odchodzą, prawdopodobnie nigdy nie wrócą do sieci, jeśli nie ulepszą swojego sprzętu lub nie znajdą wyjątkowo tanich źródeł energii elektrycznej, ponieważ nagroda za wydobycie zostanie zmniejszona o połowę po wystąpieniu zdarzenia:

Wszystkie starsze maszyny nie będą dłużej opłacalne, chyba że będą kopać na prawie darmowej energii elektrycznej lub jeśli cena wzrośnie o 2x lub więcej.

– mówi.

Według De La Torre jako pierwsze wyłączą się nierentowne operacje wydobywcze w Chinach. Halving odbędzie się tam wczesnym rankiem, dlatego chińscy operatorzy zamykają teraz nierentowne jednostki już teraz.

Wietnam utworzy grupę oceniającą polityki dot. kryptowalut:

Wietnamskie Ministerstwo Finansów zgodziło się na utworzenie grupy badawczej odpowiedzialnej za badanie i przedstawianie propozycji polityki dotyczących kryptowalut i aktywów wirtualnych. Grupa będzie składać się z dziewięciu członków kierowanych przez wiceprzewodniczącego Państwowej Komisji Papierów Wartościowych, Phama Hong Son.

Pozostałymi członkami są inni przedstawiciele krajowego regulatora papierów wartościowych, Generalnego Departamentu Podatków, Narodowego Instytutu Finansów Wietnamu, Vietnam Customs oraz Departamentu Bankowości i Instytucji Finansowych Narodowego Banku Wietnamu.

Grupa badawcza pomoże krajowi być na bieżąco z nowościami w szybko rozwijającym się sektorze Blockchain, umożliwiając Wietnamowi reagowanie na wyzwania regulacyjne z większą sprawnością.

W sierpniu 2017 r. premier Wietnamu zatwierdził plan nadzorowania rozwoju ram prawnych dla kryptowalut do sierpnia 2018 r., wskazując, że aktywa kryptograficzne będą legalnie uznawane w tym kraju.

Jednak 11 kwietnia 2018 r. Bitcoiny zostały zakazane jako środek płatniczy – co oznacza, że chociaż osoby fizyczne i firmy nadal miały swobodę inwestowania w krypto, wirtualnych walut nie można używać do zakupu towarów lub usług.

Dwa dni później wydano dyrektywę nakazującą instytucjom kredytowym ograniczyć świadczenie usług co do walut wirtualnych w celu ochrony przed ryzykiem prania pieniędzy. Wietnam nieformalnie zaktualizował swoje rozporządzenia od czasu wprowadzenia dyrektyw dwa lata temu, przy obecnym braku ram regulacyjnych dla giełd kryptowalut w tym kraju.

Pomimo braku ram legislacyjnych, lokalne firmy podejmowały próby otwarcia giełd w Wietnamie na przestrzeni lat.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy nie wykazują obecnie wielkich zmian. W czołowej dziesiątce kryptowalut niewielki wzrost notuje Bitcoin – o 0,7%. Ethereum, XRP i Bitcoin Cash notują spadek kolejno o 0,1%, 0,5% i 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.8 mld dolarów i wynosi obecnie 235.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 166.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button