News

#1019 Newsy z dnia 12.05.2020

Z wtorkowych wydarzeń: JPMorgan Chase świadczy usługi dla Coinbase i Gemini; Pompaliano: odpowiedź rządu na koronawirusa przyspieszy adopcję kryptowalut; Ilość nowych użytkowników Binance zbliża się do rekordu; Aktualna sytuacja na giełdach.

JPMorgan Chase świadczy usługi dla Coinbase i Gemini: 

JPMorgan Chase, największy bank w Stanach Zjednoczonych, podobno przyjął klientów amerykańskich giełd kryptowalut Coinbase i Gemini.

Raport Wall Street Journal cytuje nieznane źródła najwyraźniej obeznane z tą sprawą, które podkreślają, że po raz pierwszy gigant bankowy obsłużył klientów z branży kryptograficznej. Oba konta zostały zaakceptowane w kwietniu, a transakcje zaczynają być przetwarzane, źródła podały WSJ.

JPMorgan Chase nie przetwarza Bitcoinów ani innych transakcji kryptowalutowych w imieniu giełd, ale świadczy usługi zarządzania gotówką i obsługuje transakcje w dolarach amerykańskich dla klientów z USA. Według doniesień bank będzie przetwarzał wszystkie przelewy i depozyty oraz wypłaty w dolarach za pośrednictwem sieci Automated Clearing House.

Źródła twierdzą, że obie giełdy zostały poproszone o poddanie się rygorystycznemu procesowi weryfikacji, co wskazuje na wieloletnią niechęć głównych banków do nawiązywania relacji z firmami powiązanymi z kryptografią.

Coinbase i Gemini stały się podmiotami ściśle regulowanymi; ten drugi, należący do bliźniaków Winklevoss, został wcześniej skrytykowany przez zagorzałych libertariańskich obrońców kryptowalut za kontrowersyjną kampanię reklamową „Crypto needs rules” w 2019 r.

W kwietniu Gemini uzyskało nową kwalifikację bezpieczeństwa, certyfikat Service Organization Control (SOC) 1 Type 1, po przejściu przeglądu przez firmę księgową Deloitte z Wielkiej Czwórki.

Coinbase Custody ze swojej strony uprzednio zabezpieczył zarówno ocenę SOC 1 Type 2, jak i SOC 2 Type 2 u dużej firmy księgową Grant Thornton.

Coinbase jest zarejestrowany jako firma świadcząca usługi finansowe w sieci Financial Crforcement Enforcement Network, a Gemini uzyskała kartę zaufania od nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych w 2015 r. Obie giełdy spełniają również wymagania do działania zgodnie z wymagającą strukturą BitLicense NYDFS i są licencjonowanymi przekaźnikami pieniężnymi w wielu stanach.

Pompaliano: odpowiedź rządu na koronawirusa przyspieszy adopcję kryptowalut:

Anthony „Pomp” Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital, argumentował, że reakcja rządu Stanów Zjednoczonych na COVID-19 zachęci nowych użytkowników do przyjęcia kryptowalut.

Podczas dyskusji z dyrektorem generalnym Binance, Changpengiem Zhao na konferencji Consensus: Distributed, Pomp argumentował, że niepewność i lęk wokół polityki monetarnej wprowadzonej w celu powstrzymania skutków spowolnienia gospodarczego skłonią zwykłych ludzi do poszukiwania zabezpieczeń przed inflacją i alternatywnych środków tezauryzacji.

Zapytany, czy pandemia wirusa koronawirusa prowadzi ludzi do kryptowalut, Pompliano stwierdził:

Nie wiem, czy COVID-19 to robi, myślę, że odpowiedź na COVID-19 prawdopodobnie spowoduje, że zobaczysz, jak banki centralne na całym świecie drukują biliony dolarów. Strach przed inflacją, niezależnie od tego, czy tak się stanie, czy nie, doprowadzi ludzi do po pierwsze – szukania czegoś takiego jak Bitcoin, który jest zabezpieczeniem przed inflacją, a po drugie – gdy waluty zawiodą, ludzie będą szukać [tego, co] jest w stanie przechowywać wartość lub łatwiej przenosić wartość.

– kontynuował.

Zhao z kolei podkreślił konsekwencje ratowania dużych firm uznanych za „zbyt duże, by upaść” w czasie recesji, stwierdzając:

Każda firma, która wymaga dofinansowania, jest zasadniczo źle zarządzana z definicji, a długoterminowe skutki są poważne. Więc kto zamierza ratować rząd? Jeśli jesteś funduszem i zaczynasz inwestować w wiele upadłych firm, fundusz nie będzie miał się dobrze. […] Myślę, że jak wielu ludzi mówi, jest to idealna burza dla kryptowalut.

– powiedział Zhao.

Ilość nowych użytkowników Binance zbliża się do rekordu:

Podczas rozmowy w ramach Consensus: Distributed Changpeng Zhao, dyrektor naczelny i założyciel Binance, powiedział, że największa giełda kryptowalut odnotowuje gwałtowny wzrost liczby rejestracji użytkowników.

Zhao zauważył, że nowe rejestracje pośród halvingu Bitcoina zbliżyły się do poziomów, które były ostatnio obserwowane w szczytowym okresie w 2017 r.

Rejestracja nowych użytkowników rośnie bardzo agresywnie, zbliża się do liczby [nowych użytkowników] wygenerowanych w 2018 r.

– powiedział Zhao.

Prezes Binance zauważył również, że dział obsługi klienta giełdy otrzymuje dużą liczbę żądań, które wskazują na wysoki poziom aktywności wśród zupełnie nowych lub sporadycznych użytkowników, w tym żądania od „nowych użytkowników deponujących na niewłaściwe adresy” oraz „wielu starszych użytkowników resetujących hasła” po długich okresach bezczynności.

Wszystkie te wskazania są bardzo jasne, poziom aktywności jest zdecydowanie wyższy niż nawet trzy lub cztery miesiące temu.

– dodał.

Catherine Coley, CEO Binance.US, dołączyła później do rozmowy, aby omówić postępy amerykańskiej giełdy Binance około osiem miesięcy po jej uruchomieniu. Coley podkreśliła, że branża do tej pory widziała „początki Binance.U.S”:

Mogliśmy licencjonować i wykorzystywać technologię, którą Binance jest w stanie zapewnić na całym świecie, ale na wcześniejszym poziomie. W tej chwili mamy tylko podstawy – możliwość zapewnienia ludziom łatwych sposobów kupowania kryptowalut, zleceń rynkowych lub ograniczań zamówień.

– stwierdziła.

To długi proces w USA, aby przejść całą pracę związaną z przestrzeganiem regulacji. Mamy nadzieję, że tam dotrzemy i nadal będziemy wzbogacać produkt.

– dodał Zhao.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują widoczne wzrosty. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 2,5%, Ethereum o 2,5%, XRP o 2,4%, Bitcoin Cash o 1,7% a Bitcoin SV o 4,3%. Największym wzrostem pochwalić się może Binance Coin, z dodatnim wynikiem na poziomie 7,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 8.6 mld dolarów i wynosi obecnie 243.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 161.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button