News

#1020 Newsy z dnia 13.05.2020

Ze środowych wydarzeń: Nowa operacja miningowa wchodzi do czołówki w branży; Bitfinex uruchamia nową usługę instytucjonalną; Bank Centralny Chin wzywa do zwiększenia adopcji Blockchain; Indyjscy rolnicy otrzymają uczciwą cenę za plony dzięki Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Nowa operacja miningowa wchodzi do czołówki w branży:

Nowa pula wydobywcza Lubian z siedzibą w Chinach stanowi 5,15% całkowitej wartości hashrate Bitcoina, zaledwie trzy tygodnie po przetworzeniu pierwszego bloku. Pula została pierwotnie zauważona przez BlockBeats, chiński serwis informacyjny. 

Lubian jest obecnie szóstą co do wielkości pulą wydobywczą, z szybkością 6,30 EH / s, wynika z danych uzyskanych z btc.com. Operacja po raz pierwszy ujawniła się 24 kwietnia, kiedy wydobyła blok # 627,441.

Według Dovey Wan, partnera założyciela Primitive Ventures i komentatora branżowego, Lubian może być prywatną pulą, która niedawno stała się publiczna.

Zanim ujawniła się publicznie, musiała to być prywatna pula, ponieważ hashrate nie doświadczył skoku.

– napisała na Twitterze.

Wan zauważyła również, że Lubian nabiera rozpędu w „interesującym czasie”, ponieważ niedawno nastąpił halving Bitcoina.

Sektor wydobywczy jest przygotowany na poważne zmiany ze względu na halving , który zmniejszył nagrody dla górników z 12,5 BTC do 6,25 BTC.

Oczekuje się, że większość górników obsługujących starszy sprzęt opuści sieć, co z kolei może doprowadzić do 30% spadku całkowitej wartości hashrate. Jednak nowa generacja urządzeń wydobywczych, które będą wysyłane od połowy maja, może potencjalnie przywrócić wskaźnik do poprzednich poziomów i wyżej.

Na początku kwietnia chińska firma wydobywcza Valarhash, która zarządza pulami Bytepool i 1THash, nagle wycofała się z wyścigu górniczego Bitcoina na rzecz altcoinów.

Bitfinex uruchamia nową usługę instytucjonalną:

Giełda kryptowalut Bitfinex nawiązała współpracę z londyńskim depozytariuszem aktywów cyfrowych Koine w celu świadczenia usług powierniczych na poziomie instytucji i usług potransakcyjnych.

Bitifinex ogłosił, że Koine zapewni giełdzie szereg usług, które mogą pomóc profesjonalnym traderom w zmniejszeniu ryzyka kontrahenta i ryzyka rozliczeniowego związanego z transakcjami kryptowalutowymi.

Giełda, która kieruje część swojej oferty dla profesjonalnych klientów, obsługując handel algorytmiczny i pozagiełdowy, twierdzi, że nowy zestaw usług pomoże zachęcić instytucje do uczestnictwa w rynkach kryptograficznych.

W rozmowie z Cointelegraph, Phil Mochan, założyciel i szef ds. strategii i rozwoju korporacyjnego w Koine, wyjaśnił, w jaki sposób działa jego model bezpieczeństwa dotyczący przechowywania kryptowalut.

Zamiast przestrzegać ustalonych procedur „gorących” lub „zimnych” portfeli krypto-aktywów, jego rozwiązanie wykorzystuje trzy oddzielne technologie, nazwane „Cyfrowymi śluzami powietrznymi”(ang. Digital Airlocks), ponieważ działają podobnie do prawdziwych śluz:

Aktywa cyfrowe trafiają do zewnętrznej śluzy, którą konwencjonalnie można nazwać gorącym portfelem, jednak nazywamy to rachunkiem tranzytowym, ponieważ fundusze są tam przechowywane tylko przez chwilę, zanim zostaną przeniesione do drugiej śluzy, gdzie zostaną zdematerializowane na osobnej księdze cyfrowej, a następnie przeniesione do trzeciej śluzy, która jest skarbcem dla aktywów w spoczynku.

– mówi.

Zauważając, że zewnętrzna śluza jest nadal podatna na atak, podobnie jak konwencjonalny gorący portfel, Mochan podkreślił, że różnica polega na tym, że „utrzymywane tam saldo jest zerowe, a my jesteśmy ubezpieczeni, na czas kiedy tak nie jest”.

Co więcej, cały proces najwyraźniej zachodzi w „przedziale czasu poniżej milisekundy” i opiera się głównie na sprzęcie, a nie oprogramowaniu.

Bank Centralny Chin wzywa do zwiększenia adopcji Blockchain:

Liderzy technologiczni chińskiego banku centralnego wezwali do zwiększenia przyjęcia Blockchain we własnych operacjach banku i szerszym sektorze finansowym będącym własnością rządu.

Zgodnie z Sina, Komitet Technologii Finansowych Chińskiego Banku Ludowego (PBoC), odbył w tym tygodniu swoje pierwsze posiedzenie tego roku wraz z Fan Yifei, zastępcą gubernatora PBoC, który przemawiał do publiczności złożonej z urzędników PBoC, a także szefów firm finansowych powiązanych z bankiem centralnym.

Fan, który wcześniej mówił o znaczeniu Blockchain i fintech dla krajowych i międzynarodowych szefów przemysłu, stwierdził, że aby osiągnąć cele rządowego planu rozwoju fintech (2019-2021), Blockchain i inne technologie branżowe 4.0 muszą być stosowane szybciej – w celu „przyspieszenia cyfryzacji” gospodarki.

Fan i inni menedżerowie stwierdzili, że PBoC i jej podmioty stowarzyszone – a także szerszy, państwowy sektor finansowy – muszą „zintensyfikować stosowanie” i „aktywnie korzystać” z technologii Blockchain, a także Big Data, sztucznej inteligencji i technologii chmury.

Takie postępowanie, jak stwierdziło kierownictwo, pomogłoby PBoC i innym instytucjom finansowym w kraju „zwiększyć ich możliwości zapobiegania ryzyku finansowemu”, a także zapewnić lepszy, usprawniony i jednolity nadzór regulacyjny dla nowo powstającego sektora fintech.

Indyjscy rolnicy otrzymają uczciwą cenę za plony dzięki Blockchain:

Agri10x, startup oparty na technologii Blockchain,  podpisał umowę z rządem indyjskim, aby pomóc rolnikom sprzedawać swoje produkty bezpośrednio kupującym.

Według raportu opublikowanego przez lokalny serwis informacyjny Business Standard, Agri10x uzyska dostęp do pół miliona powiązanych z rządem centrów usług wspólnych, które pomogą rolnikom z obszarów wiejskich zarejestrować się na platformie Agri10x.

Raport na temat sprzedaży żywności produkowanej przez indyjskich rolników sugeruje, że od 69 do 73% produktów pozostawionych rolnikom jest sprzedawanych poniżej minimalnej ceny. Z tego powodu są oni zmuszeni sprzedawać resztki pośrednikom przy prawie zerowym zysku.

Pankajj Ghode, dyrektor generalny Agri10x, powiedział w oświadczeniu, że ich platforma usunie pośredników i zaangażuje rolników bezpośrednio do kontaktu z kupującymi:

Naszym celem jest „połączenie lokalnych rolników z globalnymi nabywcami”, co nie tylko zwiększy ich dochody, ale także znacznie zwiększy zatrudnienie w branży rolniczej.

– powiedział.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację indyjskich rolników, jeśli Agri10x będzie w stanie spełnić obietnicę połączenia rolników w Indiach zarówno z lokalnymi, jak i globalnymi nabywcami, dochody rolników mogą się znacznie poprawić.

Dyrektor operacyjny Agri10x Abhijith Naraparaju stwierdził, że Agri10x rozszerzy swoje usługi z poziomu stanowego na krajowy. Do końca tego roku zamierzają wprowadzić na platformę ponad 3 mln rolników.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się widocznymi wzrostami. Bitcoin notuje wzrost o 1,9%, Ethereum o 2,8%, XRP o 1,1%, Bitcoin Cash o 1,3%, Bitcoin SV o 0,7% a Litecoin o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4 mld dolarów i wynosi obecnie 247.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 136.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, cryptonews.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button