News

#1021 Newsy z dnia 14.05.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Hash rate Bitcoina Cash i SV gwałtownie podskoczył; SEC przeprowadzało rozmowy o standardach Blockchain; Andreessen Horowitz publikuje lekcje z Crypto Startup School; Aktualna sytuacja na giełdach.

Hash rate Bitcoina Cash i SV gwałtownie podskoczył:

Hash rate Bitcoina Cash i Bitcoina SV po dramatycznym spadku będącym następstwem halvingów w kwietniu powróciły do normy po tym, jak hash rate Bitcoina malał do halvingu z 11 maja

Według bitinfocharts, wskaźnik hash rate Bitcoina Cash wzrósł o ponad 90%, z 1,43 Exahash / sekundę (EH / s) z dnia 10 maja do 2,74 EH / s w dniu 13 maja. Wskaźnik BSV również wzrósł z 1,1 EH / s do 1,78 EH / s.

Zarówno BCH, jak i BSV doświadczyły gwałtownego spadku wydobycia natychmiast po zmniejszeniu liczby nagród odpowiednio 8 kwietnia i 10 kwietnia. Hash rate BCH spadł o ponad 80% w ciągu dwóch dni po tym, jak nagrody blokowe spadły z 12,5 do 6,25 BCH. BSV zaobserwowało również spadek, ponieważ górnicy przenieśli swoją moc obliczeniową do łańcucha Bitcoina. 

Po kwietniowych halvingach bloki Bitcoina były jednymi z najbardziej rentownych operacji wydobywania kryptowalut. W oczekiwaniu na halving Bitcoina przewidywano, że górnicy z mniej wydajnymi platformami wyłączą swoje maszyny, gdy przychody spadną.

Do tej pory hash rate Bitcoina spadł o 24% – z 137 EH / s przed halvingiem, do 104 EH / s – ale nie do końca w takim stopniu, jakiego BCH i BSV doświadczyły po swoich halvingach.

F2pool, górnik odpowiedzialny za nagłówek NY Times zawarty w końcowym bloku Bitcoina wydobytym przed halvingiem, powiedział, że jego dane wskazują, że wartość hashrate spadła z około 120 EH / s do 100 EH / s.

SEC przeprowadzało rozmowy o standardach Blockchain:

Proof of Stake Alliance ujawnił, że podejmuje krytyczne kroki w kierunku poprawy przestrzeni regulacyjnej wokół rynku Staking-as-a-Service (STaaS), w tym dialog z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Zgodnie z ogłoszeniem, POSA spotkał się z SEC w celu omówienia rosnącej popularności protokołów Proof-of-Stake (PoS) – następcy protokołu konsensusu Bitcoina Proof-of-Work, który jest postrzegany jako bardziej wydajny i skalowalny.

Staking pozwala posiadaczom tokenów zarabiać na zablokowanych ilościach natywnego tokena sieci, co z kolei wspiera ogólną wydajność sieci.

POSA przedłożył białą księgę zawierającą analizę prawną międzynarodowej firmy prawniczej Paul Hastings LLP i stwierdził, że dialog „dotyczący analizy prawnej” trwa.

Spotkania z SEC odbyły się w lutym, w których edukowano agencję na temat technologii PoS i omawiano ramy prawne dotyczące ofert STaaS.

POSA obejrzało zestaw standardów branżowych, które mają na celu wyprzedzenie potencjalnych problemów regulacyjnych, w tym proszenie dostawców STaaS o powstrzymanie się od doradztwa inwestycyjnego, unikanie terminologii branży finansowej (np. „odsetki”, „dywidenda” lub „dochód”), skupienie się na bezpieczeństwie i uczestnictwie w sieci, oraz unikanie gwarancji dotyczących wielkości nagród.

Evan Weiss, prezes i założyciel POSA, powiedział, że był „pod wielkim wrażeniem” zrozumienia, jakie ma SEC.

Jesteśmy wdzięczni, że poświęcili czas na spotkanie z nami i rozpoczęcie dialogu na temat tego, jak staking może odnieść sukces tutaj w USA. Uważamy tę dyskusję jako ciągłą okazję do uczenia się od siebie, aby zapewnić, że protokoły oparte na stakingu mogą się rozwijać tutaj, w USA, a jednocześnie zapewnić ochronę konsumentów i tokenów.

– powiedział.

Andreessen Horowitz publikuje lekcje z Crypto Startup School:

Firma venture capital Andreessen Horowitz – znana również jako a16z – rozpoczęła publikację internetowej wersji „Crypto Startup School”, siedmiotygodniowego kursu edukacyjnego dla przedsiębiorców z branży.

Dwa wykłady z pierwszego tygodnia zostały opublikowane 13 maja za pośrednictwem TechCrunch, natomiast reszta materiałów ostatecznie stanie się dostępna na stronie giganta inwestycyjnego.

Pierwszy wykład zatytułowany „Sieci kryptograficzne i dlaczego są tak ważne”, prowadził główny partner a16z Chris Dixon, który twierdzi, że łańcuchy Blockchain mogą stać się kolejną ważną platformą komputerową po smartfonach i Internecie, otwierając wiele możliwości dla przedsiębiorców i programistów na całym świecie.

Drugą prezentację prowadzi Dan Boneh, profesor kryptografii stosowanej i bezpieczeństwa komputerowego na Uniwersytecie Stanforda. Bohen omówił kryptograficzne pochodzenie Blockchainów i jego podstawowe cechy, takie jak klucze prywatne, mining i zero-knowledge proofs.

Pozostałe 12 wykładów, które jeszcze nie zostały opublikowane, poprowadzili między innymi Brian Armstrong, CEO Coinbase oraz inwestor Balaji Srinivasan, pośród innych.

„Crypto Startup School” miało miejsce od końca lutego do połowy kwietnia w Menlo Park w Kalifornii. W Bootcamp wzięło udział 45 studentów z USA i zagranicy, którzy zostali wybrani spośród „tysięcy kandydatów”.

Andreessen Horowitz jest jedną z głównych firm venture capital, która inwestuje w duże projekty, w tym Libra, Ripple i Coinbase.

W przyszłości a16z mogą pojawić się kolejne inwestycje związane z kryptografią, biorąc pod uwagę, że firma niedawno zebrała 515 mln dolarów na swój drugi fundusz skoncentrowany na kryptografii, przekraczając początkowy cel o 65 mln dolarów.

• Aktualna sytuacja na giełdach:

Bitcoin po upływie 24h notuje całkiem dobry wynik – wzrost na poziomie 6%, coraz bardziej zbliżając się do granicy 10.000 dolarów. W ślad za nim podążyła reszta największych kryptowalut: Ethereum notuje wzrost o 1,4%, XRP o 0,4%, Bitcoin Cash i Bitcoin SV o 1,2% a Litecoin o 1,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 13.3 mld dolarów i wynosi obecnie 261.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 172.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, cryptonews.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button