News

#1023 Newsy z dnia 16.05.2020

Z sobotnich wydarzeń: Halving: Górnicy stracili ponad 60% swoich przychodów; Solonin znów inwestuje w TON Telegramu; Meksykańska giełda krypto walczy ze skutkami COVID-19; Nowy projekt Accenture i Fujitsu; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Halving: Górnicy stracili ponad 60% swoich przychodów:

Dzięki zmniejszeniu nagrody blokowej o połowę, jedyną dobrą informacją dla górników Bitcoina są opłaty transakcyjne. W chwili obecnej pozwalają one minimalizować ich straty w związku z niedawnym halvingiem, w wyniku którego przychody górników spadły o ponad 60%.

10 maja górnicy zarobili 2.188 BTC, 12 maja liczba ta spadła do 852 BTC, czyli o 61%. Halving zmusił niektórych górników do opuszczenia łańcucha, co doprowadziło do redukcji wskaźnika hashrate sieci. To z kolei, doprowadziło do zwiększenia interwału bloków, co oznacza, że mniej z nich przetworzono w jednostce czasu, zmniejszając tym samym liczbę nagród za blok, dostępnych dla górników.

To, co do tej pory się wydarzyło, można nazwać scenariuszem „mini spirali śmierci”. Jedyną dobrą informacją dla górników jest to, że przeciążenie sieci doprowadziło do gwałtownego wzrostu kosztów opłat transakcyjnych, tj. z 0,62 dolara na koniec kwietnia, do 5,21 dolara w dniu 15 maja. Obecnie, w wyniku tej dynamicznej sytuacji, opłaty transakcyjne wynoszą 17% przychodów górników. Jest to najwyższy odsetek od stycznia 2018 roku.

Przychody górników denominowane w USD spadły z 19,25 mln dolarów w dniu 9 maja, do 7,82 mln dolarów w dniu 12 maja. Jest to spadek o 62%. Następna korekta trudności wydobycia nastąpi za trzy dni. Jednak obliczenia bieżące przewidują wzrost, ponieważ hashrate poszedł znacznie w górę przed halvingiem. Jednak zanim to nastąpi, prawdopodobnie będziemy świadkami niewielkiego spadku trudności, co powinno pomóc pozostałym górnikom.

Możliwe jest, że wraz z dojrzewaniem Bitcoina i każdą kolejnym halvingiem, w końcu nie będzie już więcej nowych Bitcoinów, przez co górnicy będą musieli polegać bardziej na opłatach transakcyjnych. Jednak im będą one wyższe, tym sieć będzie mniej atrakcyjna dla użytkowników.

Należy pamiętać jednak, że wielu znawców przemysłu wydobywczego uważa, że ​​spadek hashrate jest zwyżkowy dla Bitcoinów, ponieważ zwiększy rentowność pozostałych górników.

  • Solonin znów inwestuje w TON Telegramu:

Współzałożyciel Qiwi, Sergey Solonin, potwierdził, że podjął opcję wznowienia swojej inwestycji w TON Telegramu, w formie pożyczki w kwocie 17 mln dolarów, którą potem spłaci w 110% w kwietniu przyszłego roku, z jednoczesnym natychmiastowym zwrotem w wysokości 72%. O sprawie poinformował Forbes Rosja.

Po dobrze udokumentowanej walce sądowej Telegramu z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), firma nie dotrzymała 30 kwietnia terminu uruchomienia sieci TON i zabroniono jej dystrybucji tokenów Gram.

Inwestorzy otrzymywali do wczoraj do końca dnia, decyzję o przyjęciu natychmiastowego zwrotu w wysokości 72% ich początkowej inwestycji, czy też przekazania pieniędzy w formie pożyczki, otrzymując zapewnienie 110% zwrotu jej wartości w dniu 30 kwietnia 2021 roku. Ci, którzy wybrali opcję pożyczki, mieli nadzieję, że otrzymają Gram lub inną kryptowalutę po rozstrzygnięciu sporu z SEC. Jednak 12 maja, Telegram poinformował o rezygnacji z projektu TON.

Decyzja Solonina o skorzystaniu z opcji pożyczkowej w ramach jego własnej inwestycji o wartości 17 mln dolarów oznacza, że po upłynięciu założonego terminu otrzyma 18,7 mln dolarów.

Uważa on, że około 30% z 1,7 mld dolarów zebranych przez inwestorów w ramach Initial Coin Offering (ICO) w 2018 roku, zostanie zamienionych na pożyczki. To spowodowałoby, że Telegram miałby zobowiązania wobec pozostałych inwestorów w kwocie w wysokości około 500 mln dolarów.

Myślę, że powinno to wystarczyć na rok pracy, biorąc pod uwagę ryzyko wynikające z rozstrzygnięcia spraw z SEC. Mam nadzieję, że w tym czasie Pavel będzie w stanie wymyślić źródła dochodów lub sposób dalszego finansowania firmy.

 

– powiedział Solonin.

  • Meksykańska giełda krypto walczy ze skutkami COVID-19:

Meksykańska giełda krypto Bitso, połączyła siły z platformą crowdfundingową Donadora, aby uruchomić system darowizn oparty na kryptografii. Platforma pomoże zbierać fundusze na zakup żywności dla najbardziej poszkodowanych rodzin, dotkniętych kryzysem spowodowanym przez COVID-19.

Według raportu opublikowanego przez El Heraldo de México, każda dostarczona paczka żywnościowa będzie warta 150 pesos meksykańskich. Taka ilość będzie wystarczająca aby wyżywić rodziny 4-6 osobowe w danym tygodniu.

Opcje darowizny obejmują zarówno waluty fiducjarne, jak i różne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum i XRP. Lokalna giełda stwierdziła, że darowizny kryptograficzne są bardzo skuteczną metodą finansowania przez społeczeństwo. Wynika to z ich zdecentralizowanego charakteru i faktu, że każdy na świecie może uczestniczyć w takiej inicjatywie.

Bitso opublikował następujący komentarz po ogłoszeniu inicjatywy:

Darowizny za pośrednictwem portfeli kryptowalut są łatwe, szybkie i bezpieczne. Transakcje są realizowane w kilka sekund, dzięki czemu jest to bardzo przejrzysta metoda zapewniająca otrzymanie darowizny.

Wcześniej, branżowe portale informowały o innej kryptograficznej kampanii crowdfundingowej, przeprowadzonej w kwietniu przez włoski Czerwony Krzyż. Kampania miała na celu zbudowanie zaawansowanej infrastruktury medycznej do walki z COVID-19 we Włoszech. Dzięki temu przedsięwzięciu udało się zebrać 10.000 dolarów w ciągu czterech tygodni.

Kilka firm kryptograficznych uruchomiło podobne inicjatywy związane z kryzysem pandemicznym COVID-19 na całym świecie. Są to m.in. giełdy Binance, BitMEX i Stellar Foundation.

  • Nowy projekt Accenture i Fujitsu:

Projekt open source zainicjowany przez firmę Fortune 500 Accenture i Fujitsu, dołączył do „szklarni” Hyperledger’s 13 maja 2020 roku. Projekt, znany wcześniej jako Blockchain Integration Framework, opracowywany był przez sześć miesięcy w Hyperledger Lab, zanim stał się częścią Hyperledger Greenhouse. Po dołączeniu do „szklarni”, projekt został przemianowany na Hyperledger Cactus, a teraz znajduje się obok innych znaczących, w tym Hyperledger Fabric i Hyperledger Sawtooth.

Dyrektor technologii blockchain w Accenture, Michael Klein, powiedział:

Hyperledger Cactus służy jako opcja dla przedsiębiorstw, które chcą połączyć dowolny DLT z innymi DLT za pomocą wtyczki. Kaktusa można używać w dowolnej sieci DLT, na której udzielono zezwolenia, gdzie znane są tożsamości lub weryfikatory w ramach interoperacyjności.

Klein zauważył, że Hyperledger Cactus można wykonać na Hyperledger Besu, który działa na publicznym blockchain Ethereum, wraz z Hyperledger Fabric, Corda i Quorum R3.

Dyrektor wykonawczy Hyperledger, Brian Behlendorf, powiedział, że istnieją dwie warstwy interoperacyjności. Wyjaśnił, że pierwsza dotyczy działania w ramach danej sieci blockchain, zauważając, że wszyscy w sieci IBM Food Trust Network, Trust Your Supplier lub innych podobnych sieciach opartych na technologii Hyperledger Fabric, mogą skutecznie i poprawnie wymieniać informacje.

Po drugie, Behlendorf wspomniał, że interoperacyjność między sieciami jest ważna, wyjaśniając, że działa tutaj Hyperledger Cactus, ponieważ projekt ten pracuje nad budowaniem mostów między sieciami, nawet jeśli mają one różne protokoły.

Należy zauważyć, że Hyperledger Cactus to rozwiązanie technologiczne, które nie zostało zaprojektowane w celu rozwiązania problemów dotyczących zarządzania. Klein wyjaśnił:

Jest to rozwiązanie technologiczne, które wciąż wymaga elementu ludzkiego, aby zapewnić sukces. Chodzi o to, że wykorzystuje federacyjne podejście interoperacyjne, co oznacza, że ​​możesz mieć wiele podmiotów w sieci DLT, a sieć przeciwna potwierdza transakcje. Zaufanie nie leży po stronie jednej organizacji, zarządzanie jest nadal potrzebne.

Co więcej, podczas gdy Hyperledger Cactus wykazuje ogromny potencjał, Klein zauważył, że projekt nie rozwiązuje problemów związanych z interoperacyjnością wszystkich sieci blockchain i DLT. Wyjaśnił, że jest to po prostu kolejne rozwiązanie, które przedsiębiorstwa mogą wykorzystać.

Chociaż niedawny szum wokół technologii blockchain może sprawiać wrażenie, że interoperacyjność jest nowym wyzwaniem, to jednak zawsze stanowiło to problem dla przedsiębiorstw wykorzystujących te rozwiązania. W związku z tym Klein zauważył, że Accenture zaczął pracować nad tą kwestią:

Na początku 2018 roku zaczęliśmy koncentrować się na rozwiązaniu problemu interoperacyjności, którego jeszcze nie widzieliśmy na rynku, czyli wymianie niestandardowych zasobów i informacji między różnymi księgami DLT.

Aby złagodzić obawy związane z interoperacyjnością, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa, Accenture stworzyło godne zaufania rozwiązanie „węzła interoperacyjności”, które znajduje się pomiędzy systemami DLT. Taki protokół działałby w celu kontrolowania wszystkich możliwości w połączonych sieciach DLT.

Klein zauważył ponadto, że Accenture połączył się z Fujitsu poprzez Hyperledger Labs, wyjaśniając, że japońska firma informatyczna i technologiczna podziela podobne wizje i rozwiązania problemów związanych z interoperacyjnością. mówiąc:

Poznaliśmy Fujitsu za pośrednictwem Hyperledger Labs i rozpoczęliśmy pracę nad Cactus, która trwała około sześć miesięcy. Wizja projektu koncentruje się teraz na przygotowaniu go do produkcji dla klientów korporacyjnych.

Według Behlendorfa, Hyperledger Labs to miejsce, w którym umieszczane są nowe bazy kodu, takie jak Cactus, aby pomóc rekrutować programistów, szukać kontaktów i zapewnić legalne pochodzenie kodów. Behldendorf dodał, że niektóre laboratoria – nie wszystkie – są promowane do oficjalnych projektów w Hyperledgerze, mówiąc:

Większość laboratoriów nie posuwa się tak daleko, ale zawsze było celem Cactus, który wcześniej nazywał się Blockchain Integration Framework, aby zmierzać w tym kierunku, a kiełkowanie w Labs było sposobem, aby pomóc innym członkom społeczności Hyperledger dotrzeć do wiedzieć o tym, zanim zaproponowano, aby stać się pełnym projektem.

Oprócz budowania relacji, Hyperledger Labs ceni ramy open source, o których wspomniał Klein, było ważnym elementem Accenture w zakresie umożliwiania firmom budowanie wspólnych baz danych:

Blockchain polega na odblokowaniu wartości między organizacjami i ekosystemami oraz na otwarciu source to świetny sposób na udostępnienie technologii całej społeczności.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś na giełdach nie odnotowujemy większych zmian. W górę poszedł Ethereum o 0,68%, natomiast korekty notujemy po stronie Bitcoina o 1,59%, XRP o 0,25%, Bitcoin Cash o 0,62% i Bitcoin SV o 0,39%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 256,0 mld dolarów, a całkowity obrót 128,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button