News

#1026 Newsy z dnia 19.05.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Japońskie giełdy reagują na aktualizację krypto przepisów; Bank of Korea: rozwój Blockchain przyciąga banki do kryptowalut; Giełda ogłasza zawody aby pomóc w kryzysie koronawirusa; BitMEX tymczasowo przeszedł w tryb offline; Aktualna sytuacja na giełdach.

Japońskie giełdy reagują na aktualizację krypto przepisów:

Japońska giełda kryptowalut bitbank rozpoczęła wdrażanie zmian w celu dostosowania się do zmienionej krajowej ustawy o usługach płatniczych (PSA), obowiązującej od 1 maja.

Atsushi Kuwabara z bitbank rozmawiał z Cointelegraph na temat tego, jak lokalne giełdy i organy regulacyjne zareagowałyby na modyfikacje przepisów dotyczących kryptowalut zaproponowanych po raz pierwszy przez Japońską Izbę Reprezentantów w 2019 r.

W ramach modyfikacji PSA wszystkie odniesienia do „wirtualnej waluty” należy zastąpić terminem „aktywa kryptograficzne”. Kuwejbara powiedział, że bitbank zmodyfikuje swoją stronę internetową i wszystkie publikacje, aby uwzględnić te zmiany.

Od 1 maja giełdy kryptograficzne działające w Japonii muszą zarządzać pieniędzmi użytkowników niezależnie od własnych przepływów pieniężnych. Oznacza to znalezienie zewnętrznego operatora, który zatrzyma pieniądze użytkowników w banku powierniczym lub na oddzielnym rachunku bankowym prowadzonym przez giełdę.

Rząd japoński zaktualizował jednak te ograniczenia, wymagając między innymi powierzania pieniędzy użytkownikom. W odpowiedzi na zbliżające się regulacje giełda kryptograficzna BitMEX zamknęła swoje japońskie usługi 28 kwietnia.

Zgodnie z wytycznymi PSA giełdy muszą teraz używać „niezawodnych metod” do zarządzania pieniędzmi użytkowników. Przepisy wspominają o zimnych portfelach, ale mówią również, że gorących portfeli również można używać, o ile przechowują „ten sam rodzaj i te same ilości zasobów kryptograficznych”, co zasoby kryptograficzne użytkowników. Umożliwiłoby to każdej giełdzie zwrot pieniędzy użytkownikom, jeśli środki zostaną skradzione.

Bank of Korea: rozwój Blockchain przyciąga banki do kryptowalut:

Bank centralny Korei Południowej, Bank of Korea, przeprowadził nowe badania i analizy dotyczące postępu walut cyfrowych banku centralnego – lub CBDC – na całym świecie.

Bank opublikował „Overseas CBDC Progress Report”, w którym instytucja przeanalizowała projekty CBDC 14 banków centralnych.

Stwierdzono, że ostatnie postępy w rozliczeniach płatności, technologia DLT oraz gwałtowne spadki zużycia gotówki są głównymi czynnikami napędzającymi banki centralne do badań i rozwoju CBDC. Większość banków centralnych w raporcie opracowuje obecnie systemy informatyczne w celu zbadania wykonalności przyjętego modelu CBDC.

Według raportu banki centralne w Szwecji, Singapurze, Kanadzie, Japonii, Tajlandii i Hongkongu ujawniły wdrożenie technologii DLT w swoich badaniach CBDC.

Większość banków centralnych koncentruje się na badaniach nad tym, czy w CBDC można zastosować nowe technologie przyszłości, z dala od scentralizowanego zarządzania rejestrami i transakcji opartych na rachunkach, które są obecnie stosowane w systemach płatności i rozrachunków.

– wyjaśnia bank.

Norwegia, Bank Centralny Karaibów Wschodnich, Bahamy, Szwecja, Wielka Brytania i Chiny badają CBDC w zakresie mikropłatności, podczas gdy Szwajcaria, Singapur, Kanada, Tajlandia, Hongkong i Francja koncentrują swoje wysiłki na obsłudze dużych kwot.

Według raportu Szwecja i Chiny zakończyły już weryfikację koncepcji i osiągnęły etap pilotażowy, podczas gdy CBDC na Bahamach jest w fazie próbnej.

Giełda ogłasza zawody aby pomóc w kryzysie koronawirusa:

Jak ogłoszono, szwajcarska giełda kryptowalut Lykke zaoferuje cztery nagrody o łącznej wartości 200.000 franków szwajcarskich (205.800 dolarów) w ramach Open Initiative.

Inicjatywa poszukuje od zespołów programistów nowych propozycji rozwiązań opartych na Blockchain dla problemów związanych z obecnymi zawirowaniami gospodarczymi, podzielonych na cztery kategorie.

W konkursie sędziować będzie dyrektor generalny Lykke Richard Olsen, były prezes CFTC Christopher Giancarlo oraz Ashkan Nikeghbali, profesor Uniwersytetu w Zurychu.

Cztery kategorie to platformy oparte na Blockchain dla cyfrowych bonów, łańcuchów dostaw, systemu wiadomości ekonomicznych w czasie rzeczywistym oraz bardziej ogólna kategoria inicjatyw badawczych.

Olsen powiedział, że uważa główne innowacje techniczne za kolejny etap ożywienia gospodarczego: „Brakuje głębokich innowacji, które rozwiązują problem nieefektywności systemu gospodarczego”.

Kluczową kwestią jest to, że rządy były bardziej reaktywne, bardziej w trybie paniki. I teraz, kiedy doszło do pierwszego ataku i ludzie wracają do pracy, bardzo ważne jest, aby być strategicznym.

– powiedział.

Komentując rolę pandemii COVID-19 w inspirowaniu nowych rozwiązań technologicznych, Giancarlo dodał:

Jedną z rzeczy, które wywołuje kryzys, jest pobudzanie wyobraźni i innowacji. W czasie spokoju ludzie nie są narażeni na napięcie podczas normalnego sposobu pracowania. A potem nagle pojawia się taki kryzys, który powoduje ogromne napięcie w tradycyjnych procesach.

Zgłoszenia są mile widziane z całego świata. Obecne okno zgłoszeń kończy się 3 lipca, kiedy to jury wybierze zwycięzców. Olsen ma jednak nadzieję kontynuować konkurs w przyszłości, aby promować dalszy rozwój fintech.

BitMEX tymczasowo przeszedł w tryb offline:

Główna giełda instrumentów pochodnych Bitcoin, BitMEX, przeszła chwilowo w tryb offline, powołując się na awarię silnika handlowego. Platforma była niedostępna przez krótki czas, a obecnie jest już z powrotem online.

Silnik transakcyjny BitMEX jest obecnie wyłączony.

– napisała firma na Twitterze.

Około 25 minut po ogłoszeniu Bitmex opublikował aktualizację, twierdząc, że „wszystkie fundusze są bezpieczne, opóźnione zamówienia zostaną odrzucone i nie nastąpi likwidacja w czasie przestoju”.

BitMEX powrócił online około godziny 13:30 czasu UTC, początkowo w trybie tylko anulowania, co oznacza, że w tym czasie nie można było składać żadnych nowych zamówień. Około 13:40 UTC BitMEX ogłosił za pośrednictwem swojego kanału Telegram, że handel został wznowiony.

Awaria nastąpiła wkrótce po tym, jak BitMEX został dotknięty poważnym pozwem, który został złożony przez BMA LLC w amerykańskim sądzie rejonowym dla północnego dystryktu Kalifornii 16 maja.

Powód oskarżył spółkę dominującą BitMEX, HDR Global Trading, oraz kierowników giełdy – Arthura Hayesa, Bena Delo i Samuela Reeda – o udział w wielu przestępstwach, w tym o wyłudzanie pieniędzy, pranie pieniędzy, oszustwa bankowe i prowadzenie działalności nielicencjonowanej.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują niewielkie zmiany. Bitcoin notuje wzrost o 0,2%, Ethereum o 0,9% a Bitcoin Cash o 0,2%. XRP, Bitcoin SV i EOS notują spadki kolejno o 0,2%, 0,1% i 0,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.1 mld dolarów wynosi obecnie 265.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 129.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button