News

#1027 Newsy z dnia 20.05.2020

Ze środowych wydarzeń: Satoshi przeniósł swoje Bitcoiny?; Robert Kiyosaki ostrzega: Kup Bitcoina i ratuj siebie; Chińska Partia Komunistyczna dodaje krypto do programu nauczania; Cyfrowy Juan może być kompatybilny z Alipay i WeChat Pay; Aktualna sytuacja na giełdach.

Satoshi przeniósł swoje Bitcoiny?:

Adres Bitcoin, który zebrał 50 BTC z miningu, właśnie pokazał pierwszy znak aktywności od lutego 2009 r. – zaledwie miesiąc po stworzeniu Bitcoina.

Według danych z Blockchair.com, adres 17XiVVooLcdCUCMf9s4t4jTExacxwFS5uh przeniósł całą nagrodę za wydobycie 50 BTC do dwóch różnych portfeli. Z tego 40 BTC pozostaje nieaktywnych. Pozostałe 10 BTC zostało wysłane na adres multisig, o czym świadczy jego numer początkowy.

Odtąd łańcuch transakcji staje się trudniejszy do śledzenia, ponieważ Bitcoiny zostały podzielony na prawie dziesiątki części w ramach złożonego łańcucha. 

Oryginalny portfel zawierał transakcję generującą 50 Bitcoinów, które zostały wydobyte 9 lutego 2009 r. W społeczności wiadomo, że „fortuna” Satoshiego rozłożona jest na wiele różnych portfeli.

Tylko trzy osoby wiedziały wówczas o Bitcoinie: Satoshi, nieżyjący Hal Finney i Martti Malmi.

Teorie o potencjalnym właścicielu tych funduszy obejmują żonę Finneya i Malmiego, ale Satoshi jest również prawdopodobnym kandydatem. Złożony łańcuch transakcji sugeruje, że sygnatariusz stara się ukryć miejsce przeznaczenia funduszy. 

Robert Kiyosaki ostrzega: Kup Bitcoina i ratuj siebie:

Biznesmen Robert Kiyosaki nie jest jedyną znaną postacią, która opowiada się za przejściem na Bitcoina podczas obecnego kryzysu finansowego, ale jest jednym z niewielu, którzy brzmią jakby to była decyzja życia i śmierci.

19 maja autor książki „Rich Dad, Poor Dad” opublikował na Twitterze głównie w wielkich literach wiadomość, potępiając działania Rezerwy Federalnej podczas pandemii i jego przekonanie, że aktywa takie jak złoto, srebro i Bitcoiny będą wybawcami inwestorów w czasie kryzysu:

Poprzedni tweet Kiyosakiego – napisany zaledwie pięć godzin wcześniej – był znacznie bardziej złowieszczy w swoich ostrzeżeniach, krytykując dr Anthony’ego Fauciego, dyrektora Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych oraz znaną postać w odpowiedzi na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Wyraził obawy związane z „nową pandemią” i „większym strachem” w dalszej części 2020 r.

Chińska Partia Komunistyczna dodaje krypto do programu nauczania:

Uczelnia wyższa, która szkoli urzędników Komunistycznej Partii Chin, opublikowała nową książkę o kryptowalutach.

Według lokalnej publikacji, Szkoła Partii Centralnego Komitetu Komunistycznej Partii Chin – znana również jako Szkoła Partii Centralnej – opublikowała książkę w ramach serii książek o przełomowych technologiach. Poprzednie wpisy z tej serii to „Dialog z liderami partii o AI” i „Dialog z liderami partii o Blockchain”.

Celem serii książek jest zapewnienie urzędnikom partii i opinii publicznej źródła informacji na temat pojawiających się nowych trendów technologicznych. Dyrektorów chińskiego banku centralnego, dyrektorów bankowości komercyjnej i organów regulacyjnych zaproszono do napisania prologu do nowej opublikowanej książki o kryptografii.

Książka zaczyna się od historii i pochodzenia waluty fiducjarnej, a następnie przedstawia przegląd obecnego systemu walut kredytowych i jego wad. Prowadzi to do sekcji o ruchu kryptograficznym i narodzinach Bitcoina.

Dalej książka bada naturę i przyszłość cyfrowej waluty i szczegółowo wyjaśnia, czym są giełdy kryptograficzne i ICO. Omawia i analizuje problemy regulacyjne dotyczące tych nowych rozwiązań. 

Cały rozdział książki został przekazany Walutom Cyfrowym Banku Centralnego (CBDC). Wyjaśnia strategię stojącą za cyfrowym Yuanem oraz wpływ, jaki wywarłby na obecny system płatności. Uwzględniono pełną analizę porównawczą CBDC, Libra i stablecoinów. 

Ostrzega przed zagrożeniami związanymi z super suwerennymi kryptowalutami, takimi jak Libra, kwestionującymi suwerenność monetarną krajów o niedoskonałej infrastrukturze rynku finansowego. Proponuje środki regulacyjne adresowane do tych tendencji. 

Cyfrowy Juan może być kompatybilny z Alipay i WeChat Pay:

Eksperci z Chin i Korei Południowej uważają, że chiński juan cyfrowy będzie prawdopodobnie interoperacyjny z rozwiązaniami e-płatności, takimi jak WeChat Pay i AliPay obsługiwany przez Alibaba, a także z szeregiem platform cyfrowych używanych przez duże banki.

Chiński Bank Ludowy (PBoC) pozostawał stosunkowo milczący w kwestii interoperacyjności aplikacji sektora prywatnego dla nadchodzącej waluty cyfrowej, znanej lokalnie jako DCEP. Co więcej, chińskie obrazy udostępniane przez internautów wydają się pokazywać użytkowników testbed korzystających z zasobów juana cyfrowego przechowywanych w nowych aplikacjach portfela na smartfony wydanych przez chińskie banki państwowe.

Jednak specjalista ds. badań o nazwisku Im Dong-min pracujący w południowokoreańskim gigancie finansowym Kyobo Securities powiedział mediom Chosun:

WeChat Pay i Alipay są szeroko stosowane w Chinach, a DCEP najprawdopodobniej będzie używany w połączeniu z tymi platformami. Ponieważ sektor bankowy jest w dużej mierze prowadzony przez państwo w Chinach, łatwiej będzie wprowadzić DCEP bez powodowania niedogodności.

– mówi.

W Chinach Monet Carlo, regularny współpracownik wielu wiodących chińskich mediów technicznych, napisał w kolumnie opublikowanej przez Mars Finance, że DCEP prawdopodobnie nie korzystałby z jednej aplikacji – zamiast tego byłby oparty na idei interoperacyjności.

W przyszłości dzięki DCEP nie będziesz już musiał polegać na korzystaniu z szeregu konkretnych aplikacji. Oznacza to, że jeśli chcesz otrzymywać fundusze, nie będziesz już musiał mieć wielu aplikacji od Alipay, WeChat i [różnych banków państwowych] – wystarczy mieć jedną z nich. Na przykład, jeśli zainstalowałeś aplikację Alipay, będziesz mógł zeskanować kod z konta WeChat Pay i kontynuować bezpośrednią płatność. To samo dotyczy banków i innych platform stron trzecich.

– pisze.

Obserwatorzy gdzie indziej uważają, że DCEP stanowi kulminację wspólnego nacisku sektora publicznego i prywatnego mającego na celu położenie kresu dominacji dolara w Azji.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują widoczne spadki. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 2,2%, Ethereum o 2,4%, XRP o 1,5%, Bitcoin Cash o 3,2% a Bitcoin SV o 2,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 5.5 mld dolarów wynosi obecnie 260.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 118.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, cryptonews.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button