News

#1028 Newsy z dnia 21.05.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Craig Wright zaprzecza przeniesieniu 50 „Bitcoinów Satoshiego”; Pierwszy udany test cyfrowego euro; Coinbase pozwoli na pracę zdalną po kwarantannie; Były prawnik Coinbase zostaje głową organu regulacyjnego; Aktualna sytuacja na giełdach.

Craig Wright zaprzecza przeniesieniu 50 „Bitcoinów Satoshiego”:

Calvin Ayre ujawnił, że Craig Wright, pretendent do nazwiska Satoshi Nakamoto, odmówił przeniesienia 50 Bitcoinów z długo nieaktywnego adresu, który niektórzy uważali za należący do twórcy Bitcoina.

Wczoraj nieznana osoba przeniosła 50 Bitcoinów⁠ – około 486,000 dolarów – z adresu zawierającego monety wydobyte zaledwie miesiąc po uruchomieniu głównej sieci Bitcoina w 2009 r.

W odpowiedzi na Twitterze do Adama Back, Ayre powiedział, że nie ma to nic wspólnego z Wrightem:

To NIE był Satoshi, właśnie z nim rozmawiałem, i Craig potwierdził, że to nie on.

– czytamy.

Jednak wspomniany adres, 17XiVVooLcdCUCMf9s4t4jTExacxwFS5uh, należy do 16.000 wymienionych w dokumencie sądowym w sprawie Kleinmana przeciwko Wrightowi, co do którego Wright twierdził, że jest jego własnością.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Wright w sądzie zaprzeczył, że ma dostęp do kluczy prywatnych do adresów, więc gdyby powiedział, że przeniósł 50 Bitcoinów, miałby kłopoty. Jeśli jednak ktoś przeniósłby monety, oznaczałoby to, że adres nie należy do niego, co ponownie pozostawiło go w potencjalnie trudnej sytuacji prawnej.

Jeśli wierzyć w słowa Ayrego w sprawie odmowy Wrighta, samozwańczy Satoshi może napotkać poważne komplikacje w trwającym procesie. Sędzia już wielokrotnie kwestionował wiarygodność Wrighta.

Pierwszy udany test cyfrowego euro:

Według ogłoszenia z Banque de France, Francja stała się pierwszym krajem, który z powodzeniem wypróbował cyfrowe euro działające na Blockchain, po wezwaniu do wprowadzenia nowych technologii wspierających taki postęp.

Bank twierdzi, że 14 maja przetestował sprzedaż papierów wartościowych za waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC), sygnalizując rozpoczęcie bardziej szczegółowych testów.

Chociaż ogłoszenie banku nie było zbyt szczegółowe, wskazało, że obecny program pilotażowy koncentruje się raczej na sprzedaży hurtowej niż detalicznej dla cyfrowego euro. Detaliczne CBDC byłyby otwarte dla zwykłych konsumentów poprzez Bitcoin lub Apple Pay.

Ostatni pilotaż emisji papierów wartościowych w zamian za cyfrowe euro opierał się na oprogramowaniu otrzymanym po zaproszeniu do składania wniosków z 27 marca. Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem bank poświęci najbliższe tygodnie na przeprowadzanie podobnych testów dla innych wniosków otrzymanych w ramach tej samej inicjatywy.

Banque de France jest szczególnie aktywny w opracowywaniu cyfrowego euro. Do czasu odejścia Wielkiej Brytanii Francja stanie się drugą co do wielkości gospodarką w strefie euro po Niemczech.

Coinbase pozwoli na pracę zdalną po kwarantannie:

Amerykańska giełda kryptograficzna Coinbase ogłosiła, że po zakończeniu kwarantanny pandemicznej przejdzie do trybu „remote first”, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem związanym z lokalizacją i poprawić decentralizację.

W liście otwartym do wszystkich pracowników dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, powiedział:

Po zniesieniu ograniczeń kwarantanny Coinbase przyjmie zasadę „remote-first”, co oznacza, że zaoferujemy opcję pracy w biurze lub zdalnie w przypadku znacznej większości ról.

– czytamy.

Szacuje się, że od 20% do 60% wszystkich pracowników Coinbase będzie pracować zdalnie po usunięciu wszystkich ograniczeń COVID-19.

Zmiana sposobu myślenia była wynikiem nieplanowanego dystansu społecznego narzuconego im przez pandemię COVID-19, która spowodowała „mniejszą złożoność operacyjną niż się spodziewaliśmy”.

Armstrong napisał, że wraz z wprowadzaniem bardziej zapobiegawczych środków, takich jak trzymanie odpowiedniej odległości między każdym pracownikiem, Coinbase nie byłby w stanie fizycznie zmieścić wszystkich pracowników z powrotem w ich centrali w San Francisco.

Armstrong powiedział że wizją Coinbase jest stworzenie świata z większą swobodą gospodarczą, a niezwiązanie się z jedną lokalizacją jest kluczową tego częścią. 

To, co robimy w tej chwili, może wpłynąć na rozwój wielu firm.

– twierdzi.

Były prawnik Coinbase zostaje głową organu regulacyjnego:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem Biuro kontrolera waluty w Stanach Zjednoczonych (OCC), były główny radca prawny w Coinbase Brian P. Brooks wystąpi 29 maja jako szef OCC.

Brooks zastąpi Josepha Ottinga. Otting odchodzi w połowie swojej kadencji, która rozpoczęła się pod koniec 2017 r.

Brooks opuścił Coinbase, aby w połowie marca zająć drugie miejsce w rankingu OCC.Oboje współpracowali już wcześniej w OneWest Bank w Kalifornii.

OCC to biuro w ramach Departamentu Skarbu USA, które reguluje instytucje bankowe i pożyczkowe. Zadeklarowana misja biura to:

Zapewnić, że banki krajowe i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe działają w bezpieczny i solidny sposób, zapewniają uczciwy dostęp do usług finansowych, uczciwie traktują klientów i przestrzegają obowiązujących przepisów ustawowych i wykonawczych.

– czytamy.

Biuro odgrywa ważną rolę, na przykład w federalnych programach dystrybucji pożyczek i pomocy.

CV Brooksa jest długie, ale fakt, że przeszedł bezpośrednio z funkcji wykonawczej na wiodącej amerykańskiej giełdzie kryptograficznej na szefa krajowego urzędu regulacji bankowych, sugeruje zwiększone zainteresowanie nowymi technologiami w bankowości.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy kontynuację wczorajszych spadków. Bitcoin oraz Ethereum poszybowali w dół o 4,3%, XRP o 3,4%, Bitcoin Cash o 4,8% a Bitcoin SV o 2,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 9.2 mld dolarów wynosi obecnie 251.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 119.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, cryptonews.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button