News

#1034 Newsy z dnia 27.05.2020

Ze środowych wydarzeń: CEO Ripple: USA musi przyjąć krypto lub zostać za Chinami; Google potwierdzonym partnerem Theta; LG decyduje się na opracowanie Blockchain ID; Goldman Sachs nie zgadza się z Bloomergiem ws. Bitcoina; Aktualna sytuacja na giełdach.

CEO Ripple: USA musi przyjąć krypto lub zostać za Chinami:

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, wezwał amerykańskie organy regulacyjne, by „przyspieszyły rozwój walut cyfrowych”, aby nie pozostały w tyle za Chinami.

W opublikowanym tweecie Garlinghouse ostrzega, że „pozostanie zadowolonymi z siebie faktycznie nas cofa”, cytując artykuł sugerujący, że długo reklamowana cyfrowa waluta banku centralnego w Chinach (CBDC) może potencjalnie zająć miejsce dolara jako globalna waluta rezerwowa.

Dominacja finansowa USA zależy obecnie zarówno od statusu dolara jako globalnej waluty rezerwowej, jak i od jego kontroli nad systemem SWIFT.

Ułatwia on przekazywanie komunikatów między globalnymi bankami komercyjnymi na temat zleceń płatniczych i działa jako pośrednik w przypadku większości płatności transgranicznych. Kontrola tego systemu daje USA znaczną dźwignię w możliwości nakładania sankcji finansowych.

Transgraniczne przelewy walut cyfrowych nie wymagają systemu SWIFT ani polegania na dolarach amerykańskich.

Chociaż Chiny twierdzą, że nie ma zaplanowanej daty premiery cyfrowego juana, na CBDC przeprowadzane są obecnie testy pilotażowe w wielu regionach.

Jeśli chodzi o krajową walutę cyfrową, Stany Zjednoczone są już lata za Chinami, jednak Garlinghouse uważa, że bardziej przyjazne ramy regulacyjne dotyczące publicznych zasobów cyfrowych, takich jak XRP, mogą pomóc nadrobić straty. I chociaż chiński CBDC byłby całkowicie poza kontrolą USA, Garlinghouse szybko podkreślił, że XRP nie jest zwolniony z amerykańskiego (a nawet globalnego) nadzoru finansowego.

Google potwierdzonym partnerem Theta:

Aplikacja do przesyłania strumieniowego konferencji e-sportowych i kryptograficznych Theta potwierdziła plotki, że współpracuje z Google, ogłaszając Google Cloud jako „Enterprise Validator” i partnera do uruchomienia Theta mainnet 2.0.

Program Enterprise Validator obejmuje także wiodącą giełdę kryptowalut Binance, japońską firmę partnerską Gumi Cryptos oraz fundusz venture capital Blockchain Ventures. Enterprise Validators weryfikują transakcje w sieci Theta. Ogłoszenie to zbiega się z wprowadzeniem Theta Mainnet 2.0, zaplanowanym również na 27 maja.

Google został również ogłoszony preferowanym dostawcą chmury Theta, dzięki czemu użytkownicy Theta mogą wdrażać i uruchamiać węzły bezpośrednio z Google Cloud Marketplace od 27 maja.

Allen Day z Google Cloud, stwierdził, że technologia DLT „umożliwia nowe modele biznesowe, które potencjalnie mogą przekształcić globalną gospodarkę cyfrową, w tym branżę medialną i rozrywkową”.

Z niecierpliwością oczekujemy uczestnictwa w walidacji korporacyjnej oraz zapewnienia infrastruktury Google Cloud wspierającej długoterminową misję Theta i przyszły rozwój.

– dodał Day. 

Google Cloud będzie również zasilać infrastrukturę chmury stanowiącą podstawę platformy wideo Theta.tv.

Mitch Liu, współzałożyciel i dyrektor generalny Theta Labs, stwierdził:

Cieszymy się z pogłębienia współpracy z Google Cloud w wielu kluczowych obszarach strategicznych, co przyspieszy wdrożenie Theta w wielu różnych branżach.

Theta.tv to zasilana kryptograficznie usługa transmisji strumieniowej 24/7, która transmituje e-sport, turnieje pokerowe oraz duże konferencje Blockchain i krypto, w tym Consensus i Crypto Asia Summit. Zaangażowanie użytkowników w platformę jest nagradzane w postaci własnościowego tokena Theta „G Fuel”.

Premiera Theta Mainnet 2.0 jest efektem głośnych partnerstw w ostatnich tygodniach, w tym umowy z Samsungiem na uruchomienie aplikacji Theta na 75 milionach smartfonów z Androidem na całym świecie.

LG decyduje się na opracowanie Blockchain ID:

Firma LG nawiązała współpracę ze spółką Evernym z siedzibą w Stanach Zjednoczonych w celu opracowania technologii Blockchain ID.

Azjatycki serwis informacyjny Aju Business Daily poinformował, że LG CNS – spółka zależna LG w zakresie usług IT – podpisała protokół ustaleń z Evernym. Współpraca między obiema firmami ma na celu opracowanie międzynarodowych standardów tożsamości cyfrowej w Konsorcjum World Wide Web.

Aby ustanowić nowy standard, obie firmy postanowiły wspólnie opracować zdecentralizowany system uwierzytelniania oparty na Blockchain, który zastąpi międzynarodowe prawa jazdy i paszporty. Evernym uruchomił już Sovrin, platformę mającą na celu umożliwienie organizacjom i rządom wydawania, weryfikacji i zarządzania cyfrowymi danymi uwierzytelniającymi, takimi jak cyfrowe paszporty.

Gabriel Kurman jest szefem strategii w RIF, rozwiązaniu opartym na Bitcoinie, które rozwija własny system zarządzania tożsamością. Kurman powiedział, iż uważa, że taki standard może przynieść ogromne korzyści w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych. Chociaż pokłada duże nadzieje w tym systemie, podkreślił również, że takie rozwiązania powinny być open source:

Mam nadzieję, że ten standard pomoże przyszłym pokoleniom odzyskać prawo do prywatności w związku z cyfrowymi interakcjami utraconymi przez nasze pokolenie w ciągu ostatnich 15 lat. Również w celu ułatwienia dostępu do identyfikatora zagrożonym społecznościom. Z drugiej strony nie chciałbym, aby to narzędzie służyło do masowego nadzoru firm technologicznych i rządów, ukrytego pod maską dobrych intencji. Aby tego uniknąć, potrzebna jest technologia open source, a także publiczne łańcuchy Blockchain.

– stwierdził.

Odporność na cenzurę i odporna infrastruktura Blockchain sprawiają, że doskonale nadaje się jako podstawa rozwiązań tożsamości cyfrowej, które muszą być bezpieczne i zawsze dostępne. Zdecentralizowane rozwiązania w zakresie tożsamości cyfrowej są jednym z najbardziej aktywnych obszarów rozwoju technologii Blockchain.

Goldman Sachs nie zgadza się z Bloomergiem ws. Bitcoina:

Według wyciekłego slajdu PowerPoint, Goldman Sachs, w rozmowie z 27 maja omawiającej perspektywy gospodarcze USA, stwierdził, że kryptowaluty nie są klasą aktywów. Tekst slajdu wydaje się zniechęcać klientów do inwestowania w nadchodzące technologiczne aktywa. Stoi to w wyraźnym kontraście z poglądami kandydata na prezydenta, Michaela Bloomberga, którego plan reformy finansowej jednoznacznie nazwał Bitcoina klasą aktywów.

Plan Michaela Bloomberga otwarcie uznał kryptowaluty za główną klasę aktywów. Wezwał także do wprowadzenia przejrzystych ram regulacyjnych:

Kryptowaluty stały się klasą aktywów wartą setki miliardów dolarów, jednak nadzór regulacyjny pozostaje podzielony i nierozwinięty. Pomimo obietnic związanych z Blockchain, Bitcoinami i ICO, jest też mnóstwo szumu, oszustw i działalności przestępczej.

– powiedział.

Należy zauważyć, że większość, jeśli nie całą krytykę skierowaną przez Goldmana Sachsa do Bitcoina można również nałożyć na inne aktywa, takie jak złoto. Analityk Bloomberg, Mike McGlone, który często jest zwyżkowy w kwestii kryptowalut, uważa, że Bitcoin jest lepszym środkiem tezauryzacji niż złoto ze względu na nieelastyczny charakter jego podaży:

W przeciwieństwie do złota quasi-walutowego, wyższe ceny nie będą bodźcem do zwiększenia podaży.

– stwierdził.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach widzimy odbicie cen. Bitcoin notuje wzrost o 4,2%, Ethereum o 3,3%, XRP o 2%, Bitcoin Cash o 3,1% a Bitcoin SV o 3,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 9.1 mld dolarów wynosi obecnie 256 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 100 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button