News

#1035 Newsy 28.05.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Gemini nawiązuje współpracę z Samsungiem: Sberbank wykupuje bankomaty Blockchain zdolne do miningu; Władze Rosji podzielone ws. zakazu Telegram; Bayer wykorzysta Blockchain do śledzenia łańcucha dostaw; Aktualna sytuacja na giełdach. 

Gemini nawiązuje współpracę z Samsungiem:

Amerykańska giełda kryptograficzna Gemini nawiązała współpracę z gigantem technologicznym Samsung Electronics w zakresie integracji portfela. Dzięki partnerstwu klienci z USA i Kanady będą mogli korzystać z portfela Samsung Blockchain w połączeniu z aplikacją mobilną Gemini.

Współpraca ta jest podobno pierwsza w swoim rodzaju.

Gemini to pierwsza amerykańska giełda kryptograficzna i powiernik, która współpracuje z Samsungiem.

– czytamy w oświadczeniu.

Do pobrania na telefony Samsung Galaxy portfel giganta technologicznego działa jako miejsce przechowywania kryptowalut. W wyniku współpracy portfel może teraz połączyć się z giełdą Gemini.

Podłączając swój portfel Samsung Blockchain do Gemini, użytkownicy mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty, przeglądać salda kont Gemini, a także przenosić swoje krypto do zimnego portfela dzięki Gemini Custody w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

– czytamy.

Współpraca daje użytkownikom zasobów cyfrowych globalne opcje i niezależność – cechy nieodłącznie związane z kryptowalutami w ich rdzeniu, powiedział współzałożyciel Gemini, Tyler Winklevoss.

Sberbank wykupuje bankomaty Blockchain zdolne do miningu:

Największy bank w Rosji, Sberbank, ogłosił przetargi na dostarczenie 4.917 bankomatów Blockchain z wbudowaną kartą graficzną obsługującą „operacje Blockchain”.

Eksperci stwierdzili, że najbardziej oczywistym przykładem użycia karty zoptymalizowanej pod kątem Blockchain jest wydobywanie kryptowaluty.

Sberbank jest najstarszym i największym bankiem w Rosji i posiada prawie 44% wszystkich osobistych depozytów w tym kraju. Obsługuje 14.200 oddziałów i 77.000 bankomatów w całym kraju. Państwo jest największym udziałowcem, a jego przewodniczący i dyrektor generalny, Herman Gref, był byłym ministrem gospodarki i handlu Rosji. Jest znany jako wielki zwolennik nowych technologii, w tym Blockchain.

Maksymalna oferta przetargowa wynosi 108 501 718,05 dolarów, co odpowiada 22 066,65 dolarów za bankomat. Jednym z wymagań technicznych dla tych bankomatów jest wyposażenie ich w kartę graficzną: 

Karta graficzna z obsługą Nvidia Cuda dla systemu operacyjnego do rozpoznawania obrazów i możliwej obsługi Blockchain.

Bankomaty z Bitcoinami nie są nowością, jednak zwykłe bankomaty bankowe z technologią Blockchain są niezwykłe. Wielkie pytanie brzmi: dlaczego bankomat bankowy potrzebuje karty graficznej, która jest w stanie obsłużyć niektóre operacje Blockchain? Istnieje kilka możliwości.

Najbardziej oczywistym przykładem użycia jest wydobywanie kryptowalut. Czy Sbierbank mógłby emitować własną kryptowalutę, czy też rząd Rosji wykorzysta rozległą sieć banku do dystrybucji kryptowalut?

O wiele mniej interesującym możliwym wyjaśnieniem jest to, że w opisie dokumentu przetargowego występuje po prostu błąd, a karta graficzna jest potrzebna tylko do rozpoznawania obrazu, co miałoby sens, biorąc pod uwagę, że bankomaty te będą również miały uwierzytelnianie biometryczne.

Matvey Voytov jest szefem marketingu platformy Blockchain Waves Enterprise, która badała kilka inicjatyw z rosyjskimi korporacjami i rządem rosyjskim. Powiedział, że technologia Blockchain może być wykorzystana do rejestrowania transakcji bankomatowych użytkowników.

Nie mógł wymyślić przypadku użycia Blockchain dla karty graficznej poza miningiem. Nadal uważa, że emisja CBDC lub własnej kryptowaluty Sbierbanku jest mało prawdopodobne i uważa, że błąd w dokumencie przetargowym jest bardziej prawdopodobnym scenariuszem. Jednocześnie zwrócił uwagę na to, że rosyjski urząd skarbowy niedawno wprowadził platformę Blockchain dla przyspieszonej emisji pożyczek dla małych firm.

Alexander Chepurnoy, współzałożyciel platformy Blockchain Ergo, miał również trudności z wymyśleniem przypadków użycia karty graficznej obsługującej Blockchain poza wydobyciem:

Oprócz wydobywania, być może można je wykorzystać do przetwarzania niektórych algorytmów kryptograficznych, ale nie mam pojęcia, dlaczego bankomat miałby tego potrzebować.

– mówi.

Powiedział, że karty nie można skutecznie wykorzystać do wydobywania Bitcoinów, ale może ona zająć się wydobywaniem altcoinów, na przykład Ergo, Grin lub Ravencoin.

Jeśli Rosja planuje emisję CBDC, prawdopodobnie Sberbank byłby pierwszym bankiem, który się o tym dowie. Nie ma lepszego sposobu na jego dystrybucję niż przez rozległą sieć banku, która dociera do każdego zakątka ogromnego kraju.

Władze Rosji podzielone ws. zakazu Telegram:

Główny organ państwowy w Rosji sprzeciwił się propozycji Dumy Państwowej, aby anulować zakaz komunikatora Telegram w tym kraju.

Rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego, Komunikacji i Mediów, znane również jako MinComSvyaz, nie popiera niedawnej inicjatywy zniesienia dwuletniego zakazu Telegramu, jak informuje lokalna agencja informacyjna Interfax.

22 kwietnia dwóch deputowanych w Dumie Państwowej zaproponowało projekt ustawy o zakończeniu zakazu telegramu w Rosji z powodu wybuchu koronawirusa.

Wniosek określa, że Telegram stał się „oficjalną usługą” wykorzystywaną przez niektóre władze państwowe do podnoszenia świadomości na temat środków mających na celu złagodzenie pandemii COVID-19 i rozpowszechniania kluczowych informacji na temat koronawirusa.

W odpowiedzi na projekt ustawy Dumy Państwowej MinComSvyaz podobno argumentowało, że Rosja nie potrzebuje żadnych innych narzędzi rozpowszechniania informacji niż uznane serwisy, takie jak oficjalne strony internetowe. Władze podobno powiedziały, że proces umieszczania informacji w Internecie w Rosji „jest już usprawniony”. Ministerstwo dodało, że rosyjskie prawo federalne „O informacjach” nie wymaga żadnych dodatkowych środków regulacyjnych.

Brak zgody władz rosyjskich w sprawie zakazu Telegramu jest spowodowany latami niepewności co do lokalnych przepisów dotyczących kryptografii. Niektórzy urzędnicy potwierdzili, że powtarzające się opóźnienia w przepisach dotyczących kryptografii w Rosji były przyczyną braku porozumienia między różnymi organami państwowymi. Od czasu zainicjowania pierwszego projektu w 2018 r. Rosja nadal nie ma pewności, czy kraj ten zalegalizowałby czy kryminalizował obieg kryptowalut w tym kraju, ponieważ jak dotąd nie przyjęto żadnego prawa.

Podczas gdy rosyjskie władze jeszcze nie zdecydowały o stanie prawnym kryptowaluty w tym kraju, kryptowaluty takie jak Bitcoin najwyraźniej zyskują na popularności. W kwietniu 2020 r. Rosjanie wykazywali większe zainteresowanie rynkami kryptowalut, a lokalny ruch związany z wymianą kryptowalut wzrósł według doniesień o ponad 5%.

Bayer wykorzysta Blockchain do śledzenia łańcucha dostaw:

Bayer China ujawnił w wywiadzie, że wybrał VeChain jako dostawcę technologii dla nowego rozwiązania opartego na Blockchain, które pozwoli firmie – oddziałowi Bayer – na śledzenie leków klinicznych w całym łańcuchu dostaw.

Znany jako „CSecure”, system ładuje odnoszący się do konkretnego leku numer serii do łańcucha Blockchain. Każdy lek może być następnie śledzony, gdy przemieszcza się w całym łańcuchu dostaw, przy użyciu znaczników czasu i informacji identyfikujących użytkownika w różnych punktach trasy. Ze względu na niezmienny charakter Blockchain, dane nie mogą zostać zmienione przez osobę nieupoważnioną.

VeChain wygrał prawo do współpracy z Bayer China w konkursie w 2019 r., po tym, jak zaproponował firmie rozważenie wdrożenia łańcucha dostaw opartego na technologii Blockchain. Propozycja ta następnie zaowocowała systemem CSecure.

System oparty jest na ToolChain, własnościowym systemie Blockchain-as-a-Service (BaaS), który pozwala VeChain zaprojektować i zbudować pełne rozwiązania oparte na technologii DLT zgodnie ze specyficznymi wymaganiami klienta.

Bayer China jest najnowszym z serii głośnych partnerstw dla tego projektu Blockchain. W czerwcu ubiegłego roku chińskie ramię sieci supermarketów Walmart, a także firma księgowa PwC z Wielkiej Czwórki, połączyły siły z VeChain, aby opracować nowe rozwiązanie do śledzenia żywności w Chinach.

VeChain nie mówi jednak wiele o najnowszym wydarzeniu. Rzecznik powiedział, że firma jest związana umową o zachowaniu poufności i nie może ujawnić dalszych informacji na temat tego, jak CSecure faktycznie działałoby od środka. 

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kolejny raz kończy wzrostami. Bitcoin zwiększył wartość o 3%, Ethereum o 3,3%, XRP o 0,2% Bitcoin Cash o 1,6% a Bitcoin SV o 1,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.4 mld dolarów wynosi obecnie 262.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 103.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button