News

#1036 Newsy z dnia 29.05.2020

Z piątkowych wydarzeń: SEC nakazuje firmie zwrócenie inwestorom 25 mln dolarów; CoinMarketCap ujawnia kolejne zmiany do rankingów; CEO Telegram przeznaczył 10 Bitcoinów na pomoc po Koronawirusie; Serial dokumentalny o kryptowalutach nadawany na Discovery Science Channel; Aktualna sytuacja na giełdach.

SEC nakazuje firmie zwrócenie inwestorom 25 mln dolarów:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nakazała firmie kryptowalutowej BitClave zwrócenie inwestorom 25.5 mln dolarów.

W opublikowanym ogłoszeniu SEC ogłosiła zarzuty przeciwko krypto startupowi z Kalifornii. Regulator stwierdził, że BitClave jest odpowiedzialny za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w swoim ICO. Kristina Littman, szefowa działu ds. egzekwowania prawa SEC, skomentowała:

Emitenci papierów wartościowych, tradycyjnych lub cyfrowych, muszą spełniać wymogi rejestrowe federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. […] Środki zaradcze nakazane przez Komisję zapewnią znaczącą ulgę inwestorom w tej niezarejestrowanej ofercie.

– mówi.

Firma zgodziła się wypłacić 25.500.000 dolarów, odsetki w wysokości 3.444.197 dolarów i karę w wysokości 400.000 dolarów bez przyznania się lub zaprzeczenia ustaleniom regulatora. 

BitClave uzbierał poprzez ICO 25,5 mln dolarów w ciągu zaledwie 32 sekund pod koniec listopada 2017 r.

SEC teraz doszła do wniosku, że pieniądze zebrane przez BitClave w wyniku sprzedaży swoich tokenów CAT około 9.500 inwestorom – w tym niektórym w USA – stanowiły niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych. 

W kwietniu 2019 r. SEC opublikowała ramy, które mają pomóc uczestnikom rynku ustalić, czy aktywa cyfrowe są papierami wartościowymi. Zgodnie z tymi wytycznymi, kiedy oczekuje się, że aktywa te podrożeją dzięki pracom przeprowadzonym przez innych, można zasadnie oczekiwać, że będą to papiery wartościowe.

CoinMarketCap ujawnia kolejne zmiany do rankingów:

Wiodący agregator danych kryptograficznych CoinMarketCap (CMC) wprowadził nowe metryki rankingujące giełdy i pary rynkowe oparte na szeregu czynników, które mają na celu zmniejszenie wpływu fałszywego wolumenu na dane platformy.

Zmiany bazują na innych niedawno wprowadzonych, które okazały się kontrowersyjne ze względu na korzyści dla nowej spółki macierzystej CoinMarketcCap, Binance.

Aby oflagować podejrzane wolumeny zgłoszone przez giełdy, CoinMarketCap wprowadził nową metrykę „Confidence” 29 maja. Ten czynnik wykorzystuje algorytm uczenia maszynowego do zbadania wszystkich danych pozyskanych przez CMC „w celu ustalenia, czy wielkości zgłoszone przez giełdy są zawyżone i w jakim zakresie”.

CoinMarketCap wprowadził także nowy domyślny system rankingowy dla par rynkowych na całej platformie, zastępując bieżący wskaźnik wolumenu do domyślnego sortowania.

Idąc dalej, CMC użyje jednego algorytmu, który uwzględnia Wynik Płynności (ang. Liquidity Score), Współczynnik Ruchu Sieciowego (ang. Web Traffic Factor) i wolumen każdej pary. CoinMarketCap planuje również wkrótce wprowadzić ten czynnik jako domyślne sortowanie rankingów giełdowych na swojej platformie.

22 maja CMC usunęło wskaźnik „skorygowanego wolumenu”, który wykluczał wolumeny generowane przez pary bez opłat transakcyjnych, pary z eksploracją transakcji i instrumenty pochodne.

W poście opublikowanym na blogu platformy stwierdzono, że użytkownicy byli zdezorientowani co do charakteru parowania, przy czym wielu wnioskowało, że metryka miała na celu walkę z zawyżonymi wolumenami.

14 maja CoinMarketCap wprowadził nowy „Współczynnik Ruchu Sieciowego”. Kryterium to ma na celu analizę aktywności użytkownika na giełdach, w tym liczbę wyświetleń strony, unikalnych użytkowników, czas spędzony na stronie, współczynnik odrzuceń w wyszukiwarkach i rankingi wyszukiwarek.

Nowa spółka macierzysta CMC, najwyżej notowana giełda kryptograficzna Binance, spotkała się z krytyką za wprowadzenie danych o ruchu w sieci, ponieważ w rezultacie Binance zajęła pierwsze miejsce. Podobny wskaźnik był wcześniej rozpatrywany i odrzucany przez CoinMarketCap przed ostatnią zmianą właściciela.

CEO Telegram przeznaczył 10 Bitcoinów na pomoc po Koronawirusie:

Założyciel i prezes firmy Telegram, Pavel Durov, podarował Bitcoiny o wartości około 90.000 dolarów, aby pomóc w zmniejszeniu obciążenia finansowego pandemią COVID-19 w Rosji.

Egor Zhukov, studencki działacz polityczny, który zorganizował kampanię crowdfundingową, aby pomóc ludziom poradzić sobie z kryzysem związanym z pandemią, ogłosił darowiznę przekazaną przez Durova.

Zhukov napisał na swoim Instagramie w środę wieczorem, że darowizna pomoże wolontariuszom kupić więcej żywności i dostarczyć ją osobom którym na nią nie stać. Inicjatywa otrzymała nazwę Vzaimipomosch, co po rosyjsku oznacza „Wzajemną pomoc”.

„Pavel sam do nas sięgnął i zaoferował pomoc” – powiedział Zhukov. Dodał, że część darowizny została już wydana. Darowizna jest dla Rosji duża: z perspektywy tej kwoty można kupić mieszkanie w Moskwie. Portfel Bitcoinów Vzaimipomosch otrzymał od marca około 14 Bitcoinów darowizn.

Ruch nie jest jedynym, który przyjmuje darowizny w kryptowalutach: niektóre rosyjskie organizacje pozarządowe akceptują również Bitcoiny, Eter oraz inne. Należą do nich ruch na rzecz wolności Internetu Roskomsvoboda i Russia Behind Bars, fundusz pomocy rosyjskim więźniom. Popularny polityk opozycyjny, Aleksiej Nawalny, zbiera również fundusze w krypto dla swojej sieci aktywistów.

Sam Telegram nie korzysta obecnie bezpośrednio z kryptowalut. Projekt firmy, TON, został zakończony na początku tego miesiąca po przedłużającej się walce prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, która twierdziła, że przedsprzedaż tokenów Telegramu była ofertą niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Serial dokumentalny o kryptowalutach nadawany na Discovery Science Channel:

„Open Source Money”, serial dokumentalny o firmie kryptograficznej w pełni finansowanej z kryptowalut, będzie emitowany w telewizji kablowej w Stanach Zjednoczonych.

Zgodnie z ogłoszeniem Discovery Science wyemituje 4 lipca serial dokumentalny o Dragonchain, inkubowanej przez Disneya firmie Blockchain. Seria „Open Source Money” została wspólnie wyprodukowana przez firmę medialną i technologiczną Vision Tree i sfinansowana z ponad 1 mln dolarów w kryptowalutach.

Vision Tree stoi również za nadchodzącym filmem „Atari: Fistful of Quarters”, który został tokenizowany przez tZERO, kryptowalutowe skrzydło amerykańskiego giganta handlu detalicznego Overstock. Zgodnie z ogłoszeniem w tym filmie udział wzięła firma produkcyjna Leonardo DiCaprio, Appian Way.

Dokument opowiada historię Dragonchain, amerykańskiej firmy Blockchain, która rozpoczęła działalność w 2017 r. Każdy odcinek koncentruje się na roli, jaką odgrywają w przestrzeni Blockchain ludzie tacy jak Patrick Byrne, Brock Pierce, Joe Roets oraz firmy takie jak Disney, Facebook i inne.

Uważamy, że wyświetlenie serialu dokumentalnego Open Source Money na Discovery Science Channel jest znaczące, ponieważ jest to pierwszy finansowany przez kryptowaluty projekt, który można uruchomić w światowej sieci kablowej, a także dlatego, że angażujemy kanał poświęcony innowacyjnym wiadomościom ze świata nauki i techniki. Dociekliwi odbiorcy Discovery Science idealnie pasują do naszej serii i nie możemy się doczekać reakcji widzów.

– mówi założyciel Vision Tree J.D. Seraphine.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie 24h wykazują mieszane nastroje. Pośród największych kryptowalut spadki notuje Bitcoin – o 0,3%, XRP – o 0,2% i Bitcoin SV o 0,5%. Wzrosty natomiast widzimy przy Ethereum, Bitcoinie Cash i Litecoinie, kolejno o 2,8%, 0,1% i 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.8 mld dolarów wynosi obecnie 263.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 110.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button